Struny do gitar basowych

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:
Strona        z 17

Strona        z 17

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Struny do gitar basowych

Wybrani producenci w grupie Struny do gitar basowych

 • D'Addario

  D′Addario jest producentem strun do instrumentów muzycznych, głównie do gitar. Siedziba firmy mieści się w Farmingdale, na wyspie Long Island koło Nowego Jorku. D′Addario to jeden z największych producentów strun na świecie, nie tylko (...)


 • Dean Markley

  Dean Markley powstało w latach 80-tych. Innowacyjne procesy technologiczne i oryginalny marketing pomogły wynieść ich produkty do czołówki światowych marek. Firma zyskała renomę dzięki szerokiej gamie strun do gitar i basów elektrycznych oraz gitar (...)


 • DR

  DR to amerykańska firma będąca obecnie jednym z najbardziej cenionych producentów strun na świecie. Manufaktura powstała w 1989 roku i od tego czasu, z roku na rok, pozyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Na strunach DR grają najwspanialsi (...)


 • Duesenberg

  Marka Duesenberg jest stosunkowo młoda na światowym rynku muzycznym. Firma powstała w 1991 roku, jednak jakość instrumentów wychodzących z fabryki tego niemieckiego producenta od początku oczarowała gitarzystów na całym świecie. Bezkompromisowe (...)


 • Dunlop

  Dunlop to amerykańska firma wytwarzająca profesjonalne efekty gitarowe oraz akcesoria dla gitarzystów (kostki, paski, slide′y, kapodastry). Produkty Dunlop są bardzo popularne wśród muzyków. Najsłynniejszym efektem firmy Dunlop do gitar jest (...)


 • Elixir

  Struny Elixir są częścią koncernu W. L. Gore & Associates, który rozpoczął swoją działalność w roku 1958. W tym właśnie czasie firma zaczęła poszukiwania nowych możliwości zastosowania polimeru fluorokarbonowego, a w szczególności (...)


 • Ernie Ball

  Ernie Ball to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów strun i akcesoriów gitarowych na świecie. Firmę założył w latach 60-tych amerykański muzyk, lutnik i wynalazca - Sherwood Roland Ball i od początku przyjął strategię wprowadzania (...)


 • Fender

  Fender to wiodący na światowym rynku producent gitar i wzmacniaczy, a sama nazwa jest nierozłącznie związana z historią współczesnego przemysłu muzycznego. Instrumenty marki Fender takie jak: Telecaster, Stratocaster, Precision Bass czy Jazz (...)


 • Galli

  Galli to włoska marka o wieloletniej tradycji w produkcji dobrej jakości strun gitarowych w przystępnej cenie. (...)


 • GHS

  GHS to firma produkująca doskonałe struny. Działa od 1964. roku. Ma szeroką ofertę modeli i zestawów,. po jej produkty sięgali Carlos Santana, David Gilmour czy Eric Johnson., (...)


 • GIBSON

  Orville Gibson założyciel firmy Gibson, zaczął swoją karierę lutniczą od budowy mandolin w Kalamazo w Michigan. W latach 20-tych XX wieku, Gibson stał się liderem w budowie gitar dzięki modelowi Gibson L-5. Wielkie powodzenie gitary Fender (...)


 • Hannabach

  U podnóża Rudaw (Rudawy) leży malownicze miasteczko Luby, dawniej Schönbach, które można określić jako kolebkę czeskiego i niemieckiego instrumentu, którego tradycja sięga ponad 400 lat. Względnie łagodny klimat i ochrona gór, lasów sosnowych i (...)


 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


 • Kala

  Jesteśmy Kala Brand Music Co. i jesteśmy z Petaluma, Kalifornia. Nasze miasto rodzinne znajduje się w kraju winiarskim Sonoma i jest portem dla eklektycznej mieszanki artystów, rolników, browarów i firm technologicznych. Jesteśmy społecznością (...)


  Struny do gitar basowych w naszym sklepie muzycznym

  Gitara basowa jest instrumentem, który w zespole pełni bardzo ważną rolę. To właśnie ona nadaje muzyce tej charakterystycznej głębi, która sprawia, że utwory brzmią zwyczajnie lepiej. Jednak wielu basistów zwraca uwagę na fakt, że są rzadko zauważani i zwykle są w cieniu muzyków grających na gitarze elektrycznej i wokalistów. Aby wyjść z tego cienia należy spełnić dwa warunki, a mianowicie posiadać charakterystyczny styl gry i starać się, aby linia basu była interesująca, oraz posiadać wyraźne, oryginalne brzmienie. O ile wyrobienie sobie własnego stylu gry jest procesem długotrwałym, to wpłynąć na brzmienie gitary basowej możemy od razu, na przykład zmieniając struny. Jakie struny do gitary basowej będą dla nas odpowiednie?

  Jeżeli wcześniej mieliśmy do czynienia z innym rodzajem gitary, możemy zaobserwować, że cena strun do gitary basowej jest wyższa niż kompletu dedykowanego do gitary elektrycznej. Głównym czynnikiem dla którego cena jest wyższa jest fakt, że struny do gitary basowej są znacznie grubsze, trudniejsze w produkcji, wymagają większej ilości materiału oraz co ważne, są znacznie bardziej wytrzymałe. O ile w przypadku innych gitar pękanie strun nie jest dziwnym zjawiskiem, tak pęknięcie struny basowej zdarza się niezwykle rzadko. Można jednak kupić tanie struny do gitary basowej, które jednocześnie będą wysokiej jakości, czego dowodem mogą być komplety firmy Warwick, które dostępne są już w okolicach czterdziestu złotych. Wybierając nowy zestaw powinniśmy kierować się przede wszystkim rozmiarem strun. Jeżeli zdecydujemy się na zakup strun o dużym rozmiarze, pozwolą nam one uzyskać mięsiste, tłuste brzmienie, które doskonale sprawdza się w gatunkach takich jak jazz czy metal. Cieńsze struny wybrzmiewają znacznie jaśniejszym tonem i jednocześnie wymagają mniejszej siły potrzebnej do dociśnięcia ich do podstrunnicy, co pozytywnie wpływa na wygodę gry. Warto pamiętać, że gitary basowe mogą być zarówno elektryczne jak i akustyczne, dlatego w przypadku kiedy posiadamy ten drugi rodzaj, powinniśmy wybrać struny do gitary basowej akustycznej.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl