Gitarowe i instrumentalne

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:
Strona        z 31

Strona        z 31

Najczęściej kupowane produkty w grupie Gitarowe i instrumentalne

Wybrani producenci w grupie Gitarowe i instrumentalne

 • 4Audio

  4Audio Pro Series jest marką firmowaną przez firmę M. Ostrowski Sp. J. 4Audio Pro Series są to wysokiej jakości kable. Aktualnie firma stawia wysokie standardy dla swojej produkcji. Firma w swojej j ofercie posiada kable gitarowe, mikrofonowe i (...)


 • Adam Hall

  Adam Hall jest Niemiecką firmą produkcyjno–handlową działającą od 30 lat na rynku europejskim i posiadającą w swojej ofercie bardzo szeroką gamę produktów dla branży muzycznej. W ofercie między innymi:, - kolumny LD pasywne i aktywne, - (...)


 • Alpha Audio

  Marka ALPHA AUDIO należy do znanej na całym świecie firmy GEWA oferującej sprzęt i akcesoria audio, które bardzo często kupowane są zarówno przez początkujących jak i doświadczonych muzyków. Oferowane przez firmę słuchawki sprawiają, że dźwięk jest (...)


 • David Laboga

  David Laboga to polski producent profesjonalnych kabli oraz kolumn głośnikowych. Filozofia firmy opiera się na tworzeniu jak najlepszej jakości produktów i tym samym, spełnianiu oczekiwań najbardziej wymagających klientów. Cała produkcja odbywa się (...)


 • DiMarzio

  DiMarzio (DiMarzio Musical Instrument Pickup) to amerykańska firma, która została założona w połowie lat 70-tych w Nowym Yorku przez Larrego Dimarzio. Firma produkująca osprzęt do gitar elektrycznych, gitar basowych i gitar akustycznych. Znana jest (...)


 • EBS

  Firma EBS to jeden z najbardziej popularnych producentów sprzętu basowego. W ofercie Szwedów znajdziemy znakomitej jakości wzmacniacze i kolumny dedykowane do gitar basowych, serię podłogowych efektów typu stomp-box, które równie dobrze spisują się (...)


 • Ernie Ball

  Ernie Ball to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów strun i akcesoriów gitarowych na świecie. Firmę założył w latach 60-tych amerykański muzyk, lutnik i wynalazca - Sherwood Roland Ball i od początku przyjął strategię wprowadzania (...)


 • EVH

  Skrót EVH jest doskonale znany wszystkim miłośnikom gitary elektrycznej. Eddie Van Halen niekwestionowany król, który swoją grą zachwycił i zainspirował muzyków na całym świecie. Marka EVH powstała pod czujnym okiem mistrza a jej twórcami są (...)


 • Fender

  Fender to wiodący na światowym rynku producent gitar i wzmacniaczy, a sama nazwa jest nierozłącznie związana z historią współczesnego przemysłu muzycznego. Instrumenty marki Fender takie jak: Telecaster, Stratocaster, Precision Bass czy Jazz (...)


 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


 • Joyo

  Joyo Technology Co. to grupa ludzi, których założeniem jest tworzenie nowoczesnego produktu z eleganckim designem i możliwościami rodem z następnego stulecia. Tunery, metronomy, efekty i wzmacniacze Joyo odzwierciedlają doskonałą wiedzę techniczną (...)


 • Klotz

  Klotz Cables jest ogromna niemiecka firma produkującą wysokiej jakości kable. Firma produkuje kable, które podobno mają najniższe straty., W świecie audio/wideo systemów kablowych nazwa Klotz jest synonimem najwyższej jakości, wydajności i (...)


 • LD Systems

  Każdy użytkownik urządzeń marki LD Systems® doświadcza wolności, jaką daje realizowanie pomysłów dźwiękowych według własnych wyobrażeń. Dlatego mówimy: „LD Systems – free your sound“. Liczne serie produktów nagłośnieniowych (...)


 • MOGAMI

  Mogami Overdrive, Platinum, Gold, CorePlus i Silver Cables cieszą się zaufaniem profesjonalistów muzycznych na całym świecie. Mogami jest najbardziej szanowanym kablem do gitary elektrycznej, gitary akustycznej, gitary basowej i kabla do keyboardów (...)


  Gitarowe i instrumentalne w naszym sklepie muzycznym

  Kabel gitarowy to inna odmiana kabla instrumentalnego, za pomocą którego łączymy gitarę ze wzmacniaczem, przedwzmacniaczem lub pierwszym efektem znajdującym się w naszym pedalboardzie. Jego zasada działania jest bardzo prosta i polega na przesyłaniu sygnału elektrycznego wychodzącego z gitary do wzmacniacza, który następnie przesyła wzmocniony sygnał do głośnika. Jeżeli posiadamy pedalboard, to kabel gitarowy podłączamy do pierwszego efektu w łańcuchu, następnie sygnał przechodzi przez resztę efektów i jest wysyłany do wzmacniacza i na końcu do głośnika gitarowego.

  Kable instrumentalne są zbudowane z kilku elementów: rdzenia, izolacji, ekranu oraz osłony zewnętrznej. Osłona zewnętrzna chroni wnętrze kabla przed uszkodzeniami. Rdzeń wykonany z różnego rodzaju metali, ma za zadanie przesyłanie sygnału z instrumentu do wzmacniacza lub innego urządzenia. Dookoła rdzenia znajduje się izolacja, która oddziela go od ekranu. Rolą ekranu jest zapobieganie wpływu zewnętrznych zakłóceń na rdzeń. Dodatkowo na obu końcach kabla, znajdziemy różnego rodzaju wtyczki, które pozwalają na jego podłączenie odpowiednich urządzeń czy instrumentów.

  Kabel instrumentalny może być wyposażony w różne wtyczki, a każda z nich ma swoje wady i zalety. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym z nich:

  TRS - to akronim słów tip, ring, sleeve, czyli posiada on dwie linie sygnałowe. Jego popularna nazwa to Jack Stereo (mały lub duży) i wykorzystujemy go do przesyłania sygnału stereo lub sygnału zbalansowanego.
  XLR - wtyczka o okrągłym kształcie, która może posiadać od trzech do dziewięciu pinów. Najczęściej używana do połączania mikrofonów. Pozwala na przesyłanie zbalansowanego sygnału.
  TS - jego inna nazwa to Jack Mono (mały lub duży). Posiada on tylko jedną linię sygnałową i wykorzystujemy go przesyłania niezbalansowanego sygnału mono. Jest to najczęściej stosowany typ kabla gitarowego.

  Rodzaje wtyczek różnią się w zależności od producenta. Warto kupić kabel wyposażony w dobre wtyczki (np. firmy Neutrik), gdyż to one są najczęstszą przyczyną problemów.

  Kiedy mamy zamiar kupić kabel gitarowy lub innego typu kabel instrumentalny, powinniśmy zastanowić czy wybrać konstrukcję zbalansowaną czy też niezbalansowaną. Kable zbalansowane generują mniejszą ilość zakłóceń, gdyż przesyłają sygnał za pomocą dwóch linii. Jest on odwrócony w przeciw-fazie, co przy użyciu wzmacniacza różnicowego pozwala na redukcję szumów i zakłóceń.
  Z kolei kable niezbalansowane posiadają tylko jedną linię sygnałową, co może powodować występowanie niechcianych szumów. Najczęstszą ich przyczyną są pola elektromagnetyczne, które powodują interferencje fal w żyłach kabla instrumentalnego. Jeżeli jednak używamy niezbyt długich kabli niezbalansowanych, to problem zakłóceń nie powinien być uciążliwy.

  Podsumowując, kable instrumentalne oraz ich odmiany (jak kable gitarowe) są niezbędnym elementem wyposażenia każdego muzyka. Podczas zakupu kabla, powinniśmy wziąć pod uwagę jego jakość, typ zastosowanych wtyczek, rodzaj (zbalansowany i niezbalansowany), a także jego elastyczność oraz trwałość. Dobry kabel odwdzięczy się nam długą i bezawaryjną pracą.

  W ofercie naszego sklepu, znajdziecie Państwo szeroki wybór profesjonalnych kabli instrumentalnych najlepszych producentów.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl