Kapodastry

Sortowanie

Cena

od
do


Najczęściej kupowane produkty w grupie Kapodastry

Wybrani producenci w grupie Kapodastry

 • Dunlop

  Dunlop to amerykańska firma wytwarzająca profesjonalne efekty gitarowe oraz akcesoria dla gitarzystów (kostki, paski, slide′y, kapodastry). Produkty Dunlop są bardzo popularne wśród muzyków. Najsłynniejszym efektem firmy Dunlop do gitar jest (...)


 • Ernie Ball

  Ernie Ball to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów strun i akcesoriów gitarowych na świecie. Firmę założył w latach 60-tych amerykański muzyk, lutnik i wynalazca - Sherwood Roland Ball i od początku przyjął strategię wprowadzania (...)


 • Fender

  Fender to wiodący na światowym rynku producent gitar i wzmacniaczy, a sama nazwa jest nierozłącznie związana z historią współczesnego przemysłu muzycznego. Instrumenty marki Fender takie jak: Telecaster, Stratocaster, Precision Bass czy Jazz (...)


 • Fzone

  Fzone jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się firm, która oferuje niedrogie ale dobre jakościowo akcesoria dla muzyków. Początkowo producent skupiał się głównie na drobnym sprzęcie elektronicznym dla gitarzystów, oferując popularne na (...)


 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • Grover

  Grover to amerykański producent hardware′u gitarowego, z którego usług korzystają największe marki na świecie. Grover słynie głównie z produkcji doskonałej jakości kluczy do gitar elektrycznych, basowych, akustycznych i klasycznych, jednak w (...)


 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


 • Jeremi

  Firma produkująca wszelakiego rodzaju pokrowce oraz struny do instrumentów. (...)


 • K&M

  K&M założona ponad 70 lat temu w branży muzycznej, reprezentuje wyrafinowany sprzęt o doskonałej jakości. Ich produkty wyróżniają się innowacyjnym designem, funkcjonalnością i trwałością. Jako jeden z wiodących na świecie dostawców stojaków (...)


 • Ortega

  Punktem wyjścia dla tej nowoczesnej firmy było tworzenie gitar według klasycznych hiszpańskich linii. Dzisiaj przenieśli tradycyjną produkcję gitar na nowe poziomy, opracowując instrumenty, które są dostosowane do potrzeb klientów. Robiąc to, (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


  Kapodastry w naszym sklepie muzycznym

  Gitara jest instrumentem do którego można używać wielu różnorodnych akcesoriów, które mają za zadanie wpłynąć na brzmienie gitary, komfort gry lub możliwości podczas samego grania. Przykładem akcesoriów które mają wpływ na możliwości gitary są kapodastry. Urządzenie to zakładane jest na wysokości wybranego przez nas progu, po czym zaciska się je tak aby dociskało wszystkie struny do podstrunnicy, tak samo jak w momencie grania akordu barowego. Kapodaster nie jest niezbędny do gry, lecz potrafi on skutecznie rozwiać rutynę, która znana jest każdemu gitarzyście. Zanim jednak kupimy kapodaster powinniśmy wiedzieć czym się kierować podczas jego wyboru, aby w rezultacie wejść w posiadanie takiego sprzętu na jakim nam zależy.

  Kapodastry powinniśmy wybierać przede wszystkim według tego jaką gitarę posiadamy. Kupując do gitary elektrycznej nie sprawdzi się on zbyt dobrze jako kapodaster do gitary klasycznej. To dlatego, że gitara klasyczna posiada znacznie szerszy rozstaw strun niż w przypadku gitary elektrycznej. Poza tym ważna jest także siła nacisku kapodastra, która powinna współgrać z siłą nacisku potrzebną do dociśnięcia strun do podstrunnicy. Ponad to kapodastry mogą opierać się na różnych mechanizmach. Mamy do wyboru bardzo niedrogie modele które zaciskają się poprzez uciągnięcie taśmy lub dokręcenie śruby. Zakładanie i ściąganie takiego modelu trwa nieco dłużej, ale mamy możliwość doboru siły nacisku. Najpopularniejsze są jednak kapodastry z mechanizmem sprężynowym, które można bardzo łatwo założyć i zdjąć, przez co świetnie sprawdzają się w trakcie koncertów. Oczywiście wybór modelu według rodzaju używanej gitary nie jest bardzo restrykcyjny, ponieważ nic nie stoi na przeszkodzie by użyć szerokiego kapodastra do wąskiego gryfu jeśli tylko będzie pasował. Mówimy wówczas, że jest to kapodaster uniwersalny.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl