Skrzypce elektryczne

Najczęściej kupowane produkty w grupie Skrzypce elektryczne

Poradniki dla muzyków w grupie Skrzypce elektryczne


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Skrzypce elektryczne

Wybrani producenci w grupie Skrzypce elektryczne

 • Gewa

  Gewa od momentu utworzenia w roku 1925 przez Georg Walther w Adorf zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“ stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis, jak i ciągłą orientację na (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


  Skrzypce elektryczne w naszym sklepie muzycznym

  Skrzypce elektryczne to instrument, z którego wyeliminowane zostało zupełnie pudło rezonansowe oraz jego właściwości akustyczne. To najlepsza opcja dla skrzypków realizujących się w muzyce rozrywkowej, którym zależy na dobrym brzmieniu elektrycznego instrumentu, a nie akustycznego, wzmacnianego mikrofonami. Wmontowany w skrzypce przetwornik zamienia drgania strun w sygnał elektryczny, który następnie dociera do wzmacniacza. W sklepie muzycznym dostępne są rozmaite rodzaje skrzypiec elektrycznych, które mają różne właściwości techniczne.

  Skrzypce Yamaha
  W sklepie znajduje się kilka modeli instrumentów tej firmy. Tak jak w przypadku wiolonczel i kontrabasów są to skrzypce bardzo wysokiej klasy, nadające się już do profesjonalnej gry, czy nawet nagrań. Yamaha SV (Silent Violin) 130 to jeden z prostszych dostępnych modeli. Posiada regulację pogłosu, wejście aux-in do odtwarzania akompaniamentów i dostępny jest w różnych czterech kolorach: czarne, brązowe, czerwone i granatowe. Instrument ten możemy nabyć osobno, lub w komplecie z futerałem i smyczkiem. Model SV 150 wyposażony jest w 24 wbudowane efekty (m.in. vibrato, pogłosy, ciekawe zniekształcenia), cyfrowy tuner, metronom oraz czytnik kart SD! To daje naprawdę ogromne pole do popisu kreatywnemu muzykowi. Yamaha SV 200 posiada dwa sensory piezo oraz equalizer, który zapewnia ciepłe i szlachetne brzmienie. Komfort gry porównywalny jest z naturalnym, akustycznym instrumentem. SV 250, to kolejny ulepszony model Silent Violin. Są lżejsze, do budowy użyto świerku i podpalanego klonu, który nadaje im piękny, stylowy wygląd. Ma podwójne przetworniki na ramie instrumentu i na podstawku. Posiada kontrolki głośności, natężenia tonów niskich, głośności w słuchawkach oraz ogólnego balansu. Najnowszy model skrzypiec elektrycznych Silent Violin to SV 255. Posiada te same właściwości co ich poprzednik, jednak są to skrzypce pięciostrunowe co daje dużo szerszą skalę brzmienia. Instrumenty Yamaha Silent Violin polecane są przez koncertujących muzyków jazzowych i rozrywkowych – gra na nich m.in. Lindsey Stirling.

  Skrzypce innych producentów
  Producentem skrzypiec i innych instrumentów elektrycznych jest także Gewa. W ich ofercie znajdziemy m.in. model 401645 dostępny w różnych wariantach kolorystycznych . Wewnętrzny korpus, na którym umieszczone są struny zbudowany jest z litego drewna, a rama z tworzywa sztucznego. Garnitur wykonany jest z hebanu. Posiada wewnętrzną regulację głośności, a główny przetwornik piezo umieszczony jest pod podstawkiem. Do kompletu dołączone jest żeberko, słuchawki, przewód, kalafonia, smyczek, lekki futerał oraz książeczka z przygotowaniem do gry. Z kolei np. skrzypce elektryczne NS Design NXT Violin to instrument o bardzo nietypowym wyglądzie. Otóż nie mają one główki (ślimaka) a strojenia dokonujemy precyzyjnymi mikrostroikami. Skrzypce te posiadają korpus z klonu i wykończone są w eleganckim kolorze satynowej czerni. Wyposażone są w innowacyjny potencjometr JackPot, który zapewnie instrumentowi bogaty i mięsisty dźwięk. Całe akcesorium wykonane jest z hebanu, co gwarantuje jego trwałość. Bardziej przyjaznym dla portfela modelem skrzypiec elektrycznych jest Hoefner AS-160E. Instrument ten ma zdecydowanie większe pudło zbudowane ze świerku i klonu. Nie są one tak stylowe jak poprzednie instrumenty, ponieważ ich wygląd zbliżony jest do klasycznych skrzypiec. Instrument ten posiada klasyczne wejście słuchawkowe, kontrolki umieszczone u dołu wierzchniej płyty oraz przetwornik pod podstawkiem. Do zestawu dołączony jest futerał, jednak będziemy musieli zatroszczyć się jeszcze o kupno smyczka.

  Czy wiesz, że…?
  Na rynku dostępne są nawet siedmiostrunowe skrzypce elektryczne. Ich producentem jest Jordan, który tłumaczy swój pomysł chęcią połączenia elektrycznych skrzypiec, altówki, wiolonczeli a nawet kontrabasu w jeden instrument. Struny można nastroić według swoich preferencji, co daje ogromne możliwości fanom muzyki improwizowanej. Ich cena sięga ok. 15 tysięcy złotych.

  Podsumowanie
  Skrzypce elektryczne będą niesamowitym ułatwieniem w pracy dla skrzypków wykonujących muzykę rozrywkową. Zamiast montować kolejne przystawki i kostki z efektami do naszych zamęczonych eksperymentami, akustycznych skrzypiec, dobrze wyposażyć się w profesjonalny instrument elektryczny. Wybór jest bardzo szeroki, od prostych modeli z podstawowymi regulacjami, aż do bogatych w przeróżne efekty, dodatkowe przetworniki oraz wejścia dla kart pamięci. Niektóre instrumenty sprzedawane są osobno, inne w kompletach z różnymi niezbędnymi akcesoriami. Wybór zależy oczywiście od finansowych możliwości, ale także od preferencji. Yamaha ma tak szeroką ofertę, że na pewno odnajdziemy coś odpowiedniego. Nie jest to jednak jedyny producent – NS Design, Gewa czy Hoefner mają również ciekawe propozycje. Warto rozeznać się we wszystkich dostępnych instrumentach przed podjęciem ostatecznej decyzji.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl