Pojemnościowe małomebranowe


W sklepie we Wrocławiu uruchomiliśmy strefę szybkich zakupów z możliwością płatności kartą.

Gotówki w dzisiejszych czasach unikamy.

Jeśli dodatkowo poinformujesz nas telefonicznie lub mailowo co powinniśmy przygotować, samo wydanie towaru zajmie kilka sekund. Pomieszczenie do wydań jest regularnie dezynfekowane.

W dalszym ciągu nie ma możliwości testowania instrumentów w sklepie.

Zapraszamy!
Zespół Muzyczny.plW związku z licznymi pytaniami informujemy, że istnieje możliwość odbioru osobistego zamówień opłaconych on-line, zarówno w sklepie we Wrocławiu jak i w magazynie w Błoniu. Forma ta nie wymaga bezpośredniego kontaktu, zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusa.

W tym trudnym czasie nasz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny pracuje tylko w trybie door-to-door. Szczegóły opisane są w naszym regulaminie..

Prosimy o wyrozumiałość.

W przypadku jakichkolwiek niejasności prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Zespół Muzyczny.pl

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Pojemnościowe małomebranowe

Wybrani producenci w grupie Pojemnościowe małomebranowe

 • AKG

  AKG Acoustics producent przewodowych i bezprzewodowych rozwiązań elektroakustycznych. Firma została założona w 1947 roku w Wiedniu przez Austriaków Rudolfa Goerike i Ernsta Plessa pod nazwą Akustische und Kino-Geräte Ges. m. b. H. AKG Acoustics (...)


 • Audio Technica

  Audio-Technica należy do ścisłej czołówki producentów mikrofonów. Sprzętu tej marki używają największe gwiazdy światowej piosenki i estrady. Z mikrofonów Audio-Technica korzystają także największe, profesjonalne studia nagraniowe na całym świecie. (...)


 • Audix

  Audix to firma z USA zajmująca się produkcją mikrofonów, oferuje szeroki wybór profesjonalnego sprzętu muzycznego w tym mikrofony do studia i do występów na żywo, a także całą linię aktywnych głośników i pasywnych monitorów., Audix, w trosce o (...)


 • Countryman

  Ponad trzydzieści pięć lat temu Carl Countryman zaczął wytwarzać niestandardowy sprzęt dla zespołów i wykonawców koncertowych. Dziś nasza firma rodzinna jest wiodącym w branży producentem legendarnych bezpośrednich skrzynek i ultraminiaturowych (...)


 • Novox

  Novox jest producentem wysokiej klasy sprzętu audio. Od ponad 10 lat marka cieszy się popularnością wielu firm, osób prywatnych, artystów i wykonawców i sal koncertowych na całym świecie. Novox prezentuje unikatowe i niezawodne linie urządzeń o (...)


 • Rode

  Dzięki postępowi technologicznemu i względnie niskiemu kosztowi sprzętu dla entuzjastów nagrywania w domu, który osiągnął nowy poziom w latach 90., przygotowano scenę dla wejścia niedrogiego, wysokiej jakości mikrofonu. Po zakupie mikrofonu z Chin (...)


 • Shure

  Nazwa SHURE od ponad 80 lat jest nierozerwalnie związana z przemysłem rozrywkowym, a w szczególności z mikrofonami. W każdej dziedzinie muzycznej, nagłośnieniowej, radiowej, telewizyjnej, czy filmowej - produkty Shure oferują czysty, naturalny (...)


 • Sontronics

  Sontronics to brytyjska firma, która staje się coraz bardziej rozpoznawalna na rynku muzycznym, dzięki niezawodnym mikrofonom i niezbędnym do ich użytkowania akcesoriom. Firma dostarcza najwyższej jakości produkty, które doskonale spisują się na (...)


 • Superlux

  SuperLux koncentruje się na produkcji elektronicznych produktów audio, posiada kompletny zestaw urządzeń, czyli mikrofony, wzmacniacze, słuchawki i głośniki, urządzenia dla graczy takie jak słuchawki gamingowe i głośniki komputerowe. Produkty firmy (...)


  Pojemnościowe małomebranowe w naszym sklepie muzycznym

  Małomembranowych mikrofonów pojemnościowych używa się w nagraniach studyjnych, a czasami również na estradach. Szczególnie dobrze radzą sobie z rejestrowaniem wysokich tonów. Niewielki bezwład małej membrany sprawia, że lepiej niż mikrofony wielko membranowe radzą sobie z rejestrowaniem transjentów- szybkich zdarzeń dźwiękowych, takich jak dźwięk strun harfy czy artykulacji staccato. Typowym zastosowaniem jest użycie ich do nagrywania perkusji chromatycznej, np. ksylofonu lub marimby.

  Małomembranowe mikrofony pojemnościowe występują w różnych charakterystykach kierunkowych, kardioidalnej, superkardioidalnej i hiperkardioidalnej, co pozwala na ich bardzo różnorodne zastosowania, nagrywanie jednego instrumentu w grupie, bądź grupy instrumentów ze zróżnicowaną głośnością.

  Wśród mikrofonów tego typu, istnieje wiele modeli specjalnie dostosowanych do konkretnych typów instrumentów, np. DPA d:vote występujące w specjalnych wersjach do fortepianu, trąbki i skrzypiec, JTS CX516 dedykowany do wszystkich tych instrumentów, JTS CV505 do nagrywania perkusji, czy JTS CX 500F do fletu poprzecznego, czy LD Systems LCM 85 MkII do saksofonu.

  Wiele mikrofonów jest wyposażonych również w specjalne mocowania, dzięki czemu możliwy jest ich montaż bezpośrednio na instrumencie. Przykładem takiego mikrofonu są Audio Technica ATM-350, AKG C411PP czy mikrofony popularnej i cenionej firmy Shure z serii Beta.

  W ofercie znajdują się także części zamienne do mikrofonów pojemnościowych.

  Ciekawostka
  Pierwszy mechaniczny mikrofon zbudował w 1665 roku Robert Hooke, pierwsze mikrofony elektryczne powstały w drugiej połowie XIX wieku, ale pierwszy mikrofon pojemnościowy skonstruował dopiero E. C.Wente dla firmy Bell Labs w roku 1916.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl