Słuchawki i akcesoria

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Słuchawki i akcesoria

Poradniki dla muzyków w grupie Słuchawki i akcesoria

Kryteria wyboru słuchawek ? cześć 1

Kryteria wyboru słuchawek ? cześć 1

Określenie naszych potrzeb Na rynku mamy dostępnych setki przeróżnych modeli słuchawek i wchodząc do sklepu ze sprzętem audio możemy się poczuć trochę zagubieni. To z kolei może doprowadzić do tego, że nasz wybór nie do końca będzie prawidłowy. Żeby uniknąć takiej sytuacji musimy przede wszystkim (...)


Sprzęt nagłośnieniowy, Słuchawki dla DJ-a, Słuchawki i akcesoria

Na czym słuchamy muzyki?

Na czym słuchamy muzyki?

Jak to się zaczęło?Przez dziesiątki lat rynek muzyczny przechodził różne etapy uwieczniania twórczości artystycznej. Takim prekursorem był Thomas Alvę Edison, który 29 listopada 1877 zademonstrował swój wynalazek fonograf. Tam dźwięk zapisywany był za pomocą igły na cylindrze zakładanym na walec, (...)


Dee Jay, Odtwarzacze DJ (CD, MP3, DVD etc.), Gramofony, Słuchawki i akcesoria

Jak sparować słuchawki bluetooth?

Jak sparować słuchawki bluetooth?

Połączenie Bluetooth należy do jednych z najczęściej wykorzystywanych w bezprzewodowym systemach łączności. Doskonale sprawdza się na niedużych odległościach a samo parowanie nie na sparza zbytnio wielu trudności. Żeby podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telefonu, musisz najpierw ustawić je w (...)


Sprzęt nagłośnieniowy, Słuchawki i akcesoria, Systemy bezprzewodowe

Czy warto kupić bezprzewodowe słuchawki?

Czy warto kupić bezprzewodowe słuchawki?

W dzisiejszym świecie cała nasza elektronika zaczyna funkcjonować bez konieczności łączenia poszczególnych urządzeń kablami. Tak też jest w przypadku słuchawek, które coraz częściej wykorzystują system bezprzewodowy. System bezprzewodowy ma wiele zalet, a w przypadku słuchawek najważniejszą jest (...)


Słuchawki i akcesoria

Miksowanie na słuchawkach

Miksowanie na słuchawkach

Powodów, by miksować muzykę na słuchawkach jest wiele. Równie tyle, co przeciwwskazań do tego typu działań.Lecz finalnie - co jest prawdą, a co tylko mitem?Mit pierwszy - żaden miks wykonany na słuchawkach nie zabrzmi dobrze.Faktem jest, że każdy miks powinno sprawdzić się na różnych systemach (...)


Sprzęt studyjny, Homerecording, Słuchawki i akcesoria

Jakie słuchawki wybrać?

Jakie słuchawki wybrać?

Często wśród ogromnego wyboru różnego rodzaju sprzętu, całkowicie chodzimy skołowani zupełnie nie wiedząc na jaki sprzęt się mamy zdecydować. To samo dotyczy słuchawek, których różnorodność modeli może przyprawić o zawrót głowy.Poszukując słuchawek przede wszystkim powinniśmy zawęzić je do (...)


Sprzęt studyjny, Homerecording, Słuchawki i akcesoria


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Słuchawki i akcesoria

Wybrani producenci w grupie Słuchawki i akcesoria

 • AKG

  AKG Acoustics producent przewodowych i bezprzewodowych rozwiązań elektroakustycznych. Firma została założona w 1947 roku w Wiedniu przez Austriaków Rudolfa Goerike i Ernsta Plessa pod nazwą Akustische und Kino-Geräte Ges. m. b. H. AKG Acoustics (...)


 • Alpha Audio

  Marka ALPHA AUDIO należy do znanej na całym świecie firmy GEWA oferującej sprzęt i akcesoria audio, które bardzo często kupowane są zarówno przez początkujących jak i doświadczonych muzyków. Oferowane przez firmę słuchawki sprawiają, że dźwięk jest (...)


 • Audio Technica

  Audio-Technica należy do ścisłej czołówki producentów mikrofonów. Sprzętu tej marki używają największe gwiazdy światowej piosenki i estrady. Z mikrofonów Audio-Technica korzystają także największe, profesjonalne studia nagraniowe na całym świecie. (...)


 • Beyerdynamic

  Firma Beyerdynamic została założona w 1924 roku w Berlinie przez Eugena Beyera. To jedna z najdłużej działających firm branży audio na świecie. Najpierw specjalizowała się w budowie wzmacniaczy i głośników przeznaczonych do kin, aż do roku 1937 (...)


 • Crono

  Crono to producent sprzętu audio, który przebojem zdobywa rynek muzyczny. W ofercie firmy znajdują się głównie aktywne zestawy głośnikowe, mikrofony dynamiczne, pojemnościowe, do wokalu oraz instrumentalne, do zastosowań scenicznych i studyjnych. (...)


 • Hicon

  Hicon to niemiecka firma która od lat zajmuje dominującą pozycję na światowym rynku specjalistycznych podzespołów, złączy (gniazd i wtyków) używanych przy instalacji profesjonalnego sprzętu elektroakustycznego. W ofercie firmy znajdują się produkty (...)


 • Klotz

  Klotz Cables jest ogromna niemiecka firma produkującą wysokiej jakości kable. Firma produkuje kable, które podobno mają najniższe straty., W świecie audio/wideo systemów kablowych nazwa Klotz jest synonimem najwyższej jakości, wydajności i (...)


 • LD Systems

  Każdy użytkownik urządzeń marki LD Systems® doświadcza wolności, jaką daje realizowanie pomysłów dźwiękowych według własnych wyobrażeń. Dlatego mówimy: „LD Systems – free your sound“. Liczne serie produktów nagłośnieniowych (...)


 • Mackie

  Mackie to amerykański producent sprzętu audio. Korzenie firmy sięgają początku lat 90-tych XX wieku, kiedy to Greg Mackie powołał do życia firmę Mackie Designs, Inc. Bardzo dobra jakość i atrakcyjne ceny konstruowanych i budowanych przez Grega (...)


 • NUBWO

  NUBWO to firma, która najbardziej znana jest z produkcji popularnych akcesorów i sprzętu dla graczy. Pady do gier wideo, zaawansowane myszki, klawiatury a nawet gameingowe krzesła i podkładki. Wszytko czego współczesny gracz potrzebuje by rozwijać (...)


 • Pioneer

  Nasza filozofia korporacyjna to „Wprowadzać innowacje, inspirować i bawić”, a nasza wizja to „Być liderem w wzbogacaniu życia dzięki technologii muzycznej”. W tym celu słuchamy naszych klientów, pracowników i światowej (...)


 • Presonus

  Mieszkamy i pracujemy w Baton Rouge, Louisiana, Cajun Country, USA. To bogata jambalaya jazzu, bluesa, rocka, zydeco, metalu, folku i muzyki chrześcijańskiej, która nieustannie wypełnia nasze życie. Nagrywamy w naszych sypialniach, prowadzimy (...)


 • Prodipe

  Niektórzy z nas są w stanie rozwinąć to poczucie słuchu niż inni, ale to nie znaczy, że powinniśmy oferować tylko dwa rodzaje jakości dźwięku - jeden dla profesjonalistów i jeden dla wszystkich innych. Naszym rozwiązaniem było wytwarzanie (...)


 • Rode

  Dzięki postępowi technologicznemu i względnie niskiemu kosztowi sprzętu dla entuzjastów nagrywania w domu, który osiągnął nowy poziom w latach 90., przygotowano scenę dla wejścia niedrogiego, wysokiej jakości mikrofonu. Po zakupie mikrofonu z Chin (...)


  Pokaż wszystkie produkty w podgrupach

  Słuchawki i akcesoria w naszym sklepie muzycznym

  Historia
  Słuchawki nie zawsze były kojarzone z muzyką. Na początku XX wieku używano ich głównie do komunikacji. Odegrały znaczącą rolę w rozwoju telegrafów i telefonów. Stały się nieodłącznym wyposażeniem żołnierzy zajmujących się łącznością wojskową. Dopiero od połowy XX wieku rozpoczęto ich wykorzystywanie w zakresie muzyki. Współcześnie używane są powszechnie ze względu na swoje liczne walory, spośród których bezwzględnie należy wymienić mobilność i odizolowanie słuchacza od otoczenia. W przemyśle muzycznym wykorzystywane są poza tym do pracy w studiu, zarówno profesjonalnym i domowym, a także służą jako odsłuch dla DJ'ów.

  Studyjne słuchawki otwarte i zamknięte
  Oferujemy szeroki wybór studyjnych słuchawek otwartych i zamkniętych najbardziej znanych producentów tj. AKG, Beyerdynamic, Sennheiser, Shure, Sony, Superlux i wielu innych. Zamknięte słuchawki studyjne stanowią świetną propozycję dla muzyków potrzebujących dobrze izolowanego odsłuchu w sterylnych warunkach studyjnych, natomiast otwarte słuchawki studyjne lepiej oddają przestrzeń, dlatego polecane są jako bardzo ważne uzupełnienie monitorów studyjnych podczas masteringu. Słuchawki studyjne oferują nieprzekształconą charakterystykę dźwięku, dzięki czemu świetnie nadają się do wychwytywanie wszelkich niesnasek, które pojawiają się w czasie pracy z realizowanym nagraniem. Inne rodzaje słuchawek mają tendencję do zabarwiania dźwięku, która w przypadku pracy w profesjonalnym lub domowym studiu nie jest wskazana.

  DJ
  W sekcji „słuchawki DJ” posiadamy słuchawki dostosowane do wymagań współczesnego DJ'a. Słuchawki te ze względu na swoją ultra – zamkniętą konstrukcję doskonale izolują DJ'a od otoczenia, a także mają podbite basy, by ułatwić pracę DJ'a przy bitach. Wiele modeli jest łamanych, co pozwala DJ'om na monitoring muzyki z jednoczesnym dostępem do tego, co wydobywa się z głośników. Przygotowaliśmy dla Państwa ofertę wielu producentów, a w tym takich potentatów jak Numark, Pioneer, Reloop, Sennheiser i Shure. Słuchawki DJ'skie przez podbicie basów nie oferują dźwięku niezabarwionego, ale ze względu na sposób ich wykorzystywania ta cecha jest ich zaletą. Pomagają w ten sposób w monitoringu ścieżek, którymi posługuje się DJ, gdzie muzyka była już poddana masteringowi, a więc DJ musi sprawnie dokonywać detekcji bitów związanych z dobrym przenoszeniem niskich częstotliwości, a nie jak w przypadku słuchawek studyjnych mieć niezmodyfikowany przekrój przez każde spektrum dźwięków.

  Hi-Fi
  Posiadamy szeroki asortyment słuchawek Hi-Fi wielu firm, spośród których można wyróżnić AKG, Beyerdynamic, Koss i Sennheiser. Słuchawki te w odróżnieniu od modeli studyjnych i DJ'skich mają za zadanie dostarczyć słuchaczowi jak najlepszych wrażeń słuchowych. Jeśli szukają Państwo słuchawek do słuchania muzyki dla przyjemności, najlepszym wyborem będą słuchawki Hi-Fi. Przetwarzają one dźwięk w sposób, który dla uszu ludzkich jest postrzegany jako przyjemne, modyfikując charakterystykę brzmieniową muzyki.

  Ciekawostka
  Prawdziwym fenomenem są instrumentalne wzmacniacze słuchawkowe, których świetnym przykładem jest seria Vox Amplug. Wzmacniacze tradycyjnie kojarzone z ciężkimi głośnikami przeszły na zupełnie inny poziom, na poziom mobilności. Dzięki temu można jedynie za pomocą słuchawek i przenośnego wzmacniacza oddać się przyjemności grania na gitarze elektrycznej lub basowej w każdym miejscu. Bardzo ciekawą propozycją jest seria Vox amPhones, która łączy słuchawki i wzmacniacz w jednej konstrukcji.

  Podsumowanie
  W naszym katalogu znajdują się również słuchawki do zestawów bezprzewodowych, a także wszelkie potrzebne akcesoria do słuchawek tj. gąbki, przetworniki i przedłużacze. Można u nas wyszukać wszystkie rodzaje słuchawek. Rozwiązaniem optymalnym dla wielu osób zajmujących się muzyką są jedne słuchawki studyjne przeznaczone do pracy w studiu oraz jedne hi-fi z myślą o użytku domowym. Dla osób przesiadujących w studiu bardzo dużo czasu studyjne słuchawki otwarte mogą posłużyć jako uzupełnienie monitorów studyjnych przy odsłuchu surowych ścieżek audio w celu późniejszego ich masteringu, a studyjne słuchawki zamknięte jako odsłuch podczas nagrywania ścieżek instrumentalnych i wokalnych. Jedno jest jednak w 100% pewne. DJ'owi do pracy potrzebne są słuchawki dedykowane dla niego. Takie słuchawki bez problemu podołają wszystkim wymaganiom potrzebnym DJ'owi podczas wykonywania jego obowiązków.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl