Slide tuleje

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:

Najczęściej kupowane produkty w grupie Slide tuleje

Wybrani producenci w grupie Slide tuleje

 • Alice

  Alice to producent różnego typu akcesoriów gitarowych. Wszystkie produkty firmy cechuje bardzo dobra jakość i przystępne ceny. Produkty Alice zdobywają coraz większą popularność na całym świecie i cieszą się zainteresowaniem zarówno początkujących (...)


 • Dunlop

  Dunlop to amerykańska firma wytwarzająca profesjonalne efekty gitarowe oraz akcesoria dla gitarzystów (kostki, paski, slide′y, kapodastry). Produkty Dunlop są bardzo popularne wśród muzyków. Najsłynniejszym efektem firmy Dunlop do gitar jest (...)


 • Ernie Ball

  Ernie Ball to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów strun i akcesoriów gitarowych na świecie. Firmę założył w latach 60-tych amerykański muzyk, lutnik i wynalazca - Sherwood Roland Ball i od początku przyjął strategię wprowadzania (...)


 • Gewa

  Gewa od momentu utworzenia w roku 1925 przez Georg Walther w Adorf zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“ stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis, jak i ciągłą orientację na (...)


 • Joyo

  Joyo Technology Co. to grupa ludzi, których założeniem jest tworzenie nowoczesnego produktu z eleganckim designem i możliwościami rodem z następnego stulecia. Tunery, metronomy, efekty i wzmacniacze Joyo odzwierciedlają doskonałą wiedzę techniczną (...)


  Slide tuleje w naszym sklepie muzycznym

  Gitara jest instrumentem o bardzo charakterystycznym brzmieniu, w zależności od tego na jaką się zdecydujemy. Jeśli po pewnym czasie gry na tym instrumencie dojdziemy do wniosku, że potrzebujemy jakiegoś powiewu świeżości w sposobie gry lub w brzmieniu naszej gitary, możemy zdecydować się na zakup dodatkowego sprzętu i nie chodzi tu o efekty gitarowe, lecz niedrogie akcesoria, które potrafią przynieść wiele zmian w codziennej grze na gitarze. Doskonałym przykładem jest slide, który jest tuleją wykonaną ze szkła, metalu, lub rzadziej z materiału ceramicznego, który zakłada się na palec dłoni którą zwykle łapiemy akordy. Komu warto polecić slide, do jakiej muzyki się nadaje i jaki slide będzie dla nas najlepszy?

  Slide swoje początki miał w dawnych latach, kiedy czarnoskórzy bluesmani używali obciętej szyjki szklanej butelki. Logicznym jest więc, że blues będzie doskonałym gatunkiem do gry za pomocą tego akcesorium. Poza nim, bardzo często możemy usłyszeć slide w gatunkach takich jak country czy rock, a czasami używany jest również przez gitarzystów w metalowych zespołach. Wybierając slide, możemy kierować się trzema podstawowymi czynnikami. Pierwszym jest średnica, która powinna być dopasowana w taki sposób, aby po założeniu na palec na którym chcemy umieścić slide nie było zbyt dużo luzu. To jakim palcem będziemy się posługiwać zależy jedynie od nas, choć najczęściej spotkamy się z gitarzystami którzy zakładają go na mały palec lub serdeczny. Drugim czynnikiem pomocnym przy wyborze akcesorium jest jego długość. Wyróżniamy slide długi lub krótki. Długi slide dotyka wszystkich strun, podczas gdy krótki jest bardziej precyzyjny. Ostatnim ważnym czynnikiem jest materiał z którego tuleja została wykonana. Szklany slide charakteryzuje się cieplejszym brzmieniem niż model wykonany z metalu, jednak należy pamiętać, że szkło jest delikatnym materiałem i jeśli slide nam upadnie, może on ulec zniszczeniu, podczas kiedy metalowy jest niemal niezniszczalny. Wielką zaletą takiego sprzętu jest jego cena, ponieważ inwestycja oscyluje w granicach dwudziestu złotych.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl