Czym różni się gitara klasyczna od akustycznej?

Zobacz Gitary w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Gitary akustyczne w sklepie Muzyczny.pl
Zobacz Gitary klasyczne w sklepie Muzyczny.pl

Wiele osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę grą z na gitarze, może mieć problem z rozróżnieniem dwóch podstawowych typów tego instrumentu. Gitara akustyczna i gitara klasyczna, bo o nich mowa, na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo podobnie, jednak w rzeczywistości są to dwa inne się instrumenty.

Główną różnicą są oczywiście struny jakich używa się do opisywanych gitar. W gitarze akustycznej zakładamy wyłącznie struny metalowe. Do gitary klasycznej stosuje się struny nylonowe. Ta „święta” wręcz zasada nie powinna być nigdy naruszana! Inne różnice to rozmiar i kształt korpusu, oraz szerokość i grubość gryfu. Wszystkie te cechy mają wpływ na brzmienie, wykorzystywane techniki gry i co za tym idzie, rodzaj wykonywanej muzyki.

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z naszym kolejnym filmem, który mamy nadzieję, pomoże wam rozwikłać problem – akustyk kontra klasyk.

Do prezentacji posłużyły nam gitary Epiphone DR100 i Natalia

 

Komentarze

Jeśli jest to pierwszy kontakt z gitarą, polecamy gitarę klasyczną. Nylonowe struny są bardziej miękkie i dzięki temu gra się dużo łatwiej.

Muzyczny.pl

Czy na 1 gitarę lepiej wybrać gitarę klasyczną czy może akustyczną ?

Kwito

↑ Do góry

Kup w sklepie Muzyczny.pl

Do góry