Gitary klasyczne 4/4

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Gitary klasyczne 4/4

Wybrani producenci w grupie Gitary klasyczne 4/4

 • Alhambra

  Alhambra to niewielka manufaktura w Hiszpanii, która wytwarza najwyższej jakości gitary klasyczne i elektroklasyczne. Jakość drewna i wszystkich elementów jest dobierana z wielką starannością, co bezpośrednio przekłada się na brzmienie i (...)


 • Alvaro

  Gitary Alvaro tworzone są przez znaną hiszpańską firmę Enrique Keller, każdy egzemplarz konstruowany jest ręcznie przez najlepszych lutników, którzy posiadają wysokie kwalifikacje i długoletnie doświadczenie., Enrique Keller S.A jest jednym z (...)


 • Fender

  Fender to wiodący na światowym rynku producent gitar i wzmacniaczy, a sama nazwa jest nierozłącznie związana z historią współczesnego przemysłu muzycznego. Instrumenty marki Fender takie jak: Telecaster, Stratocaster, Precision Bass czy Jazz (...)


 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • HORA

  Miasto Reghin, zwane miastem skrzypiec, jest synonimem produkcji instrumentów muzycznych w Rumunii. Wynika to z faktu, że w Reghin istnieje wiele firm produkujących instrumenty muzyczne, zwłaszcza te z ukłonem. Najważniejszym z nich jest HORA. Z (...)


 • Kantare

  Kantare to fińska firma zajmującą się produkcja gitar. Historia firmy sięga roku 1986, kiedy to Fiński lutnik Kauko Liikanen idąc za głosem swojej pasji i rozpoczął tworzenie własnych instrumentów – gitar klasycznych. Przez ponad 3 dekady (...)


 • Miguel Esteva

  Miguel Esteva to stosunkowo młoda marka, która z sukcesem kultywuje tradycje budowy tradycyjnych, hiszpańskich gitar klasycznych. Instrumenty niezależnie od przedziału cenowego produkowane są z najlepszych gatunków, starannie selekcjonowanego (...)


 • Ortega

  Punktem wyjścia dla tej nowoczesnej firmy było tworzenie gitar według klasycznych hiszpańskich linii. Dzisiaj przenieśli tradycyjną produkcję gitar na nowe poziomy, opracowując instrumenty, które są dostosowane do potrzeb klientów. Robiąc to, (...)


 • Takamine

  Takamine to japoński producent gitar akustycznych i elektroakustycznych. Początki marki datuje się na 1959 rok, obecnie jej pełna nazwa brzmi Takamine Gakki Seisakusho. Dzięki świetnej jakości wykonania, doskonałemu brzmieniu i nieprzeciętnemu (...)


 • VGS

  VGS to młoda szwajcarska firma, która mimo dość krótkiego stażu, cieszy się niezwykłą popularnością. Kierowana przez doświadczony duet konstruktorów i projektantów gitar - Szwajcara Bruno Bianchi i pochodzącego z Francji, Franka Hasevoetza, (...)


  Gitary klasyczne 4/4 w naszym sklepie muzycznym

  Gitara klasyczna 4/4 to najczęściej spotykany rozmiar tego instrumentu. Jest to pełnowymiarowa gitara klasyczna, którą bardzo często poleca się początkującym gitarzystom. Co prawda nauczyć się grać można na każdym rodzaju gitary, jednak jeśli szukamy modelu który nie będzie wymagał dodatkowego sprzętu w postaci nagłośnienia oraz oferował sporą wygodę podczas gry, gitara klasyczna będzie bardzo dobrym wyborem. Wyposażona jest ona w struny wykonane z nylonu, które są znacznie bardziej miękkie niż struny wykonane z metalu jak w przypadku gitary akustycznej i elektrycznej i to przede wszystkim ze względu na nylonowe struny gitara klasyczna jest tak często polecana dla osób, które chcą nauczyć się grać na tym instrumencie. Jaka będzie najlepsza gitara klasyczna dla początkujących?

  Choć gitary klasyczne na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie, w rzeczywistości różnią się od siebie konstrukcją i drewnem użytym do produkcji, co oznacza, że mogą znacznie różnić się między sobą brzmieniem. Kupując pierwszą gitarę klasyczną powinniśmy określić brzmienia jakie odpowiadają nam najbardziej i wybierać według gatunków drewna z których zbudowana jest gitara. Do najczęściej używanych gatunków drewna należą między innymi: mahoń, świerk, cedr i palisander. Mahoń pozwala wybrzmieć gitarze ciepłym, głębokim tonem z wyraźnym basem, podczas kiedy palisander również mocno uwydatnia niskie tony, lecz brzmi znacznie jaśniej i nie tak ciepło jak mahoń. Jeśli zależy nam na tym aby brzmienie było jasne i klarowne, warto stawiać na świerk. Cedr z kolei oferuje walory brzmieniowe które można sklasyfikować jako równowagę pomiędzy jasno brzmiącym świerkiem a ciepłym, ciemnym mahoniem. Gitary klasyczne najczęściej wykonane są z połączenia przynajmniej dwóch gatunków drewna, takich jak świerk i mahoń, co sprawia, ze walory tonalne są bardzo dobrze zbalansowane.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl