e-mail: sklep@muzyczny.pl

godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 10-18
sobota 10-14

99%
Kupujących wyraziło
o nas pozytywną opinię
"Bardzo dobry kontakt ze sklepem, na bieżąco informacja mailowa o stanie zamówienia, wysyłka natychmiastowa po przelaniu pieniążków. Szczerze polecam.
Wkładka AT120E gra dokładnie tak jak się spodziewałem, czyli bardzo dobrze, widzę bardzo dużą różnicę do wkładki systemowej, większa stereofonia, więcej góry, fajny basik. "

Kolejność łączenia efektów gitarowych

Gitarzystów można podzielić na trzy grupy. Pierwsza z nich, to zwolennicy pojedynczych efektów gitarowych, które łączy się w łańcuchy dla uzyskania pożądanego brzmienia. Gitarzyści o bardziej nowoczesnym podejściu szukają swoich dzięków w rozbudowanych procesorach, które zapewniają tak zwane „all in one” (wszystko w jednym). Jeszcze inni nie używają zewnętrznych efektów w ogóle – wystarcza im gitara, dobry kabel i solidny wzmacniacz. W tym poradniku mamy coś dla tej pierwszej grupy.

Kolejność łączenia efektów
Kolejność łączenia efektów

Łączenie efektów gitarowych nie jest rzeczą tak zupełnie oczywistą i aby uzyskać najlepsze możliwe brzmienie warto poznać pewne zasady, które powinny w tym pomóc. Jeśli jednak stwierdzicie, że wolicie zrobić to po swojemu, bez obaw, nic się nie zepsuje, a czasami nawet warto poeksperymentować z kolejnością kostek w pedalboardzie Pewne jest jednak, że niektóre efekty brzmią lepiej na początku a inne na końcu łańcuchu Dotyczy to głównie delaya, który nie brzmi najlepiej przed przesterem, a nawet może wprowadzić sporo chaosu do naszego sygnału. Inaczej z różnego typu filtrami typu Wah-Wah, boosterami i equalizerem – tutaj zabawy może być sporo, a efekt końcowy zaskakująco różny...

Zresztą po co o tym pisać? Poniży film z pewnością rozjaśni wam w głowie... co? W jakiej kolejności? I dlaczego tak? Mamy nadzieję, że poradnik będzie także inspiracją do szukania własnych ustawień, a co za tym idzie Waszego niepowtarzalnego i charakterystycznego brzmienia. Zapraszamy!Komentarze

Początek łańcucha liczymy od źródła dźwięku, czyli od gitary. Pozdrawiamy

Muzyczny.pl

czy początek łańcucha liczymy od gitary, czy od pieca?

byk

Napisz komentarz

Drogie czytelniczki / drodzy czytelnicy.
Wszystkie komentarze są moderowane, z tego też powodu proszę nie umieszczać komentarzy obraźliwych.
Komentarz nie może zawierać linków do innych stron.

Wasze komentarze będą ukazywać się z pewnym opóźnieniem.

Proszę odpowiedzieć na pytanie:

Nazwa czytanego artykułu to:

  gitara elektryczna w muzyczny.pl

  gitara akustyczna w muzyczny.pl

  Kolejność łączenia efektów gitarowych

  gitara basowa w muzyczny.pl

Zobacz w sklepie