Uwaga! Towar archiwalny, niedostępny w sklepie

Ibanez JEM 70 SFG Steve Vai gitara elektryczna

Ibanez JEM 70 SFG Steve Vai gitara elektryczna
  • Ibanez JEM 70 SFG Steve Vai gitara elektryczna
  • Ibanez JEM 70 SFG Steve Vai gitara elektryczna
  • Ibanez JEM 70 SFG Steve Vai gitara elektryczna
  • Ibanez JEM 70 SFG Steve Vai gitara elektryczna
  • Ibanez JEM 70 SFG Steve Vai gitara elektryczna
  • Ibanez JEM 70 SFG Steve Vai gitara elektryczna
  • Ibanez JEM 70 SFG Steve Vai gitara elektryczna
Producent:Ibanez
Id towaru / Kod:139318 / IBZ-JEM70-SFG
Stan magazynu: 0 szt.
Produkt wycofany z oferty.
Inne oznaczenia produktu:Ibanez JEM70 SFG Steve Vai electric guitar, Ibanez JEM70-SFG, Ibanez JEM70 SFG, Ibanez JEM70SFG, JEM70-SFG, JEM70 SFG, JEM70SFG
Opiekun produktu:
cena brutto

5299.00 zł

Ibanez JEM 70 SFG Steve Vai

Ibanez JEM70 SFG Steve Vai
Steve Vai to jeden z kilku muzyków, którzy całkowicie przewartościowali nasze myślenie o gitarze i tym co jest, a co nie jest na tym instrumencie możliwe. Vai od lat nierozłączne związany jest z marką Ibanez i to właśnie te instrumenty mają ogromny wpływ na jego brzmienie i pozwalają wydobyć tę niesamowitą ekspresję. Gitary sygnowane nazwiskiem artysty to jedne z najlepszych produktów Ibaneza, które zachwycają nie tylko fanów Steve, ale wszystkich ceniących sobie profesjonalne brzmienie i znakomitą jakość wykonania.

Ibanez JEM 70SFG to wysokiej jakości gitara sygnowana przez wirtuoza jakim jest Steve Vai. Instrument posiada korpus wykonany z lipy, klonowy gryf z palisandrową podstrunnica na którą nabito 24 progi typu jumbo, oraz trzy przetworniki DiMarzio Evolution w układzie H-S-H. Gitara została zaprojektowana z myślą o ostrzejszych gatunkach muzycznych i jest typową „wyścigówką”, co oznacza, ze na pewno docenią ja gitarzyści którym zależy na wygodzie gry. Bardzo dobrze wyprofilowany gryf oraz progi typu jumbo pozwalają na grę bez większych przeszkód, a przetworniki są w stanie dostarczyć ostrego, dynamicznego brzmienia, lecz przy odpowiednim ustawieniu potencjometrów można bez problemu osiągnąć ciepłe, delikatne brzmienie. Na pokładzie znajdziemy także bardzo dokładny dwustronny mostek, który utrzymuje strój strun nawet przy częstym używaniu wajchy. Steve Vai to jeden z kilku muzyków, którzy całkowicie przewartościowali nasze myślenie o gitarze i tym co jest, a co nie jest na tym instrumencie możliwe. Vai od lat nierozłączne związany jest z marką Ibanez i to właśnie te instrumenty mają ogromny wpływ na jego brzmienie i pozwalają wydobyć tę niesamowitą ekspresję. Gitary sygnowane nazwiskiem artysty to jedne z najlepszych produktów Ibaneza, które zachwycają nie tylko fanów Steve, ale wszystkich ceniących sobie profesjonalne brzmienie i znakomitą jakość wykonania.

Prawie każdy początkujący gitarzysta ma przynajmniej jednego swojego idola, którego gra zawsze motywuje do kontynuowania ćwiczeń. Wielu gitarzystów marzy o tym by choćby zbliżyć się do brzmienia jakie posiada ich idol i nie ma w tym absolutnie nic złego, ponieważ próbując osiągnąć brzmienie konkretnego gitarzysty nie tylko zdobywamy wiedzę na temat sprzętu muzycznego, ale także uczymy się jak go ustawiać by kontrolować brzmienie. Sami profesjonalni gitarzyści już od dawna współpracują z różnymi producentami, czego owocem jest powstanie sprzętu sygnowanego. Przykładem może być gitara elektryczna Ibanez JEM 70 SFG, czyli instrument na którym często gra Steve Vai i który powstał we współpracy z legendarnym gitarzystą. Czym charakteryzuje się ta gitara elektryczna i komu warto ją polecić?

Gitary marki Ibanez przyzwyczaiły nas do tego, że w większości oferują one bardzo duży komfort gry. Tak jest i w tym przypadku. Korpus gitary został wykonany z lipy, dzięki czemu instrument jest stosunkowo lekki. Wpływ na jego wagę wpływa również kształt korpusu z dużymi wcięciami. Na palisandrową podstrunnicę nabito 24 progi w rozmiarze jumbo, co w połączeniu z niską akcją strun sprawia, że struny dociska się wyjątkowo łatwo, przez co instrument czasami nazywany jest tak zwaną gitarą wyścigową. Oczywiście bardzo wysoki komfort gry byłby niczym jeśli nie szedłby w parze z wysoką jakością dźwięku. Gitara elektryczna Ibanez JEM 70 SFG wyposażona została w trzy przetworniki w układzie H-S-H, co oznacza, że mamy do dyspozycji dwa przetworniki typu humbucker przy mostku i gryfie, oraz jeden single coil. Pięciopozycyjny przełącznik pozwala nam uzyskać prawdziwe bogactwo brzmień. Możemy grać na przetworniku przy gryfie, uzyskując ciepłe, mięsiste brzmienie, by przejść od razu na bardzo ostre i agresywne przy zmianie na przetwornik przy mostku. Ustawiając gitarę na przetwornik środkowy będziemy w stanie uzyskać bardzo zrównoważone brzmienie. Oczywiście możemy także połączyć dwa przednie przetworniki z dwoma tylnymi, co pozwoli nam uzyskać jeszcze bardziej zróżnicowane pod względem charakteru brzmienia. Jeżeli gitara została sygnowana przez Steva Vaia, nie mogło w niej zabraknąć dwustronnego mostka z wajchą która pozwala na płynną zmianę tonacji w górę lub w dół. Mostek należy pochwalić za stabilność utrzymywania stroju, ponieważ struny nie rozstrajają się tak szybko nawet przy częstym używaniu wajchy, co bez wątpienia wpływa na wysoki komfort w trakcie gry. Ibanez JEM 70 SFG Steve Vai to doskonałej jakości gitara do grania zarówno ostrych, rockowych i metalowych utworów, jak i delikatnych ballad. Sprawdzi się ona zarówno na scenie jak i w trakcie nagrywania.

Specyfikacja techniczna: Ibanez JEM 70 SFG Steve Vai

Praworęczna / Leworęcznapraworęczna
Korpuslipa
Gryfklon
- kształt gryfu: Wizard
Mocowanie gryfuprzykręcany
Podstrunnicapalisander
Liczba progów24
Jumbo
Menzura25.5"
Przetwornikihumbucker/single-coil/humbucker (h/s/h)
- przy mostku: DiMarzio Evolution
- na środku: DiMarzio Evolution
- przy gryfie: DiMarzio Evolution
Mostekdwustronny
Edge
Ilość strun6
Kolorniebieski
Wykończeniewysoki połysk
Style muzyczneblues, metal, alternatywna, rock

Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl

Sprzęt studyjny, Homerecording / Mikrofony / Pojemnościowe wielkomembranowe
Gitary / Efekty gitarowe / Efekty do gitar elektrycznych
Gitary / Gitary akustyczne
Gitary / Gitary basowe
Gitary / Gitary elektryczne
Gitary / Gitary klasyczne
Gitary / Gitary klasyczne / Gitary klasyczne 1/2
Gitary / Gitary klasyczne / Gitary klasyczne 1/4
Gitary / Gitary klasyczne / Gitary klasyczne 3/4
Gitary / Gitary klasyczne / Gitary klasyczne 4/4
Gitary / Gitary klasyczne / Gitary klasyczne 7/8
Gitary / Gitary klasyczne / Gitary klasyczne z elektroniką
Gitary / Kostki, piórka, pazurki
Gitary / Paski gitarowe
Gitary / Podnóżki, podgitarniki
Gitary / Struny gitarowe
Gitary / Struny gitarowe / Struny do gitar akustycznych

Gitary / Struny gitarowe / Struny do gitar basowych
Gitary / Struny gitarowe / Struny do gitar elektrycznych
Gitary / Struny gitarowe / Struny do gitar klasycznych
Gitary / Struny gitarowe / Struny do ukulele
Gitary / Ukulele
Instrumenty dęte / Flety proste
Instrumenty perkusyjne / Pałki perkusyjne / Pałki perkusyjne
Instrumenty perkusyjne / Perkusjonalia / Cajony
Instrumenty smyczkowe / Struny / Struny do skrzypiec
Kable, przewody / Gitarowe i instrumentalne
Kable, przewody / Mikrofonowe, patch
Sprzęt nagłośnieniowy / Mikrofony i akcesoria / Wokalne / Dynamiczne
Sprzęt nagłośnieniowy / Mikrofony i akcesoria / Wokalne / Pojemnościowe
Sprzęt studyjny, Homerecording / Mikrofony / Pojemnościowe małomebranowe
Sprzęt studyjny, Homerecording / Mikrofony / Pojemnościowe wielkomembranowe
Sprzęt studyjny, Homerecording / Mikrofony / USB
Słuchawki i akcesoria / Słuchawki studyjne / Słuchawki otwarte
Słuchawki i akcesoria / Słuchawki studyjne / Słuchawki zamknięte