Gitary akustyczne leworęczne


W sklepie we Wrocławiu uruchomiliśmy strefę szybkich zakupów z możliwością płatności kartą.

Gotówki w dzisiejszych czasach unikamy.

Jeśli dodatkowo poinformujesz nas telefonicznie lub mailowo co powinniśmy przygotować, samo wydanie towaru zajmie kilka sekund. Pomieszczenie do wydań jest regularnie dezynfekowane.

W dalszym ciągu nie ma możliwości testowania instrumentów w sklepie.

Zapraszamy!
Zespół Muzyczny.plW związku z licznymi pytaniami informujemy, że istnieje możliwość odbioru osobistego zamówień opłaconych on-line, zarówno w sklepie we Wrocławiu jak i w magazynie w Błoniu. Forma ta nie wymaga bezpośredniego kontaktu, zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusa.

W tym trudnym czasie nasz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny pracuje tylko w trybie door-to-door. Szczegóły opisane są w naszym regulaminie..

Prosimy o wyrozumiałość.

W przypadku jakichkolwiek niejasności prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Zespół Muzyczny.pl

Sortowanie

Cena

od
do


Najczęściej kupowane produkty w grupie Gitary akustyczne leworęczne

Gitary akustyczne leworęczne w naszym sklepie muzycznym

Gitara akustyczna jest instrumentem o pięknym, głębokim i naturalnym brzmieniu, który dawniej używany był głównie w celu tworzenia akompaniamentu dla reszty instrumentów. Dziś gitara akustyczna bardzo często używana jest jako instrument solowy lub opiera się na niej brzmienie zespołu. Co sprawia, że instrument ten przeżywa drugą młodość i jest coraz częściej wybierany przez gitarzystów. Jaką gitarę akustyczną powinny wybrać osoby leworęczne które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z gitarą? Najlepszym wyborem będzie tradycyjna gitara dla praworęcznych, bowiem początkujący gitarzysta nie ma porównania z gra na gitarze dla leworęcznych, więc początek nauki zawsze będzie taki sam, a z czasem podczas kupna kolejnej gitary takie osoby będą miały zdecydowanie większy wybór, bowiem gitar dla praworęcznych produkuje się więcej niż tych, które są tworzone dla osób leworęcznych. Czym jednak powinniśmy się kierować decydując się na zakup gitary akustycznej dla leworęcznych?

Gitara akustyczna dla leworęcznych budowana jest z tych samych materiałów co gitara dla osób praworęcznych i to właśnie na gatunki drewna powinniśmy zwracać największą uwagę, ponieważ to one maja największy wpływ na to jak zabrzmi instrument. Bardzo często można spotkać gitary które posiadają świerkową płytę główną oraz boki i spód wykonane z mahoniu. Takie połączenie oferuje bardzo zbalansowane brzmienie, bowiem świerk pozwala wybrzmieć gitarze jasno i bardzo czysto, podczas gdy mahoń dodaje do całości ciemne brzmienie z wyraźnymi dołami. Możemy zdecydować się także na wybór gitary, która wykonana jest z jednego rodzaju drewna, na przykład w całości mahoniowa, która wybrzmi głębokim, ciemnym dźwiękiem, czy w całości wykonana ze świerku, która będzie brzmiała jasno i bardzo śpiewnie. Oczywiście mahoń i świerk to nie jedyne rodzaje drewna używane do produkcji gitar. Spotkać można także między innymi cedr, którego walory brzmieniowe można sklasyfikować jako równowagę dla mahoniu i świerku, czy też palisander, który podobnie jak mahoń wybrzmiewa z wyraźnymi niskimi tonami, lecz jego brzmienie nie jest tak ciemne.

Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl