Pomysł na muzyczny prezent – upominek dla gitarzysty

Zobacz Akcesoria gitarowe w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Gitary w sklepie Muzyczny.pl

Każdy z nas co pewien czas obchodzi różnego rodzaju takie osobiste uroczystości jak imieniny, urodziny, czy inne rocznice. Mamy też różnego rodzaju święta, które wynikają z naszej tradycji, kultury czy religijności jak np.: Bożego Narodzenia. W takich sytuacjach zawsze pojawia się pytanie co kupić danej osobie. Jeżeli tym kimś jest akurat gitarzysta, to postaramy się podsunąć Wam kilka ciekawych propozycji.

Od złotówki do dwu-stówki

Na początku warto sobie doprecyzować ramy finansowe w jakich się będziemy poruszać. Oczywiście w zależności od naszej osobistej relacji z obdarowywanym oraz od tego jakiego rodzaju jest to uroczystość takie też powinniśmy przyjąć widełki finansowe. Inny wariant należy przyjąć idąc do znajomego np.: na imieniny, a zupełnie inny jak wybieramy się do bliskiego przyjaciela na jego ślub i wesele. Tak czy inaczej my w tym artykule postaramy się wypośrodkować ten cennik i przedstawimy propozycje, których cena powinna kształtować się od przysłowiowej złotówki do mniej więcej dwustu złotych.

Skoro ma to być prezent czy upominek dla gitarzysty, to dobrze by było, gdyby związany on był też ściśle z muzyką a najlepiej bezpośrednio z gitarą. Przy czym warto, tu na samym wstępie zaznaczyć, że dobrze jest znać upodobania naszego obdarowywanego, jeżeli ma to być prezent funkcjonalny.

Kostka gitarowa

Do takich najtańszych a zarazem zawsze przydatnych akcesoriów muzycznych należy kostka gitarowa. Już za tą przysłowiową złotówkę taka kostkę można kupić. Oczywiście wybierając się do naszego znajomego na imprezę, nie wbijemy się z jedną kostką. Można zatem pomyśleć o jakimś całym zestawie kostek w różnych rozmiarach o różnej grubości, miękkości i sprężystości. Jest to niewątpliwie zawsze mile widziany gadżet, bo przez większość gitarzystów na bieżąco użytkowany.

Komplet strun gitarowych

Jeżeli znamy upodobania naszego znajomego gitarzysty, wiemy na jakiego rodzaju strunach lubi grać, to bez wątpienia możemy taki komplet mu sprezentować. Ważne jest tu przede wszystkim rozeznanie w temacie, by przypadkiem nie kupić koledze czy znajomemu grającemu na gitarze klasycznej strun stalowych do gitary akustycznej. Natomiast prezent bardzo praktyczny i przydatny. Koszt takiego kompletu średnio kształtuje się od 30 do 60 złotych, w zależności od rodzaju i producenta.

Zestaw do pielęgnacji gitary

Bardzo fajnym i bezpiecznym pomysłem na prezent może być jakiś zestaw do pielęgnacji gitary. W skład takiego zestawu może wchodzić jakiś kosmetyk pielęgnacyjny do czyszczenia strun i politury instrumentu wraz ze specjalną bawełnianą szmatką. Będzie to zawsze praktyczny i dobrze trafiony prezent. Koszt takiego prezentu nie powinien przekroczyć 40 zł.

Tuner – stroik gitarowy

Kolejnym bardzo przydatnym i w zasadzie niezbędnym urządzeniem jest stroik gitarowy. W tym segmencie w zależności od funkcjonalności i rozbudowania takiego tunera może on kosztować nas od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Metronom

Bez wątpienia metronom jest tym urządzeniem, które przyda się nie tylko gitarzystą, ale i innym instrumentalistą. Możemy kupić metronom tradycyjny – mechaniczny, który podobnie jak zegarek jest nakręcany lub możemy kupić elektroniczny. Te tradycyjne mają coś w sobie, że bardzo przyjemnie się z nimi pracuje natomiast te elektroniczne, cyfrowe są zazwyczaj wyposażone w szereg dodatkowych funkcji metrycznych. Tu w zależności od rodzaju, funkcji i producenta koszt takiego prezentu może kształtować się mniej więcej od 40 do 150 zł.

Ukulele

Bardzo oryginalnym choć już dość kosztownym pomysłem na prezent może być ukulele. Jest to bardzo ciekawy instrument strunowy, podobny do gitary, tyle że jest znacznie mniejszy i zamiast sześciu posiada cztery struny. Jeżeli nasz obdarowywany takiego instrumentu nie ma jeszcze w swojej kolekcji, to może być to dla niego bardzo ciekawy i inspirujący prezent. Rozpiętość cenowa wśród ukulele jak w większości instrumentów muzycznych jest dość spora. Takiego najtańszego raczej nie warto kupować, ale już mniej więcej za ok 200 zł można takie ukulele sopranowe lub koncertowe dość rzetelnie wykonane kupić.

Podsumowanie

Z pewnością pomysłów na prezent dla gitarzystów jeszcze by się kilka znalazło, ale uważam, że te przedstawione powyżej należą do tych najbardziej atrakcyjnych i zarazem najbardziej bezpiecznych. Tak i więc udanych i trafionych prezentów!

↑ Do góry
Do góry