Gitary klasyczne z elektroniką


W sklepie we Wrocławiu uruchomiliśmy strefę szybkich zakupów z możliwością płatności kartą.

Gotówki w dzisiejszych czasach unikamy.

Jeśli dodatkowo poinformujesz nas telefonicznie lub mailowo co powinniśmy przygotować, samo wydanie towaru zajmie kilka sekund. Pomieszczenie do wydań jest regularnie dezynfekowane.

W dalszym ciągu nie ma możliwości testowania instrumentów w sklepie.

Zapraszamy!
Zespół Muzyczny.plW związku z licznymi pytaniami informujemy, że istnieje możliwość odbioru osobistego zamówień opłaconych on-line, zarówno w sklepie we Wrocławiu jak i w magazynie w Błoniu. Forma ta nie wymaga bezpośredniego kontaktu, zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusa.

W tym trudnym czasie nasz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny pracuje tylko w trybie door-to-door. Szczegóły opisane są w naszym regulaminie..

Prosimy o wyrozumiałość.

W przypadku jakichkolwiek niejasności prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Zespół Muzyczny.pl

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Gitary klasyczne z elektroniką

Wybrani producenci w grupie Gitary klasyczne z elektroniką

 • Admira

  Firma Admira została założona w 1944 roku przez Enrique Keller Fritscha. Jest jedną z największych wytwórni instrumentów muzycznych w Hiszpanii. Firma dopracowała się własnych rozwiązań. Przy produkcji gitar pracuje zaledwie stu ludzi i jak (...)


 • Alhambra

  Alhambra to niewielka manufaktura w Hiszpanii, która wytwarza najwyższej jakości gitary klasyczne i elektroklasyczne. Jakość drewna i wszystkich elementów jest dobierana z wielką starannością, co bezpośrednio przekłada się na brzmienie i (...)


 • Kantare

  Kantare to fińska firma zajmującą się produkcja gitar. Historia firmy sięga roku 1986, kiedy to Fiński lutnik Kauko Liikanen idąc za głosem swojej pasji i rozpoczął tworzenie własnych instrumentów – gitar klasycznych. Przez ponad 3 dekady (...)


 • Ortega

  Punktem wyjścia dla tej nowoczesnej firmy było tworzenie gitar według klasycznych hiszpańskich linii. Dzisiaj przenieśli tradycyjną produkcję gitar na nowe poziomy, opracowując instrumenty, które są dostosowane do potrzeb klientów. Robiąc to, (...)


 • Richwood

  Marka Richwood powstała w 1979 roku. Od początku działalności firma skupiała się na tworzeniu instrumentów bardzo dobrych jakościowo i jednocześnie przystępnych cenowo. W ofercie tego amerykańskiego producenta znajdziemy serię gitar elektrycznych (...)


 • Yamaha

  Od roku 1887, firma Yamaha (później Nippon Gakki Ltd.) zaczęła produkować organy piszczałkowe, jej nieprzerwany wzrost doprowadził do tego, iż stała się największym na świecie producentem instrumentów muzycznych, ale również wiodącym i liczącym się (...)


  Gitary klasyczne z elektroniką w naszym sklepie muzycznym

  Gitara klasyczna jest instrumentem akustycznym o ciepłym, przyjemnym brzmieniu, które nie potrzeba dodatkowego nagłośnienia, ponieważ jest ona na tyle głośna sama w sobie aby móc komfortowo grać dla siebie lub niewielkiej publiki. Czasami jednak istnieje potrzeba dodatkowego nagłośnienia, na przykład jeśli zamierzamy grać większy koncert lub chcemy mieć możliwość korzystania z efektów gitarowych. Wówczas najlepiej sprawdzi się gitara klasyczna z elektroniką, czyli tak zwana gitara elektroklasyczna, lub w skrócie e-klasyczna. Instrument ten posiada wbudowaną elektronikę która pozwala na podłączenie go do wzmacniacza akustycznego i dostosowanie tonów niskich, średnich i wysokich wedle naszego uznania. Czym powinniśmy się kierować wybierając taka gitarę?

  Należy pamiętać, ze w przypadku gitary elektroklasycznej należy kłaść nacisk nie tylko na to z jakich gatunków drewna została ona wykonana, ale także na to jaką posiada elektronikę. Doskonałym przykładem chętnie wybieranego modelu jest gitara elektroklasyczna Yamaha CX40 II, która posiada świerkową płytę wierzchnią oraz boki i spód wykonane z mahoniu. Takie połączenie oferuje ciepłe, głębokie i jednocześnie bardzo czyste brzmienie, które przekłada się także na charakter dźwięku po nagłośnieniu. W gitarze znajdziemy wbudowaną przystawkę z regulacją głośności oraz możliwością zmiany wartości poszczególnych tonów. Model ten charakteryzuje się bardzo dużą wygodą, więc doskonale sprawdzi się zarówno dla początkujących gitarzystów, jak i tych bardziej doświadczonych, którzy szukają komfortowego w użytku instrumentu, którego dźwięk po nagłośnieniu będzie głęboki i naturalny. Warto także pamiętać, że to jaką jakość dźwięku usłyszymy będzie zależało nie tylko od tego jaką wybraliśmy gitarę, ale także od tego jakiego wzmacniacza używamy w celu jej nagłośnienia. Jeśli szukamy dobrego gitary klasycznej z elektroniką i nie chcemy przy tym wydawać zbyt wiele, Yamah CX40 II będzie bardzo dobrym wyborem.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl