Gitary elektryczne leworęczne

Najczęściej kupowane produkty w grupie Gitary elektryczne leworęczne

Wybrani producenci w grupie Gitary elektryczne leworęczne

 • Epiphone

  Epiphone firma produkująca sprzęt gitarowy na bazie Gibsona, będąca również częścią tej firmy. Najbardziej znana z modelu Epiphone Casino używanego przez gitarzystów zespołu The Beatles. Firma Epiphone, oprócz gitar produkowała przed II wojną (...)


 • Fender

  Fender to wiodący na światowym rynku producent gitar i wzmacniaczy, a sama nazwa jest nierozłącznie związana z historią współczesnego przemysłu muzycznego. Instrumenty marki Fender takie jak: Telecaster, Stratocaster, Precision Bass czy Jazz (...)


 • Gretsch

  Gretsch to bez wątpienia jeden z najważniejszych producentów instrumentów muzycznych na świecie. Firmę założył w 1883 w Nowym Yorku niemiecki imigrant Friedrich Gretsch. Początkowo firma zajmowała się produkcją tamburynów, drobnych instrumentów (...)


 • PRS

  PRS to znana amerykańska marka o wieloletniej tradycji w ręcznej produkcji gitar elektrycznych. Paul Reed Smith (nazwa gitar od jego inicjałów), artysta i pasjonat gitary, stworzył zespół wybitnych konstruktorów dzięki, którym po 20 latach (...)


  Gitary elektryczne leworęczne w naszym sklepie muzycznym

  Gitara elektryczna jest instrumentem, który najczęściej kojarzony jest z muzyką rockową, ciężkimi riffami i szybkimi solówkami, jednak fakt jest taki, że instrument ten doskonale odnajduje się w każdym gatunku muzycznym, co czyni go bardzo uniwersalnym. Nic więc dziwnego, ze w roku na rok gitara elektryczna cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Osoby chcące rozpocząć swoją przygodę z grą na tym instrumencie często mają trudności z wyborem odpowiedniego modelu gitary, ponieważ wybór jest bardzo duży, a konkretne gitary elektryczne różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale także walorami brzmieniowymi. W przypadku gitar dla osób leworęcznych zasady wyboru instrumentu są dokładnie takie same jak w przypadku tradycyjnej gitary, z ta różnicą, że decydujemy się na wersję leworęczną.

  Zanim zdecydujemy się na zakup gitary elektrycznej powinniśmy ustalić jakie gatunki muzyczne podobają nam się najbardziej. W przypadku kiedy poszukujemy gitary do grania ciężkiej muzyki takiej jak metal, powinniśmy wybrać model który wyposażony jest w przynajmniej jeden przetwornik typu humbucker. Przetwornik ten charakteryzuje się ciepłym i mięsistym brzmieniem, które doskonale współgra z mocnym przesterem. W przypadku kiedy wolimy lżejsze brzmienia, dobrze sprawdzi się gitara z przetwornikami typu single coil, które brzmią jasno i czysto. Również można łączyć je z przesterem, jednak przy zbyt dużym natężeniu mogą powstawać szumy i nieprzyjemne przydźwięki, z którymi przetworniki single coil mogą sobie nie poradzić. Nie oznacza to oczywiście, że jesteśmy zmuszeni do grania ciężkiej muzyki lub tylko lekkiej, ponieważ gitara elektryczna może posiadać różne układy przetworników. Dla przykładu gitara elektryczna Fender Stratocaster posiada trzy przetworniki typu single coil, więc mówimy o układzie S-S-S, podczas kiedy gitara elektryczna Gibson Les Paul posiada układ H-H z którego wynika, że posiada ona dwa przetworniki typu humbucker. Wielu producentów stosuje jednak układ hybrydowy, taki jak S-S-H, co oznacza, że gitara posiada dwa przetworniki single coil oraz jeden humbucker przy mostku. Taka gitara dobrze sprawdzi się zarówno w delikatnym graniu jak i ciężkich riffach

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl