Futera³y

Polecane instrumenty muzyczne i sprzêt muzyczny

Najczê¶ciej kupowane produkty w grupie Futera³y

Wybrani producenci w grupie Futera³y

  • Boston

    Boston to producent niezbêdnych akcesoriów oraz sprzêtu muzycznego. Dobra jako¶æ wykonania i atrakcyjne ceny sprawiaj±, ¿e produkty Boston staj± siê coraz bardziej popularne na ca³ym ¶wiecie. W ofercie firmy znajdujê siê wszystko co niezbêdne (...)


  • Canto

    Firma Canto - Prusakowski rozpoczê³a dzia³alno¶æ w latach osiemdziesi±tych. Za³o¿y³ j± ojciec Darka Prusakowskiego (obecnego szefa), pan Leszek Prusakowski. Pocz±tkowo by³a to ma³a rodzinna produkcja wyrobów kaletniczych. W tamtym okresie firma nie (...)


  • Epiphone

    Epiphone firma produkuj±ca sprzêt gitarowy na bazie Gibsona, bêd±ca równie¿ czê¶ci± tej firmy. Najbardziej znana z modelu Epiphone Casino u¿ywanego przez gitarzystów zespo³u The Beatles. Firma Epiphone, oprócz gitar produkowa³a przed II wojn± (...)


  • EVH

    Skrót EVH jest doskonale znany wszystkim mi³o¶nikom gitary elektrycznej. Eddie Van Halen niekwestionowany król, który swoj± gr± zachwyci³ i zainspirowa³ muzyków na ca³ym ¶wiecie. Marka EVH powsta³a pod czujnym okiem mistrza a jej twórcami s± (...)


  • Fender

    Fender to wiod±cy na ¶wiatowym rynku producent gitar i wzmacniaczy, a sama nazwa jest nieroz³±cznie zwi±zana z histori± wspó³czesnego przemys³u muzycznego. Instrumenty marki Fender takie jak: Telecaster, Stratocaster, Precision Bass czy Jazz (...)


  • Framus

    Framus to niemiecki producent ekskluzywnych gitar elektrycznych i akustycznych oraz wzmacniaczy gitarowych i strun. Firma powsta³a w 1946 roku i od pocz±tku swojej dzia³alno¶ci zaskarbi³a sobie rzeszê fanów w ca³ej europie. Asortyment produktów z (...)


  • Gewa

    Gewa od momentu utworzenia w roku 1925 przez Georg Walther w Adorf zwanym „muzycznym zak±tkiem Vogtlandu“ stawia sobie jako najwy¿szy priorytet ci±g³e ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis, jak i ci±g³± orientacjê na (...)


  • Gretsch

    Gretsch to bez w±tpienia jeden z najwa¿niejszych producentów instrumentów muzycznych na ¶wiecie. Firmê za³o¿y³ w 1883 w Nowym Yorku niemiecki imigrant Friedrich Gretsch. Pocz±tkowo firma zajmowa³a siê produkcj± tamburynów, drobnych instrumentów (...)


  • Ibanez

    Marka Ibanez jest czê¶ci± koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpocz±³ swoj± dzia³alno¶æ w sprzeda¿y instrumentów muzycznych, jako dzia³ firmy prowadz±cej sieæ ksiêgarni – Hoshino Shoten. Produkcjê gitar i akcesoriów muzycznych (...)


  • Jackson

    Jackson to amerykañski producent gitar elektrycznych i basowych. Firma powsta³a w 1980 roku a jej za³o¿ycielem by³ Grover Jackson – lutnik i gitarzysta. Grover dobrze rozumia³ ówczesne zapotrzebowanie na gitary o nieco bardziej (...)


  • Joyo

    Joyo Technology Co. to grupa ludzi, których za³o¿eniem jest tworzenie nowoczesnego produktu z eleganckim designem i mo¿liwo¶ciami rodem z nastêpnego stulecia. Tunery, metronomy, efekty i wzmacniacze Joyo odzwierciedlaj± doskona³± wiedzê techniczn± (...)


  • Mooer

    Shenzhen Mooer Audio Co., Ltd to energetyczna i mocno rozwijaj±ca siê firm± z chin, która produkuje instrumenty muzyczne, procesory efektów, syntezatory oraz wysokojako¶ciowe urz±dzenia audio. Dziêki silnemu i skutecznemu zespo³owi badawczemu oraz (...)


  • Ovation

    Historia marki Ovation siêga lat sze¶ædziesi±tych XX wieku i nieod³±cznie zwi±zana jest z firm± Kaman Music Corporation, za³o¿on± przez Charlesa Kamana. Obecnie Ovation jest czê¶ci± koncernu Fender, co ma zdecydowanie pozytywny wp³yw na jako¶æ i (...)


  • Samick

    Samick to jeden z najwiêkszych producentów instrumentów na ¶wiecie (Niemal po³owa ¶wiatowej produkcji gitar, wiêkszo¶æ na zlecenie wielu znanych marek), bezkonkurencyjne w swojej klasie pod wzglêdem ceny, wykoñczenia i zastosowanych materia³ów. (...)


    Poka¿ wszystkie produkty w podgrupach

    Futera³y w naszym sklepie muzycznym

    Je¿eli zamierzamy wyj¶æ z domu z nasz± gitar± lub wybieramy siê w trasê koncertow± to bêdziemy potrzebowali dobrego futera³u. Wybieraj±c futera³ powinni¶my zwróciæ uwagê na kilka aspektów takich jak jego typ, rozmiar oraz waga. Warto wiedzieæ, ¿e ¼le dobrany rozmiar futera³u, zamiast zabezpieczyæ instrument, mo¿e go dodatkowo uszkodziæ. Dobry case niesie ze sob± wiele zalet - nie tylko zabezpiecza gitarê podczas transportu, ale tak¿e chroni j± przed ró¿nego rodzaju zanieczyszczeniami. Wypadki zdarz± siê ca³y czas, a solidny pokrowiec mo¿e zapobiec lub zminimalizowaæ ich skutki. Poni¿sze porady porady odnosz± siê zarówno do posiadaczy gitar elektrycznych, basowych, akustycznych oraz klasycznych.

    Najwiêksi producenci gitar jak Fender, Ibanez, Gibson czy Music Man, zazwyczaj sprzedaj± swoje instrumenty wraz z dedykowanym futera³em. Je¿eli posiadamy gitarê, do której stworzono dedykowany case i nie chcemy siê bawiæ w pó³¶rodki, to mo¿emy bez przeszkód takowy zakupiæ. Bêdziemy mieli wtedy pewno¶æ, ¿e rozmiar futera³u bêdzie odpowiedni, a sama gitara bêdzie bardzo dobrze zabezpieczona. Wi±¿e siê to jednak zazwyczaj z wiêkszymi kosztami. Je¿eli jednak posiadamy ograniczony bud¿et lub dedykowany pokrowiec do naszego instrumentu nie istnieje, to ci±gle pozostaje nam szeroki wybór pokrowców innych firm.

    Rzecz± kluczow± podczas wyboru futera³u jest jego rozmiar oraz kszta³t. Wymiary naszego instrumentu mo¿emy znale¼æ na stronie producenta. Je¿eli jednak z jakiego¶ powodu ich tam nie podano lub te¿ nasza gitara jest wyrobem lutniczym, to najpewniejszym sposobem na poznanie wymiarów instrumentu jest po prostu jego zmierzenie. Powinni¶my sprawdziæ jego ca³kowit± d³ugo¶æ, odleg³o¶æ pomiêdzy koñcem korpusu a g³ówk± oraz szeroko¶æ korpusu w ró¿nych miejscach. Zamkniêty w futerale instrument nie powinien siê przemieszczaæ, a tak¿e nie powinien byæ zbyt mocno ¶ci¶niêty. Kolejna wa¿na rzecz to kszta³t instrumentu. Je¿eli posiadamy gitarê o nietypowym kszta³cie jak na przyk³ad Gibson Flying V, to nie wsadzimy jej w wiêkszo¶æ produkowanych futera³ów. Musimy w takim wypadku poszukaæ uniwersalnego pokrowca lub stworzonego z my¶l± o naszym modelu gitary. Je¿eli nie znajd± Pañstwo ¿adnego seryjnie produkowanego pokrowca, którym bêdzie pasowa³ do instrumentu, to istnieje mo¿liwo¶æ zamówienia futera³u pod konkretny rozmiar. Przejd¼my teraz do typów pokrowców.

    Twarde futera³y, zwane równie¿ “hard case” s± doskona³ym wyborem dla osób, które poszukuj± maksymalnej ochrony dla swojej gitary, szczególnie podczas czêstych podró¿y. Mog± one byæ wykonane z w³ókna szklanego, drewna lub plastiku. W ich wnêtrzu znajdziemy dodatkowe zabezpieczenia w postaci pianki oraz miêkkich materia³ów, przyjaznych dla lakieru gitary. Tego typu pokrowce zabezpiecz± nasz± gitarê przed upadkiem z wysoko¶ci czy te¿ przed spadaj±cymi na ni± przedmiotami. Ich g³ówn± wad± mo¿e byæ spora waga, a tak¿e du¿e rozmiary.

    Inn± odmian± twardych futera³ów s± tak zwane “flight case”. Jak sama nazwa wskazuje s± to futera³y przeznaczone do przewo¿enia instrumentu w samolocie. W rzeczy samej, niektóre linie lotnicze mog± odmówiæ przewiezienia gitary, która nie jest zapakowana w odpowiedni pokrowiec. Je¿eli wiêc wybierzemy tak± drogê transportu, to powinni¶my siê wyposa¿yæ w flight case. Mo¿na powiedzieæ, ¿e jest to jeszcze bardziej wzmocniona wersja twardego futera³u, który dodatkowo zabezpiecza instrument przed wilgoci±, a tak¿e innymi czynnikami, które mog± siê pojawiæ w luku baga¿owym samolotu.

    Je¿eli traktujemy muzykê na powa¿nie, to dobry case jest niezbêdn± inwestycj±, która sp³aci siê w postaci utrzymania naszej gitary w jak najlepszej kondycji. Warto odpowiednio siê zabezpieczyæ, na ka¿d± okoliczno¶æ zwi±zan± z podró¿owaniem z naszym bezcennym instrumentem.

    Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl