Focusrite Scarlett 2i2 2nd Gen karta dźwiękowa

Focusrite Scarlett 2i2 2nd Gen karta dźwiękowa
  • Focusrite Scarlett 2i2 2nd Gen karta dźwiękowa
  • Focusrite Scarlett 2i2 2nd Gen karta dźwiękowa
  • Focusrite Scarlett 2i2 2nd Gen karta dźwiękowa
  • Focusrite Scarlett 2i2 2nd Gen karta dźwiękowa
  • Focusrite Scarlett 2i2 2nd Gen karta dźwiękowa
  • Focusrite Scarlett 2i2 2nd Gen karta dźwiękowa
  • Focusrite Scarlett 2i2 2nd Gen karta dźwiękowa
Producent:Focusrite
Id towaru / Kod:163878 / FOC-SCARLETT-2I2-2G
Stan magazynu: 0 szt.
Produkt wycofany z oferty.
Inne oznaczenia produktu:Focusrite Scarlett 2i2 2nd Gen USB audio interface, Focusrite SCARLETT-2I2-2G, Focusrite SCARLETT 2I2 2G, Focusrite SCARLETT2I22G, SCARLETT-2I2-2G, SCARLETT 2I2 2G, SCARLETT2I22G
Opiekun produktu:
cena brutto

539.99 zł

Focusrite Scarlett 2i2 2nd Gen

Focusrite Scarlett 2i2 2nd Gen

Scarlett 2i2 nie bez powodu jest najlepiej sprzedającym się interfejsem na świecie. Najlepszy dźwięk, szybkość i łatwość w użytkowaniu to trzy aspekty, które nadal są rozwijane w drugiej generacji interfejsów scarlett. Kompaktowy rozmiar z nowymi neutralnymi przedwzmacniaczami mikrofonowymi, super niską latencją i precyzyjną konwersją to cechy dla całej serii scarlett. Scarlett 2i2 to urządzenie mobilne zasilane z USB. Sprawdzi nam się wszędzie, gdzie potrzebujemy dwóch źródeł mikrofonowych, instrumentalnych lub liniowych w studyjnej jakości. Focusrite to perfekcyjny partner dla Pro Tools. Teraz nowy Scarlett zawiera w zestawie ekskluzywną wersję Pro Tools | First Focusrite Creative Pack jak również Ableton Live Lite i ogromny wachlarz pluginów. Druga generacja interfejsów audio 2 in / 2 out na USB 2.0 z dwoma, naturalnie brzmiącymi przedwzmacniaczami mikrofonowymi Scarlett, konwersją 192/24bit i zasilany z USB.

Coraz więcej osób interesuje się homerecordingiem, czyli nagrywaniem muzyki we własnym domowym studiu nagrań, a jednym z najczęściej wybieranych sprzętów tworzących domowe studio nagrań jest zewnętrzna karta dźwiękowa, znana również jako interfejs audio. Interfejs Focusrite Scarlett 2i2 to jeden z najchętniej wybieranych modeli do nagrywania, a tym co stoi za jego popularnością jest bezsprzecznie doskonały stosunek jakości do ceny, bowiem już najtańsze modele interfejsów Focusrite z powodzeniem mogą konkurować z wieloma droższymi kartami zewnętrznymi. Czym dokładnie jest interfejs audio i kto zrobi z niego pożytek?

Interfejs audio jest niewielką skrzynką do której możemy podłączyć wiele instrumentów, takich jak na przykład gitara elektryczna, a następnie nagrywać dźwięk liniowo, czyli bezpośrednio na komputer. Dzięki temu muzyk może nagrywać dźwięk nawet jeśli w domu jest głośno, bowiem wówczas i tak nagra się jedynie dźwięk gitary. Ponad to używając interfejsu możemy skorzystać z wielu programów do symulacji wzmacniaczy i efektów gitarowych, co nie tylko ma olbrzymi wpływ na kreowanie brzmienia podczas nagrywania, ale także możemy zastąpić tradycyjny wzmacniacz gitary za pomocą niewielkiego interfejsu, ponieważ będziemy w stanie grać używając wirtualnych wzmacniaczy. Focusrite Scarlett 2i2 to doskonałe narzędzie nie tylko dla osób grających na gitarze elektrycznej, ale także dla posiadaczy instrumentów akustycznych oraz wokalistów. Interfejs jest bowiem wyposażony w dwa przedwzmacniacze mikrofonowe które pozwalają na podłączenie ulubionego mikrofonu. W ten sposób możemy nagrać wokal lub inne brzmienia akustyczne, a następnie przepuścić je przez różnorodne efekty takie jak pogłos czy echo. Interfejs charakteryzuje się bardzo niską latencją, czyli opóźnieniem dźwięku. Oznacza to, że po szarpnięciu struny gitary, dźwięk słyszymy momentalnie, bez opóźnień które mogą w negatywny wpłynąć na komfort podczas gry. Do zestawu dołączana jest wersja programu Pro Tools, First Focusrite Creative Pack oraz Ableton Live Lite z bardzo dużą ilością pluginów do wykorzystania. Jeśli zależy nam na interfejsie który zaoferuje nam bardzo duże możliwości i komfort w trakcie pracy, Focusrite Scarlett 2i2 z pewnością będzie bardzo dobrym wyborem.

Homerecording, czyli budowanie własnego studia nagrań w którym następnie będziemy mogli nagrywać instrumenty w dobrej, bezszumowej jakości, to zajęcie które od pewnego czasu cieszy się bardzo dużą popularnością. Zauważają to producenci sprzętu do nagrywania, dzięki czemu dziś możemy zaopatrzyć się w sprzęt do nagrywania, który pomimo stosunkowo niskiej ceny zaskoczy nas jakością pracy oraz możliwościami. Przykładem jest interfejs audio Focusrite Scarlett 2i2, który przez wielu muzyków uważany jest za serce domowego studia nagrań. Zwykle kiedy chcemy nagrać instrument, mamy dwie możliwości. Możemy nagrać go używając mikrofonu, uzyskując bardzo głębokie, naturalne brzmienie, jednak zawsze istnieje ryzyko, że mikrofon zarejestruje niechciane dźwięki, na przykład rozmowę domowników. Nie mamy tego problemu jeśli będziemy nagrywać liniowo, bezpośrednio na komputer, jednak w tym przypadku ograniczeni jesteśmy jedynie do instrumentów wyposażonych w elektronikę, takich jak gitara elektryczna. Focusrite Scarlett 2i2 to interfejs, który pozwala na nagrywanie zarówno liniowe, jak i za pomocą mikrofonu. Czym jednak jest interfejs audio?

Interfejs audio nazywany jest zewnętrzną karta dźwiękową i został stworzony przede wszystkim z myślą o muzykach, którym zależy na bardzo dobrej jakości dźwięku. Po podłączeniu interfejsu do komputera i zainstalowaniu sterowników, możemy podłączyć do niego gitarę i nagrywać w bardzo dobrej, bezszumowej jakości. To jednak nie wszystko, ponieważ interfejs nie musi być używany wyłącznie przez osoby nagrywające muzykę. Focusrite Scarlett 2i2 może z powodzeniem zastąpić wzmacniacz gitarowy, ponieważ możemy zainstalować oprogramowanie symulujące znane wzmacniacze gitarowe i efekty, dzięki czemu po podłączeniu gitary do interfejsu będziemy w stanie grać używając praktycznie nieograniczonych możliwości kreowania brzmienia. Dźwięk możemy następnie puścić przez głośniki lub cieszyć się nim na słuchawkach, tak aby móc grać nawet w środku nocy. W przypadku nagrywania bardzo ważna jest latencja, czyli czas jaki potrzebuje sprzęt by można było usłyszeć dźwięk po szarpnięciu struny. Im wyższa latencja, tym gorzej, ponieważ dźwięk usłyszymy z dużym opóźnieniem, co skutecznie psuje przyjemność z gry. W przypadku interfejsu Focusrite Scarlett 2i2 latencja jest praktycznie niezauważalna, dzięki czemu możemy grać i nagrywać w pełni komfortowo. Model ten wyposażony został w dwa złącza typu Phantom, dzięki którym możemy nagrywać z użyciem mikrofonu. W rezultacie uzyskujemy kompletne studio nagraniowe w pudełku, które może być używane przez każdego muzyka i wokalisty, niezależnie od tego na jakim gra instrumencie.


Parametry techniczne:
• Komunikacja z komputerem: USB 2.0
• Ilość wejść analogowych: 2
• Ilość wejść cyfrowych: 0
• Ilość wyjść analogowych: 2
• Ilość wyjść cyfrowych: 0
• Ilość wejść loopback: 0
• ADAT IN: NIE
• ADAT OUT: NIE
• S/PDIF In: NIE
• S/PDIF Out: NIE
• Ilość wyjść słuchawkowych: 1
• MIDI I/O: NIE
• PAD na wejściach analogowych: NIE
• Preampy mikrofonowe: 2
• Częstotliwość próbkowania: 44.1-192kHz
• Preampy Liquid: 0
• BNC Wordclock I/O: NIE
• VRM: NIE
• Procesor DSP: NIE
• Tryb pracy samodzielnej: NIE
• Oprogramowanie mixing/routing: NIE
• Bus-Powered: TAK
• Montaż w rack: NIE
• Oprogramowanie:
- Red 2 & 3 Plug-in Suite
- Softube Time & Tone Pack
- Pro Tools First | First Focusrite Creative Pack
- Ableton Live Lite music making software
- 1 GB of Loopmasters sounds and samples
- Novation Bass Station VST and AU plug-in synthesiser
• Zawartość opakowania:
- Interfejs audio Scarlett 2i2 (2nd Gen) USB
- Kabel USB
- Bundle code, służący do pobrania darmowego oprogramowania

Wymagania systemowe:
Mac OS X Yosemite, El Capitan
Windows 8.1, Windows 7, Windows 10
"Plug and play" na komputerach Mac. Na komputerach PC wymagana jest instalacja sterownika

Opinie o produkcie Focusrite Scarlett 2i2 2nd Gen karta dźwiękowa

DBKILLER

SUPER

Filip

Sprzęt rewelacyjny.

Dodaj opinię o produkcie

Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl

Sprzęt studyjny, Homerecording / Mikrofony / Pojemnościowe wielkomembranowe
Gitary / Efekty gitarowe / Efekty do gitar elektrycznych
Gitary / Gitary akustyczne
Gitary / Gitary basowe
Gitary / Gitary elektryczne
Gitary / Gitary klasyczne
Gitary / Gitary klasyczne / Gitary klasyczne 1/2
Gitary / Gitary klasyczne / Gitary klasyczne 1/4
Gitary / Gitary klasyczne / Gitary klasyczne 3/4
Gitary / Gitary klasyczne / Gitary klasyczne 4/4
Gitary / Gitary klasyczne / Gitary klasyczne 7/8
Gitary / Gitary klasyczne / Gitary klasyczne z elektroniką
Gitary / Kostki, piórka, pazurki
Gitary / Paski gitarowe
Gitary / Podnóżki, podgitarniki
Gitary / Struny gitarowe
Gitary / Struny gitarowe / Struny do gitar akustycznych

Gitary / Struny gitarowe / Struny do gitar basowych
Gitary / Struny gitarowe / Struny do gitar elektrycznych
Gitary / Struny gitarowe / Struny do gitar klasycznych
Gitary / Struny gitarowe / Struny do ukulele
Gitary / Ukulele
Instrumenty dęte / Flety proste
Instrumenty perkusyjne / Pałki perkusyjne / Pałki perkusyjne
Instrumenty perkusyjne / Perkusjonalia / Cajony
Instrumenty smyczkowe / Struny / Struny do skrzypiec
Kable, przewody / Gitarowe i instrumentalne
Kable, przewody / Mikrofonowe, patch
Sprzęt nagłośnieniowy / Mikrofony i akcesoria / Wokalne / Dynamiczne
Sprzęt nagłośnieniowy / Mikrofony i akcesoria / Wokalne / Pojemnościowe
Sprzęt studyjny, Homerecording / Mikrofony / Pojemnościowe małomebranowe
Sprzęt studyjny, Homerecording / Mikrofony / Pojemnościowe wielkomembranowe
Sprzęt studyjny, Homerecording / Mikrofony / USB
Słuchawki i akcesoria / Słuchawki studyjne / Słuchawki otwarte
Słuchawki i akcesoria / Słuchawki studyjne / Słuchawki zamknięte