e-mail: sklep@muzyczny.pl

godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 10-18
sobota 10-14

99%
Kupujących wyraziło
o nas pozytywną opinię
"w czasach, kiedy każdy sprzedawca stara się wycyganić od klienta jak najwięcej pieniędzy, co najbardziej widać po kosztach przesyłek (zwykle zawyżone o 10-50%), co mamy tutaj? od 150zł kurier za pobraniem za darmo! struny i innych zużywalne artykuły po nader przystępnych cenach (nie znalazłem phosphor bornze′ów d′addario nigdzie taniej), fantastyczny, duży wybór, ekspresowa realizacja - słowem, jakby to zakrzyknął Korowiow ( więcej... )"

Czym różni się gitara klasyczna od akustycznej?

Wiele osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę grą z na gitarze, może mieć problem z rozróżnieniem dwóch podstawowych typów tego instrumentu. Gitara akustyczna i gitara klasyczna, bo o nich mowa, na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo podobnie, jednak w rzeczywistości są to dwa inne się instrumenty.

Główną różnicą są oczywiście struny jakich używa się do opisywanych gitar. W gitarze akustycznej zakładamy wyłącznie struny metalowe. Do gitary klasycznej stosuje się struny nylonowe. Ta „święta” wręcz zasada nie powinna być nigdy naruszana! Inne różnice to rozmiar i kształt korpusu, oraz szerokość i grubość gryfu. Wszystkie te cechy mają wpływ na brzmienie, wykorzystywane techniki gry i co za tym idzie, rodzaj wykonywanej muzyki.

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z naszym kolejnym filmem, który mamy nadzieję, pomoże wam rozwikłać problem – akustyk kontra klasyk.

Do prezentacji posłużyły nam gitary Epiphone DR100 i Natalia


Komentarze

Jeśli jest to pierwszy kontakt z gitarą, polecamy gitarę klasyczną. Nylonowe struny są bardziej miękkie i dzięki temu gra się dużo łatwiej.

Muzyczny.pl

Czy na 1 gitarę lepiej wybrać gitarę klasyczną czy może akustyczną ?

Kwito

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych.
Komentarz nie może zawierać linków do innych stron.

Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.

Proszę odpowiedzieć na pytanie:

Nazwa czytanego artykułu to:

  Czym różni się gitara klasyczna od akustycznej?

  gitara akustyczna w muzyczny.pl

  gitara elektryczna w muzyczny.pl

  gitara basowa w muzyczny.pl

Zobacz w sklepie