Instrumenty ludowe

Sortowanie

Cena

od
do


Najczęściej kupowane produkty w grupie Instrumenty ludowe

Wybrani producenci w grupie Instrumenty ludowe

 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • Ortega

  Punktem wyjścia dla tej nowoczesnej firmy było tworzenie gitar według klasycznych hiszpańskich linii. Dzisiaj przenieśli tradycyjną produkcję gitar na nowe poziomy, opracowując instrumenty, które są dostosowane do potrzeb klientów. Robiąc to, (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


  Instrumenty ludowe w naszym sklepie muzycznym

  Instrumenty ludowe od zawsze związane są z muzyką danego regionu na świecie, przez co konkretnymi nurtami muzycznymi. Dziś jednak można bardzo łatwo zauważyć, że instrumenty ludowe, zwane także folkowymi, używane są także w zespołach grających muzykę rozrywkową. Nie jest już niczym dziwnym usłyszeć akordeon w muzyce metalowej czy mandolinę w muzyce rockowej. Choć wiele instrumentów ludowych powstało z myślą o graniu konkretnego rodzaju muzyki, to nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy użyli ich w innych gatunkach, bo muzyka nie ma ograniczeń i możemy ją grać na takim instrumencie na jakim zechcemy.

  Mandolina jest tu bardzo dobrym przykładem. Instrument ten jest niewielki, posiada krótki gryf oraz osiem strun. Zapewnia jej to wysokie i bardzo charakterystyczne, jasne brzmienie, które doskonale sprawdza się w gatunkach takich jak bluegrass czy country. Na mandolinie można grać zarówno akordami, grając w ten sposób akompaniament, lub kostką, tworząc linie melodyczne, skomplikowane pasaże czy solówki. Mandolina używana jest także w wielu innych gatunkach muzycznych, a jednym z najsławniejszych zespołów który używał jej w swojej muzyce jest Led Zeppelin, w którym na mandolinie grał często John Paul Jones, basista zespołu. Dzięki swojej konstrukcji, instrument jest bardzo lekki i wspaniale nadaje się do transportu. Wąski gryf i niewielka odległość miedzy progami sprawiają, że na mandolina bardzo dobrze sprawdza się w graniu bardzo szybkich linii melodycznych czy bardziej skomplikowanych sekcji rytmicznych. Niezależnie od tego jakie gatunki muzyczne lubimy grać najbardziej, jeśli szukamy oryginalnego instrumentu, warto rozważyć zakup mandoliny, szczególnie jeśli cenimy sobie bardzo czyste akustyczne brzmienia.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl