Co jest potrzebne do gry na basie?

Zobacz Efekty basowe w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Gitary w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Gitary basowe w sklepie Muzyczny.pl

Basista pilnie poszukiwany do zespołu! Zespół poszukuje basisty! Zatrudnimy basistę! Z takimi oto ogłoszeniami coraz częściej można się spotkać na grupach muzycznych. Dlatego, jeżeli myślisz o rozpoczęciu nauki na basie, albo może chcesz przejść ze standardowej gitary na bas lub po prostu szukasz sprzętu, to dobrze trafiłeś. Przedstawimy Ci w tym artykule kilka ciekawych wartych uwagi propozycji. A będą to dwie bardzo dobrze wykonane gitary basowe, którymi warto się zainteresować, jeżeli oczywiście szukasz instrumentu w dobrej niewygórowanej cenie. Podsunąłem Ci też pomysł na dobrej klasy wzmacniacz, który w razie potrzeby spokojnie ogarnie imprezę oraz damy namiary na porządny efekt do gitary basowej. To zaczynamy!!!

Gitara basowa Fender Squier Classic Vibe ′60s Mustang LRL Olympic

Jeśli istnieją na świecie firmy – legendy, to z całą pewnością zaliczyć można do nich producenta sprzętu muzycznego Fendera. To amerykańskie przedsiębiorstwo ma swoje pomniejsze marki pod którymi produkuje tańszy sprzęt, ale zachowując wszelkie standardy jakościowe znane z Fendera. Squier jest firmą należącą do Fender Musical Instrument Corporation, która zajmuje się właśnie produkcją tańszych wersji gitar tejże firmy. Gitara Fender Squier Classic Vibe ′60s Mustang LRL Olympic należy do tych tańszych, ale jednocześnie bardzo starannie wykonanych gitar. To czterostrunowa gitara basowa o bardzo interesującym wyglądzie, która w połączeniu z menzurą 30″ tworzy niezwykle wygodny i świetnie brzmiący instrument. Za barwę odpowiadają dwa przetworniki single coil Fender® Designed Alnico. Korpus wykonany został z drewna nato, gryf z klonu a podstrunnica to laurel.

 

Gitara basowa Sterling Ray Classic

Druga nasza propozycja to Sterling Ray Classic. Jest to czterostrunowa gitara basowa wyposażona w jeden przetwornik ceramiczny typu humbucker wzorowana na klasycznym Stingrayu. Korpus instrumentu wykonany został z mahoniu, gryf z klonu, a podstrunnica z palisandru. Długość czynna strun wynosi 34 cale. Do kreowania brzmienia służą trzy potencjometry podpięte do układu aktywnego. Dzięki nim możemy zmieniać częstotliwości niskie oraz wysokie, a także siłę sygnału. Instrument swoim kształtem oraz konstrukcją nawiązuje do klasycznych modeli Music Man, oferując przy tym niższą cenę. Jego brzmienie, charakteryzujące się dużą elastycznością i docenione zostało już przez grono profesjonalnych gitarzystów.

 

Skoro instrument mamy już omówiony, to czas by mógł on zabrzmieć. Do tego potrzebować będziemy odpowiedniego wzmacniacza. Można oczywiście zakupić oddzielnie wzmacniacz i oddzielnie kolumnę, ale po co? Bardzo dobrym i praktycznym rozwiązaniem jest tzw. combo, czyli wzmacniacz, kolumna i jeszcze najczęściej jakiś korektor a to wszystko w jednej kompaktowej obudowie.  

Combo basowe Peavey MAX150

Peavey MAX150, to combo basowe o mocy 150 watów, które idealnie nadaje się zarówno dla profesjonalistów jak i początkujących basistów. Nieważne, czy potrzebujesz go do nauki gry na basie, czy może do rozgrzewki przed koncertami, z pewnością warto go mieć. Peavey zaopatrzył ten jakże kompaktowy wzmacniacz w technologię TransTube®, umożliwiającą wybór dwóch różnych brzmień: Vintage i Modern. Z mocą 150 watów, korekcją low, mid, high i 12 – calowym głośnikiem to niepozorne combo jest w stanie wydobyć z siebie naprawdę sporo mięsistego basu, a w razie potrzeby i obsłużyć koncert. 

 

Efekt basowy Wam Zoom B1X Four

 I na koniec jak byście potrzebowali dodatkowo zmodulować swoje brzmienie to chcielibyśmy zaproponować Wam Zoom B1X Four. Jest to kompaktowy multiefekt przeznaczony do gitary basowej. Wewnątrz znalazło się 71 efektów (do 5 pracujących jednocześnie), 9 symulacji wzmacniaczy, 30-sekundowy looper, maszyna perkusyjna z 68 rytmami, tuner chromatyczny i 50 miejsc na zapisanie ustawień użytkownika. Całość jest bardzo łatwa w obsłudze, a dodatkowe oprogramowanie Guitar Lab umożliwia edycję i zapisywanie ustawień na komputerze. Efekt posiada również czytelny wyświetlacz LCD, wejście AUX oraz pedał ekspresji. Całość może być zasilana zarówno z baterii jak i przy użyciu zasilacza. Takie urządzenie daje Wam już niemal nieograniczone możliwości własnego kreowania i modelowania brzmienia.

 

Przedstawione propozycje możemy zaliczyć do takiego segmentu średniego dedykowanego dla wymagającego gitarzysty, ale takiego który nie chce wydawać wielkich pieniędzy na sprzęt. Mamy tu doskonały przykład na to, że w rozsądnych pieniądzach można nabyć zawodowo brzmiący instrument, konkretny wzmacniacz i dający ogromne możliwości efekt. Mamy nadzieję, że niniejszy artykuł oraz podpięte w nim filmy pomogą Wam w dokonaniu prawidłowego i trafnego wyboru. 

 

↑ Do góry
Kup w sklepie Muzyczny.pl
Do góry