Struny do skrzypiec

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Struny do skrzypiec

Wybrani producenci w grupie Struny do skrzypiec

 • D'Addario

  D′Addario jest producentem strun do instrumentów muzycznych, głównie do gitar. Siedziba firmy mieści się w Farmingdale, na wyspie Long Island koło Nowego Jorku. D′Addario to jeden z największych producentów strun na świecie, nie tylko (...)


 • Galli

  Galli to włoska marka o wieloletniej tradycji w produkcji dobrej jakości strun gitarowych w przystępnej cenie. (...)


 • Jargar

  Około 1950 roku duński wiolonczelista Jarl Hansen chciał więcej od swojej wiolonczeli, niż struny jelitowe. Jako członek Royal Danish Opera Orchestra coraz bardziej interesował się jakością struny i dźwiękiem, a przez lata eksperymentował w wolnym (...)


 • Larsen

  Oryginalna mechaniczna maszyna do nawijania miała już ponad sto lat, kiedy Laurits Th. Larsen po raz pierwszy eksperymentował z projektowaniem i produkcją strun. W 1990 roku otrzymał prośbę o 300 ciągów źródłowych dla amerykańskiego kolegi, prośbę, (...)


 • Pirastro

  Pirastro to niemiecka firma o ponad 200 letniej tradycji, która specjalizuje się w produkcji doskonałych strun do instrumentów akustycznych. Obecnie Pirastro dysponuje super nowoczesną technologią i sterowaną przy pomocy komputerów linią (...)


 • Presto

  Początki firmy Presto sięgają 1934r, kiedy to Franciszek Juszczak, mieszkaniec Łodzi rozpoczął produkcję osprzętu do kontrabasów i smyczków. Pracował z nim syn Bronisław. Bronisław Juszczak przed wojną został wcielony do Marynarki Wojennej i wraz z (...)


 • Pyramid

  W 1850 r. Anton Osmanek założył swoją firmę „A. Osmanek, Instrumenty muzyczne i fabryka strun” w Schönbach koło Egeru w ówczesnej monarchii Dunaju Austro-Węgry. Ale wcześniej pomysłowy przedsiębiorca pracował w Erzgebirge w przemyśle (...)


 • Savarez

  Po przyjeździe z Włoch rodzina Savaresse przeprowadziła się do Paryża. Produkuje ręcznie rektyfikowane struny jelitowe, otwarte liny i rozpoczyna produkcję powlekanych strun. Udany biznes i nowe serie wykorzystujące jedwab i stal, brąz i mosiądz (...)


 • Thomastik

  Firma Thomastik-Infeld powstała w 1919 roku w Wiedniu. Jej założycielami byli inżynier Franz Thomastik oraz lutnik Otto Infeld. Głównym celem przedsiębiorstwa było wprowadzenie na rynek jak najlepszych jakościowo strun do instrumentów smyczkowych, (...)


  Struny do skrzypiec w naszym sklepie muzycznym

  Duży wybór strun do instrumentów smyczkowych najlepszych światowych producentów. Komplety strun z rdzeniem metalowym lub syntetycznym. Zerwała Ci się struna w świeżo założonym komplecie? Żaden problem – posiadamy bogatą ofertę strun pojedynczych – możesz dokupić zapasową lub złożyć swój ulubiony niestandardowy komplet bez płacenia za niewykorzystywane struny. W sklepie muzycznym posiadamy struny o różnych twardościach do instrumentów różnych rozmiarów.

  Instrumenty smyczkowe są obecne w niemal każdym gatunku muzyki rozrywkowej, od delikatnego jazzu po ostry i ciężki metal. Ich charakterystyczne, przeciągłe brzmienie doskonale nadaje się zarówno do grania skocznych melodii jak i tworzenia muzycznego tła. Spośród instrumentów smyczkowych najlepiej znanym brzmieniem jest dźwięk skrzypiec, które są jednocześnie najpopularniejszym przedstawicielem swojej grupy instrumentalnej. Za brzmienie tego instrumentu odpowiada wiele czynników. Poza gatunkami drewna użytymi do produkcji oraz samej konstrukcji skrzypiec, wpływ na brzmienie tego instrumentu ma nasz sposób gry, smyczek jakiego używamy, a także zamontowany komplet strun. Struny są niezwykle ważne, ponieważ to jaki komplet założymy będzie miało wpływ nie tylko na sam charakter brzmienia, ale także na komfort gry. Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę w trakcie wyboru strun do skrzypiec?

  ROZMIARY I SIŁA NACIĄGU
  Skrzypce dostępne są w kilku różnych rozmiarach, od instrumentów pełnowymiarowych, po mniejsze modele przeznaczone dla dzieci lub osób o mniejszych dłoniach, dla których priorytetem jest wysoki komfort gry. Struny do skrzypiec również podzielone są na rozmiary i to właśnie na nie powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Jeśli jesteśmy posiadaczami pełnowymiarowych skrzypiec akustycznych, czyli takich z oznaczeniem 4/4, powinniśmy dobrać struny w tym samym rozmiarze. Jeśli bowiem kupimy struny do skrzypiec w rozmiarze ¾, będą one zbyt krótkie i zwyczajnie nie będą pasować. Kolejnym aspektem na jaki powinniśmy zwrócić uwagę jest siła naciągu konkretnego zestawu skrzypiec. Najczęściej polecane dla początkujących są komplety oznaczone jako light tension, czyli tak zwane miękkie struny. Bardzo łatwo dociska się je do podstrunnicy, więc palce początkującego muzyka nie będą obolałe po dłuższej sesji gry. Należy jednak wspomnieć, że taki zestaw strun będzie charakteryzował się ciepłym i delikatnym brzmieniem. Jeśli jednak preferujemy jaśniejsze i bardziej dynamiczne brzmienia, zdecydowanie lepszym wyborem będą twarde struny, czyli takie z oznaczeniem hard tension. Skrzypce z takim zestawem strun będą charakteryzować bardziej zdecydowanym i jaśniejszym brzmieniem, jednak w celu dociśnięcia ich do podstrunnicy konieczne będzie użycie większej siły, co na dłuższą metę może być bardzo męczące dla osoby, która dopiero rozpoczyna naukę gry na instrumencie. Możemy jednak zdecydować się na wybór strun o średnim naciągu, dzięki czemu połączymy wygodę gry ze stonowanym brzmieniem. Dostępne są także pojedyncze struny, które można stosować na dwa sposoby. Możemy sami złożyć z nich zestaw, dobierając struny według rozmiaru, lub możemy dokupić jedną strunę jeśli któraś z obecnych w naszym instrumencie pęknie.

  CZYSZCZENIE STRUN
  Skrzypce są instrumentem charakteryzującym się bardzo naturalnym i czystym brzmieniem. Z czasem jednak brzmienie może być mniej klarowne ze względu na gromadzenie się warstwy potu na powierzchni strun. Z tego powodu rozsądnym podejściem jest czyszczenie ich za pomocą specjalnego środka do czyszczenia i konserwacji, który pomoże nam pozbyć się zabrudzeń ze strun, a dodatkowo pokryje je ochronną powłoką, która pozytywnie wpływa na poślizg palców.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl