Środki do konserwacji

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Środki do konserwacji

Wybrani producenci w grupie Środki do konserwacji

 • Alice

  Alice to producent różnego typu akcesoriów gitarowych. Wszystkie produkty firmy cechuje bardzo dobra jakość i przystępne ceny. Produkty Alice zdobywają coraz większą popularność na całym świecie i cieszą się zainteresowaniem zarówno początkujących (...)


 • Dr Duck

  Dr. Duck to amerykańska firma zajmująca się produkcja organicznych środków do czyszczenia, polerowania i nawilżania gitar i innych instrumentów muzycznym bez zawartości syntetycznych składników., Oferowane przez firmę produkty nadają się do (...)


 • Dunlop

  Dunlop to amerykańska firma wytwarzająca profesjonalne efekty gitarowe oraz akcesoria dla gitarzystów (kostki, paski, slide′y, kapodastry). Produkty Dunlop są bardzo popularne wśród muzyków. Najsłynniejszym efektem firmy Dunlop do gitar jest (...)


 • Ernie Ball

  Ernie Ball to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów strun i akcesoriów gitarowych na świecie. Firmę założył w latach 60-tych amerykański muzyk, lutnik i wynalazca - Sherwood Roland Ball i od początku przyjął strategię wprowadzania (...)


 • Fender

  Fender to wiodący na światowym rynku producent gitar i wzmacniaczy, a sama nazwa jest nierozłącznie związana z historią współczesnego przemysłu muzycznego. Instrumenty marki Fender takie jak: Telecaster, Stratocaster, Precision Bass czy Jazz (...)


 • GHS

  GHS to firma produkująca doskonałe struny. Działa od 1964. roku. Ma szeroką ofertę modeli i zestawów,. po jej produkty sięgali Carlos Santana, David Gilmour czy Eric Johnson., (...)


 • GIBSON

  Orville Gibson założyciel firmy Gibson, zaczął swoją karierę lutniczą od budowy mandolin w Kalamazo w Michigan. W latach 20-tych XX wieku, Gibson stał się liderem w budowie gitar dzięki modelowi Gibson L-5. Wielkie powodzenie gitary Fender (...)


 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


 • Ortega

  Punktem wyjścia dla tej nowoczesnej firmy było tworzenie gitar według klasycznych hiszpańskich linii. Dzisiaj przenieśli tradycyjną produkcję gitar na nowe poziomy, opracowując instrumenty, które są dostosowane do potrzeb klientów. Robiąc to, (...)


 • Planet Waves

  Historia marki Planet Waves sięga 1994 roku, kiedy to Howard i Robert Silagy założyli małą firmę produkującą akcesoria do gitar. Ich podejście do biznesu było proste: zrobić atrakcyjne i trwałe akcesoria a ludzie będą je kupować. W ciągu kilku lat (...)


 • Rockbag

  Jako marka wysokiej jakości rodziny RockGear, RockBag jest wiodącym na świecie producentem futerałów na instrumenty muzyczne, a także innych toreb na sprzęt. Aby ułatwić życie muzykom, RockBag oferuje szeroką gamę toreb w różnych rozmiarach, które (...)


  Środki do konserwacji w naszym sklepie muzycznym

  Dbanie o gitarę zdecydowanie przedłuża jej żywotność, a przetrzymywanie jej w futerale to nie wszystko. Co jakiś czas należy ją jeszcze wyczyścić i zakonserwować poszczególne elementy. Zapraszamy do naszego sklepu muzycznego. W sprzedaży środki do czyszczenia i pielęgnacji korpusu gitary, podstrunnicy (czyszczenie i impregnacja) i strun, przedłużające ich żywotność i poprawiające dźwięk oraz szmatki z miękkich materiałów (mikrofibra, zamsz). W ofercie posiadamy również zestawy środków czyszczących w korzystnych cenach.

  Kupując pierwszą gitarę, ukulele, skrzypce czy jakikolwiek inny instrument akustyczny, kierujemy się między innymi jego walorami brzmieniowymi, ceną, a także wyglądem. To ważne aby instrument podobał nam się wizualnie, ponieważ wówczas będziemy częściej po niego sięgać, a co za tym idzie dłużej będziemy na nim grać. Z czasem jednak instrumenty tracą swoją świeżość która miały w dniu zakupu, jednak istnieją sposoby na to, abyśmy mogli sami przywrócić im błyszczący wygląd i to za bardzo niewygórowaną cenę, bez konieczności proszenia o pomoc specjalisty. Co więcej, w ten sposób możemy sprawić także, że instrument nie tylko będzie na nowo pięknie wyglądał, ale także będzie lepiej brzmiał. W tym celu wystarczy po prostu użyć specjalnych środków do czyszczenia i konserwacji. Jakie środki będą nam potrzebne?

  CZYSZCZENIE I KONSERWACJA
  Wszystko zależy od tego czego potrzebuje nasz instrument i jaki efekt chcemy osiągnąć. Jeśli Nasz instrument jest zakurzony, a na powierzchni pojawiają się klejące ślady i odciski palców, nie powinniśmy używać szmatki z wodą, ponieważ w ten sposób możemy zachlapać cały instrument. Lepszym wyborem będzie specjalny płyn do czyszczenia i konserwacji drewna. Wystarczy nałożyć kilka kropel na szmatkę, a następnie delikatnie przecierać instrument. W ten sposób bardzo łatwo pozbędziemy się wszelkich zabrudzeń i co ważne, na powierzchni drewna powstanie cienka powłoka, która przez pewien czas będzie stanowiła swojego rodzaju barierę ochronną przed zabrudzeniami. Warto zaznaczyć także, że tego typu płyn jest absolutnie bezpieczny dla lakieru na naszym instrumencie. Podstrunnica również jest wykonana z drewna, jednak do jej czyszczenia sprawdzą się specjalne płyny do podstrunnicy, które nie tylko ją wyczyszczą, ale także uchronią przed pękaniem i zabezpieczą progi. Najpopularniejsze i najczęściej używane są jednak bez wątpienia środki do czyszczenia strun. Na strunach bowiem osiada największa ilość brudu, ponieważ grając na instrumencie, nasze palce pocą się, a warstwa potu osiada na strunach i stopniowo narasta, co nie tylko źle wpływa na jakość brzmienia, czyniąc je mniej klarownym, ale także działa destrukcyjnie na struny. Ponad to zabrudzenia te przechodzą także na progi i również mogą je uszkodzić. Jeżeli zależy nam na tym by gitara brzmiała klarownie, warto używać środków do czyszczenia strun, które mają kilka zalet. Środki tego typu wyczyszczą struny, a powstała na ich powierzchni powłoka zabezpieczy je przed przyleganiem zabrudzeń. Warto także zaznaczyć, że ta sama powłoka znacznie poprawia poślizg palców, dzięki czemu poprawiony zostaje także komfort gry. Niewielka buteleczka płynu do czyszczenia i konserwacji strun jest niezwykle wydajna, ponieważ wystarczy nam na kilka miesięcy nawet jeśli stosujemy płynu codziennie przed każdą grą. Środki do czyszczenia i konserwacji instrumentu dostępne są w różnych formach, od płynów po spraye, dlatego każdy bez problemu znajdzie odpowiedni środek dla siebie.

  JAK DBAĆ O INSTRUMENT?
  Czyszczenie i konserwacja instrumentu są bardzo ważne, ale dbać o swój sprzęt możemy także na inne sposoby. Przed każdą grą warto umyć dłonie aby mieć pewność, że nie zabrudzimy strun. Ponad to warto przechowywać instrument w futerale lub w pokrowcu, by uchronić go przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jeśli nie posiadamy futerału lub pokrowca, należy przechowywać instrument w miejscu niedostępnym dla zwierząt, a także unikać przechowywania go w miejscu przez które często ktoś przechodzi, aby przez przypadek ktoś z domowników nie zahaczył o instrument i nie przewrócił go.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl