Struny do gitar akustycznych

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:
Strona        z 14

Strona        z 14

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Struny do gitar akustycznych

Wybrani producenci w grupie Struny do gitar akustycznych

 • Cleartone

  Firma Cleartone to producent wysokiej jakości, doskonale brzmiących strun gitarowych, które charakteryzują się ekstremalną wytrzymałością. Dzięki zastosowaniu procesu EMP (Enhanced Molecular Protection) znacznie wydłużona została żywotność strun (...)


 • D'Addario

  D′Addario jest producentem strun do instrumentów muzycznych, głównie do gitar. Siedziba firmy mieści się w Farmingdale, na wyspie Long Island koło Nowego Jorku. D′Addario to jeden z największych producentów strun na świecie, nie tylko (...)


 • DR

  DR to amerykańska firma będąca obecnie jednym z najbardziej cenionych producentów strun na świecie. Manufaktura powstała w 1989 roku i od tego czasu, z roku na rok, pozyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Na strunach DR grają najwspanialsi (...)


 • Dunlop

  Dunlop to amerykańska firma wytwarzająca profesjonalne efekty gitarowe oraz akcesoria dla gitarzystów (kostki, paski, slide′y, kapodastry). Produkty Dunlop są bardzo popularne wśród muzyków. Najsłynniejszym efektem firmy Dunlop do gitar jest (...)


 • Elixir

  Struny Elixir są częścią koncernu W. L. Gore & Associates, który rozpoczął swoją działalność w roku 1958. W tym właśnie czasie firma zaczęła poszukiwania nowych możliwości zastosowania polimeru fluorokarbonowego, a w szczególności (...)


 • Ernie Ball

  Ernie Ball to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów strun i akcesoriów gitarowych na świecie. Firmę założył w latach 60-tych amerykański muzyk, lutnik i wynalazca - Sherwood Roland Ball i od początku przyjął strategię wprowadzania (...)


 • Fender

  Fender to wiodący na światowym rynku producent gitar i wzmacniaczy, a sama nazwa jest nierozłącznie związana z historią współczesnego przemysłu muzycznego. Instrumenty marki Fender takie jak: Telecaster, Stratocaster, Precision Bass czy Jazz (...)


 • Galli

  Galli to włoska marka o wieloletniej tradycji w produkcji dobrej jakości strun gitarowych w przystępnej cenie. (...)


 • GHS

  GHS to firma produkująca doskonałe struny. Działa od 1964. roku. Ma szeroką ofertę modeli i zestawów,. po jej produkty sięgali Carlos Santana, David Gilmour czy Eric Johnson., (...)


 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


 • LaBella

  E. & O. Mari, Inc. pozostaje najstarszym zarejestrowanym, wciąż rodzinnym i operowanym producentem strun muzycznych na świecie. Dziś E. & O. Mari / La Bella jest nadal firmą rodzinną i zarządzaną przez Olinto Mari, jego córkę Elisabetta Mari, a (...)


 • Marris

  Marris to popularna marka firmy Dawina. Historia firmy rozpoczęła się w 1979 roku w wiosce Devin, kiedy inspirowany wiedza i doświadczeniem lutnik postanowił stworzyć unikalne i niepowtarzalne gitary. Gitary marki Marris by Dowina to najlepszy (...)


 • Martin

  C. F. Martin & Co. inspiruje Musicians Worldwide od prawie dwóch wieków swoimi doskonałymi produktami gitarowymi i smyczkowymi. Gitary i smyczki Martina pozostają wyborem muzyków na całym świecie ze względu na ich niezrównaną jakość, kunszt i (...)


 • Rotosound

  Rotosound tworzy, projektuje i wykonuje struny od ponad pięćdziesięciu lat. Pomagając ikonom muzyki, takim jak Jimi Hendrix, John Entwistle i Geddy Lee, stworzyć niesamowite dźwięki, struny Rotosound stały się synonimem brytyjskiego brzmienia. (...)


  Struny do gitar akustycznych w naszym sklepie muzycznym

  Gitara akustyczna jest instrumentem o bardzo zdecydowanym, czystym brzmieniu. To jak zabrzmi, zależy przede wszystkim od jej konstrukcji i użytych gatunków drewna w trakcie jej produkcji. Instrument ten jest bardzo wrażliwy na artykulację, czyli to w jaki sposób gramy, a artykulacja jest bezpośrednio związana ze strunami. Wybierając odpowiednie struny do gitary akustycznej możemy w znacznym stopniu zmienić brzmienie swojego instrumentu. Jakie struny do gitary akustycznej wybrać?

  Decydując się na zakup nowego zestawu strun, warto skupić się przede wszystkim na rozmiarze. Za standardową grubość uważa się tak zwane dziesiątki, czyli na przykład struny w rozmiarze 10-48. Posiadają bardzo zbalansowane brzmienie, bez szczególnie wyróżniających się tonów niskich i wysokich, a dodatkowo gra jest komfortowa. Często to właśnie taki rozmiar polecany jest dla początkujących gitarzystów, ponieważ z czasem będzie wiadomo czy będą potrzebowali grubszych czy cieńszych strun. Im mniejszy rozmiar, tym łatwiej dociska się struny do podstrunnicy, lecz należy liczyć się z tym, że najcieńsze struny do gitary akustycznej będą wybrzmiewać bardzo jasnym tonem. Jeśli zależy nam na cieplejszym i bardziej mięsistym brzmieniu, zdecydowanie lepszym wyborem będzie grubszy zestaw, na przykład 12-53. Grubszy zestaw strun pozwoli nam także na grę w obniżonych strojach, takich jak drop C, co jest mało komfortowe w połączeniu z cienkimi strunami, które po obniżeniu stroju mogą być zbyt luźne co będzie skutkowało obijaniem się o progi i brzęczeniem. Grubsze struny są polecane niezależnie od tego jakiego stroju używamy, ponieważ większe rozmiary lepiej wprowadzają drewno w drganie, co znacznie poprawia właściwości akustyczne.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl