Pojemnościowe małomebranowe

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Pojemnościowe małomebranowe

Wybrani producenci w grupie Pojemnościowe małomebranowe

 • AKG

  AKG Acoustics producent przewodowych i bezprzewodowych rozwiązań elektroakustycznych. Firma została założona w 1947 roku w Wiedniu przez Austriaków Rudolfa Goerike i Ernsta Plessa pod nazwą Akustische und Kino-Geräte Ges. m. b. H. AKG Acoustics (...)


 • Countryman

  Ponad trzydzieści pięć lat temu Carl Countryman zaczął wytwarzać niestandardowy sprzęt dla zespołów i wykonawców koncertowych. Dziś nasza firma rodzinna jest wiodącym w branży producentem legendarnych bezpośrednich skrzynek i ultraminiaturowych (...)


 • DPA

  Projektowanie mikrofonów o niesamowitym dźwięku, wyjątkowej konsystencji i wyjątkowej trwałości nie jest łatwym zadaniem. Mikrofony DPA wykorzystują ponad sześć dekad światowej klasy doświadczeń w projektowaniu mikrofonów. Historia zaczyna się w (...)


 • MXL

  MXL Microphones to dział Professional Audio firmy Marshall Electronics, specjalizującej się w elektronice przemysłowej i konsumenckiej. Firma od ponad 30 lat zajmuje się produkcją najwyższej jakości sprzętu muzycznego dla zastosowań (...)


 • Neumann

  Wiele produktów wprowadzonych do historii firmy stało się kamieniem milowym dla profesjonalnej technologii audio. To nie przypadek, że wymieniając sprzęt, studia audio prawie zawsze umieszczają mikrofony Neumann na szczycie listy - są one (...)


 • Prodipe

  Niektórzy z nas są w stanie rozwinąć to poczucie słuchu niż inni, ale to nie znaczy, że powinniśmy oferować tylko dwa rodzaje jakości dźwięku - jeden dla profesjonalistów i jeden dla wszystkich innych. Naszym rozwiązaniem było wytwarzanie (...)


 • Rode

  Dzięki postępowi technologicznemu i względnie niskiemu kosztowi sprzętu dla entuzjastów nagrywania w domu, który osiągnął nowy poziom w latach 90., przygotowano scenę dla wejścia niedrogiego, wysokiej jakości mikrofonu. Po zakupie mikrofonu z Chin (...)


 • Shure

  Nazwa SHURE od ponad 80 lat jest nierozerwalnie związana z przemysłem rozrywkowym, a w szczególności z mikrofonami. W każdej dziedzinie muzycznej, nagłośnieniowej, radiowej, telewizyjnej, czy filmowej - produkty Shure oferują czysty, naturalny (...)


 • Sontronics

  Sontronics to brytyjska firma, która staje się coraz bardziej rozpoznawalna na rynku muzycznym, dzięki niezawodnym mikrofonom i niezbędnym do ich użytkowania akcesoriom. Firma dostarcza najwyższej jakości produkty, które doskonale spisują się na (...)


  Pojemnościowe małomebranowe w naszym sklepie muzycznym

  Małomembranowych mikrofonów pojemnościowych używa się w nagraniach studyjnych, a czasami również na estradach. Szczególnie dobrze radzą sobie z rejestrowaniem wysokich tonów. Niewielki bezwład małej membrany sprawia, że lepiej niż mikrofony wielko membranowe radzą sobie z rejestrowaniem transjentów- szybkich zdarzeń dźwiękowych, takich jak dźwięk strun harfy czy artykulacji staccato. Typowym zastosowaniem jest użycie ich do nagrywania perkusji chromatycznej, np. ksylofonu lub marimby.

  Małomembranowe mikrofony pojemnościowe występują w różnych charakterystykach kierunkowych, kardioidalnej, superkardioidalnej i hiperkardioidalnej, co pozwala na ich bardzo różnorodne zastosowania, nagrywanie jednego instrumentu w grupie, bądź grupy instrumentów ze zróżnicowaną głośnością.

  Wśród mikrofonów tego typu, istnieje wiele modeli specjalnie dostosowanych do konkretnych typów instrumentów, np. DPA d:vote występujące w specjalnych wersjach do fortepianu, trąbki i skrzypiec, JTS CX516 dedykowany do wszystkich tych instrumentów, JTS CV505 do nagrywania perkusji, czy JTS CX 500F do fletu poprzecznego, czy LD Systems LCM 85 MkII do saksofonu.

  Wiele mikrofonów jest wyposażonych również w specjalne mocowania, dzięki czemu możliwy jest ich montaż bezpośrednio na instrumencie. Przykładem takiego mikrofonu są Audio Technica ATM-350, AKG C411PP czy mikrofony popularnej i cenionej firmy Shure z serii Beta.

  W ofercie znajdują się także części zamienne do mikrofonów pojemnościowych.

  Ciekawostka
  Pierwszy mechaniczny mikrofon zbudował w 1665 roku Robert Hooke, pierwsze mikrofony elektryczne powstały w drugiej połowie XIX wieku, ale pierwszy mikrofon pojemnościowy skonstruował dopiero E. C.Wente dla firmy Bell Labs w roku 1916.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl