Struny do gitar akustycznych

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:
Strona        z 13

Strona        z 13

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Struny do gitar akustycznych

Wybrani producenci w grupie Struny do gitar akustycznych

 • D'Addario

  D′Addario jest producentem strun do instrumentów muzycznych, głównie do gitar. Siedziba firmy mieści się w Farmingdale, na wyspie Long Island koło Nowego Jorku. D′Addario to jeden z największych producentów strun na świecie, nie tylko (...)


 • DR

  DR to amerykańska firma będąca obecnie jednym z najbardziej cenionych producentów strun na świecie. Manufaktura powstała w 1989 roku i od tego czasu, z roku na rok, pozyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Na strunach DR grają najwspanialsi (...)


 • Dunlop

  Dunlop to amerykańska firma wytwarzająca profesjonalne efekty gitarowe oraz akcesoria dla gitarzystów (kostki, paski, slide′y, kapodastry). Produkty Dunlop są bardzo popularne wśród muzyków. Najsłynniejszym efektem firmy Dunlop do gitar jest (...)


 • Elixir

  Struny Elixir są częścią koncernu W. L. Gore & Associates, który rozpoczął swoją działalność w roku 1958. W tym właśnie czasie firma zaczęła poszukiwania nowych możliwości zastosowania polimeru fluorokarbonowego, a w szczególności (...)


 • Ernie Ball

  Ernie Ball to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów strun i akcesoriów gitarowych na świecie. Firmę założył w latach 60-tych amerykański muzyk, lutnik i wynalazca - Sherwood Roland Ball i od początku przyjął strategię wprowadzania (...)


 • Fender

  Fender to wiodący na światowym rynku producent gitar i wzmacniaczy, a sama nazwa jest nierozłącznie związana z historią współczesnego przemysłu muzycznego. Instrumenty marki Fender takie jak: Telecaster, Stratocaster, Precision Bass czy Jazz (...)


 • Galli

  Galli to włoska marka o wieloletniej tradycji w produkcji dobrej jakości strun gitarowych w przystępnej cenie. (...)


 • GHS

  GHS to firma produkująca doskonałe struny. Działa od 1964. roku. Ma szeroką ofertę modeli i zestawów,. po jej produkty sięgali Carlos Santana, David Gilmour czy Eric Johnson., (...)


 • GIBSON

  Orville Gibson założyciel firmy Gibson, zaczął swoją karierę lutniczą od budowy mandolin w Kalamazo w Michigan. W latach 20-tych XX wieku, Gibson stał się liderem w budowie gitar dzięki modelowi Gibson L-5. Wielkie powodzenie gitary Fender (...)


 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


 • Thomastik

  Firma Thomastik-Infeld powstała w 1919 roku w Wiedniu. Jej założycielami byli inżynier Franz Thomastik oraz lutnik Otto Infeld. Głównym celem przedsiębiorstwa było wprowadzenie na rynek jak najlepszych jakościowo strun do instrumentów smyczkowych, (...)


  Struny do gitar akustycznych w naszym sklepie muzycznym

  Gitara akustyczna jest instrumentem o bardzo zdecydowanym, czystym brzmieniu. To jak zabrzmi, zależy przede wszystkim od jej konstrukcji i użytych gatunków drewna w trakcie jej produkcji. Instrument ten jest bardzo wrażliwy na artykulację, czyli to w jaki sposób gramy, a artykulacja jest bezpośrednio związana ze strunami. Wybierając odpowiednie struny do gitary akustycznej możemy w znacznym stopniu zmienić brzmienie swojego instrumentu. Jakie struny do gitary akustycznej wybrać?

  Decydując się na zakup nowego zestawu strun, warto skupić się przede wszystkim na rozmiarze. Za standardową grubość uważa się tak zwane dziesiątki, czyli na przykład struny w rozmiarze 10-48. Posiadają bardzo zbalansowane brzmienie, bez szczególnie wyróżniających się tonów niskich i wysokich, a dodatkowo gra jest komfortowa. Często to właśnie taki rozmiar polecany jest dla początkujących gitarzystów, ponieważ z czasem będzie wiadomo czy będą potrzebowali grubszych czy cieńszych strun. Im mniejszy rozmiar, tym łatwiej dociska się struny do podstrunnicy, lecz należy liczyć się z tym, że najcieńsze struny do gitary akustycznej będą wybrzmiewać bardzo jasnym tonem. Jeśli zależy nam na cieplejszym i bardziej mięsistym brzmieniu, zdecydowanie lepszym wyborem będzie grubszy zestaw, na przykład 12-53. Grubszy zestaw strun pozwoli nam także na grę w obniżonych strojach, takich jak drop C, co jest mało komfortowe w połączeniu z cienkimi strunami, które po obniżeniu stroju mogą być zbyt luźne co będzie skutkowało obijaniem się o progi i brzęczeniem. Grubsze struny są polecane niezależnie od tego jakiego stroju używamy, ponieważ większe rozmiary lepiej wprowadzają drewno w drganie, co znacznie poprawia właściwości akustyczne.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl