Gitary akustyczne leworęczne

Najczęściej kupowane produkty w grupie Gitary akustyczne leworęczne

Wybrani producenci w grupie Gitary akustyczne leworęczne

 • Epiphone

  Firma Epiphone jest doskonale znana absolutnie każdemu gitarzyście, który podchodzi poważnie do gry na instrumencie. Czasami nazywana jest tańszym Gibsonem, co ma w sobie odrobinę prawdy, jednak co to oznacza? Marka Epiphone należy do giganta jakim (...)


 • Fender

  Fender to wiodący na światowym rynku producent gitar i wzmacniaczy, a sama nazwa jest nierozłącznie związana z historią współczesnego przemysłu muzycznego. Instrumenty marki Fender takie jak: Telecaster, Stratocaster, Precision Bass czy Jazz (...)


 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


 • Ortega

  Punktem wyjścia dla tej nowoczesnej firmy było tworzenie gitar według klasycznych hiszpańskich linii. Dzisiaj przenieśli tradycyjną produkcję gitar na nowe poziomy, opracowując instrumenty, które są dostosowane do potrzeb klientów. Robiąc to, (...)


  Gitary akustyczne leworęczne w naszym sklepie muzycznym

  Gitara akustyczna jest instrumentem o pięknym, głębokim i naturalnym brzmieniu, który dawniej używany był głównie w celu tworzenia akompaniamentu dla reszty instrumentów. Dziś gitara akustyczna bardzo często używana jest jako instrument solowy lub opiera się na niej brzmienie zespołu. Co sprawia, że instrument ten przeżywa drugą młodość i jest coraz częściej wybierany przez gitarzystów. Jaką gitarę akustyczną powinny wybrać osoby leworęczne które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z gitarą? Najlepszym wyborem będzie tradycyjna gitara dla praworęcznych, bowiem początkujący gitarzysta nie ma porównania z gra na gitarze dla leworęcznych, więc początek nauki zawsze będzie taki sam, a z czasem podczas kupna kolejnej gitary takie osoby będą miały zdecydowanie większy wybór, bowiem gitar dla praworęcznych produkuje się więcej niż tych, które są tworzone dla osób leworęcznych. Czym jednak powinniśmy się kierować decydując się na zakup gitary akustycznej dla leworęcznych?

  Gitara akustyczna dla leworęcznych budowana jest z tych samych materiałów co gitara dla osób praworęcznych i to właśnie na gatunki drewna powinniśmy zwracać największą uwagę, ponieważ to one maja największy wpływ na to jak zabrzmi instrument. Bardzo często można spotkać gitary które posiadają świerkową płytę główną oraz boki i spód wykonane z mahoniu. Takie połączenie oferuje bardzo zbalansowane brzmienie, bowiem świerk pozwala wybrzmieć gitarze jasno i bardzo czysto, podczas gdy mahoń dodaje do całości ciemne brzmienie z wyraźnymi dołami. Możemy zdecydować się także na wybór gitary, która wykonana jest z jednego rodzaju drewna, na przykład w całości mahoniowa, która wybrzmi głębokim, ciemnym dźwiękiem, czy w całości wykonana ze świerku, która będzie brzmiała jasno i bardzo śpiewnie. Oczywiście mahoń i świerk to nie jedyne rodzaje drewna używane do produkcji gitar. Spotkać można także między innymi cedr, którego walory brzmieniowe można sklasyfikować jako równowagę dla mahoniu i świerku, czy też palisander, który podobnie jak mahoń wybrzmiewa z wyraźnymi niskimi tonami, lecz jego brzmienie nie jest tak ciemne.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl