Procesory gitarowe Line 6 POD GO Wireless vs MOOER GE 150

Zobacz Efekty gitarowe w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Gitary w sklepie Muzyczny.pl

W świecie gitarowym wszelkiego rodzaju procesory i efekty gitarowe są nieodzownym urządzeniem, które powinno być na wyposażeniu każdego kreatywnego gitarzysty, który szuka nowych oryginalnych rozwiązań brzmieniowych. Na rynku mamy dostępnych niezliczoną ilość różnorodnych modeli tego typu urządzeń. Gitarzyści mają naprawdę w czym wybierać, a ze względu na wielkość i różnorodność tego asortymentu, dokonanie właściwego i najbardziej optymalnego urządzenia może być nie lada wyzwaniem. W niniejszym artykule postaramy się przybliżyć sylwetkę dwóch naprawdę wartych zainteresowania procesorów gitarowych, które zyskały uznanie gitarzystów na całym świecie. 

Line 6 POD GO Wireless

Pierwszy na celownik weźmiemy Line 6 POD GO Wireless. Jest to niesamowity procesor gitarowy, w którym zamknięto ponad 300 efektów, symulacji wzmacniaczy i kolumn wyciągniętych prosto z flagowego modelu firmy, czyli Helixa. Oprócz tego efekt wyposażony jest w zestaw bezprzewodowy z nadajnikiem G10TII, który daje Ci wolność na scenie, a w domu uwalnia Cię od plątaniny kabli.

Przechowywanie i ładowanie nadajnika jest bajecznie proste, bo odbywa się w samym procesorze. A co jeszcze znajdziemy na pokładzie naszego procesora? Po pierwsze możliwość dodawania odpowiedzi impulsowych kolumn gitarowych, co właściwie daje nieograniczone możliwości brzmieniowe. Procesor ma wbudowany również interface audio – usb, co pozwala na bezproblemowe nagrywanie swojej twórczości. Tak więc możemy szybko podpiąć naszego Line 6 POD GO pod laptopa z odpowiednim oprogramowaniem DAW i rozpocząć studyjną realizację materiału.

Oprócz tego zestaw posiada szereg wejść i wyjść, które obejmują analogowe wejście na gitarę, wyjście na dodatkowy pedał ekspresji, wejście i wyjście pętli efektów, bezpośrednie wyjścia stereo do interface’u czy mikserem wyjście do wzmacniacza oraz słuchawkowe. Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą ośmiu przełączników, ośmiu potencjometrów oraz czterech przełączników. Wszystkie operacje widoczne są na dużym wyświetlaczu.  Line 6 POD GO – YouTube

 

MOOER GE 150

Drugi procesorów który chcemy bliżej przybliżyć to MOOER GE 150. Jest to mniejszy brat flagowego multi-efektu tego cenionego na rynku producenta. Tu znajdziesz naprawdę wszystko ze świata gitarowego. GE 150 posiada podwójny procesor DSP, dzięki któremu każde brzmienie przepełnione jest szczegółami, zapewniając najwyższej jakości efekty delay, reverb, modulację, oraz odwzorowanie brzmień wzmacniaczy.

W urządzeniu znajdziemy 55 cyfrowych wzmacniaczy, opartych na znanej już, z większych multiefektów Mooer, technologii modelowania brzmienia. Łącznie mamy tu 151 wysokiej jakości efektów do wyboru, które podzielone są na 9 bloków. wersja GE 150 posiada także w pełni funkcjonalny silnik impulsów IR, zdolny do wgrywania wszelkich zewnętrznych, ulubionych sygnałów IR w próbkach 2048 pts. Bez wątpienia jest to kompletna stacja robocza dla kreatywnego gitarzysty, niezależnie czy pracuje nagrywając w studiu, czy występując na scenie, a wszystko to dzięki łatwej i intuicyjnej kontroli urządzenia oraz dogodnym możliwościom połączenia.

Mooer GE150 łączy w sobie wysoką funkcjonalność z łatwością użytkowania, stając się nowym standardem wśród kompaktowych multiefektów, szczególnie biorąc pod uwagę bardzo atrakcyjną cenę. Mooer GE 150 – YouTube

 

Podsumowanie 

Przedstawione powyżej multiefekty są urządzeniami, które pomimo, że należą do dwóch różnych półek cenowych, to nie tylko w pierwszym, ale również i w drugim przypadku powinny w pełni zaspokoić gusta i oczekiwania nawet najbardziej wymagających muzyków. Mnogość dostępnych funkcji oraz wysoka jakość procesorów sprawia, że nawet teoretycznie słabiej brzmiąca gitara będzie mogła zabrzmieć naprawdę świetnie. 

↑ Do góry
Kup w sklepie Muzyczny.pl
Do góry