Struny do gitar basowych

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:
Strona        z 16

Strona        z 16

Najczęściej kupowane produkty w grupie Struny do gitar basowych

Wybrani producenci w grupie Struny do gitar basowych

 • D'Addario

  D′Addario jest producentem strun do instrumentów muzycznych, głównie do gitar. Siedziba firmy mieści się w Farmingdale, na wyspie Long Island koło Nowego Jorku. D′Addario to jeden z największych producentów strun na świecie, nie tylko (...)


 • Dean Markley

  Dean Markley powstało w latach 80-tych. Innowacyjne procesy technologiczne i oryginalny marketing pomogły wynieść ich produkty do czołówki światowych marek. Firma zyskała renomę dzięki szerokiej gamie strun do gitar i basów elektrycznych oraz gitar (...)


 • DR

  DR to amerykańska firma będąca obecnie jednym z najbardziej cenionych producentów strun na świecie. Manufaktura powstała w 1989 roku i od tego czasu, z roku na rok, pozyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Na strunach DR grają najwspanialsi (...)


 • Dunlop

  Dunlop to amerykańska firma wytwarzająca profesjonalne efekty gitarowe oraz akcesoria dla gitarzystów (kostki, paski, slide′y, kapodastry). Produkty Dunlop są bardzo popularne wśród muzyków. Najsłynniejszym efektem firmy Dunlop do gitar jest (...)


 • Elixir

  Struny Elixir są częścią koncernu W. L. Gore & Associates, który rozpoczął swoją działalność w roku 1958. W tym właśnie czasie firma zaczęła poszukiwania nowych możliwości zastosowania polimeru fluorokarbonowego, a w szczególności (...)


 • Ernie Ball

  Ernie Ball to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów strun i akcesoriów gitarowych na świecie. Firmę założył w latach 60-tych amerykański muzyk, lutnik i wynalazca - Sherwood Roland Ball i od początku przyjął strategię wprowadzania (...)


 • Fender

  Fender to wiodący na światowym rynku producent gitar i wzmacniaczy, a sama nazwa jest nierozłącznie związana z historią współczesnego przemysłu muzycznego. Instrumenty marki Fender takie jak: Telecaster, Stratocaster, Precision Bass czy Jazz (...)


 • Galli

  Galli to włoska marka o wieloletniej tradycji w produkcji dobrej jakości strun gitarowych w przystępnej cenie. (...)


 • GHS

  GHS to firma produkująca doskonałe struny. Działa od 1964. roku. Ma szeroką ofertę modeli i zestawów,. po jej produkty sięgali Carlos Santana, David Gilmour czy Eric Johnson., (...)


 • GIBSON

  Orville Gibson założyciel firmy Gibson, zaczął swoją karierę lutniczą od budowy mandolin w Kalamazo w Michigan. W latach 20-tych XX wieku, Gibson stał się liderem w budowie gitar dzięki modelowi Gibson L-5. Wielkie powodzenie gitary Fender (...)


 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


 • Thomastik

  Firma Thomastik-Infeld powstała w 1919 roku w Wiedniu. Jej założycielami byli inżynier Franz Thomastik oraz lutnik Otto Infeld. Głównym celem przedsiębiorstwa było wprowadzenie na rynek jak najlepszych jakościowo strun do instrumentów smyczkowych, (...)


 • Warwick

  Warwick to niemiecki producent sprzętu basowego. Firma powstała w 1982 roku i do dnia dzisiejszego produkuje najwyższej jakości gitary basowe, wzmacniacze oraz akcesoria. Dzięki stosowaniu najlepszych gatunków drewna, precyzji wykonania i (...)


  Struny do gitar basowych w naszym sklepie muzycznym

  Gitara basowa jest instrumentem, który w zespole pełni bardzo ważną rolę. To właśnie ona nadaje muzyce tej charakterystycznej głębi, która sprawia, że utwory brzmią zwyczajnie lepiej. Jednak wielu basistów zwraca uwagę na fakt, że są rzadko zauważani i zwykle są w cieniu muzyków grających na gitarze elektrycznej i wokalistów. Aby wyjść z tego cienia należy spełnić dwa warunki, a mianowicie posiadać charakterystyczny styl gry i starać się, aby linia basu była interesująca, oraz posiadać wyraźne, oryginalne brzmienie. O ile wyrobienie sobie własnego stylu gry jest procesem długotrwałym, to wpłynąć na brzmienie gitary basowej możemy od razu, na przykład zmieniając struny. Jakie struny do gitary basowej będą dla nas odpowiednie?

  Jeżeli wcześniej mieliśmy do czynienia z innym rodzajem gitary, możemy zaobserwować, że cena strun do gitary basowej jest wyższa niż kompletu dedykowanego do gitary elektrycznej. Głównym czynnikiem dla którego cena jest wyższa jest fakt, że struny do gitary basowej są znacznie grubsze, trudniejsze w produkcji, wymagają większej ilości materiału oraz co ważne, są znacznie bardziej wytrzymałe. O ile w przypadku innych gitar pękanie strun nie jest dziwnym zjawiskiem, tak pęknięcie struny basowej zdarza się niezwykle rzadko. Można jednak kupić tanie struny do gitary basowej, które jednocześnie będą wysokiej jakości, czego dowodem mogą być komplety firmy Warwick, które dostępne są już w okolicach czterdziestu złotych. Wybierając nowy zestaw powinniśmy kierować się przede wszystkim rozmiarem strun. Jeżeli zdecydujemy się na zakup strun o dużym rozmiarze, pozwolą nam one uzyskać mięsiste, tłuste brzmienie, które doskonale sprawdza się w gatunkach takich jak jazz czy metal. Cieńsze struny wybrzmiewają znacznie jaśniejszym tonem i jednocześnie wymagają mniejszej siły potrzebnej do dociśnięcia ich do podstrunnicy, co pozytywnie wpływa na wygodę gry. Warto pamiętać, że gitary basowe mogą być zarówno elektryczne jak i akustyczne, dlatego w przypadku kiedy posiadamy ten drugi rodzaj, powinniśmy wybrać struny do gitary basowej akustycznej.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl