e-mail: sklep@muzyczny.pl

godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 10-18
sobota 10-14

99%
Kupujących wyraziło
o nas pozytywną opinię
"duży asortyment, szybka, sprawna obsługa i wysyłka
pełna satysfakcja, POLECAM "

Różne sposoby strojenia gitary

Strojenie gitary to pierwsza rzecz, którą każdy gitarzysta powinien opanować już na samym początku swojej przygody z muzyką.

Warto zauważyć, że nawet najdroższe instrumenty nie zabrzmią przyzwoicie jeśli nie będziemy regularnie kontrolować strojenia. A metod jest sporo, co postaramy się przedstawić w poniższym filmie.

Gitary elektryczne, klasyczne, akustyczne – wszystkie te typy instrumentów stroimy według jednej zasady. Oczywiście trzeba nauczyć się dźwięków na poszczególnych strunach. W standardowym strojeniu są to kolejno (patrząc od najcieńszej): e1, B2, G3, D4, A5, E6

W dzisiejszych czasach mamy mnóstwo narzędzi w postaci elektronicznych tunerów, które ułatwiają i przyśpieszają proces strojenia, jednak nawet one wymuszają poznanie podstawowych informacji o dźwiękach na gryfie i o zależnościach między nimi. Mimo dostępności na rynku sporej ilości niedrogich i bardzo dobrych stroików elektronicznych, warto poznać także metody strojenia „na słuch”. Dzięki nim nasza nauka gry na gitarze będzie znacznie skuteczniejsza a ucho stanie się bardziej wyczulone na niuanse brzmieniowe, co zawsze bardzo pozytywnie wpływa na naszą grę.


Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych.
Komentarz nie może zawierać linków do innych stron.

Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.

Proszę odpowiedzieć na pytanie:

Nazwa czytanego artykułu to:

  gitara akustyczna w muzyczny.pl

  sklep z gitarami

  Różne sposoby strojenia gitary

  sklep z perkusjami

Zobacz w sklepie