Gitary klasyczne 3/4

Sortowanie

Cena

od
do


Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Gitary klasyczne 3/4

Wybrani producenci w grupie Gitary klasyczne 3/4

 • Admira

  Firma Admira została założona w 1944 roku przez Enrique Keller Fritscha. Jest jedną z największych wytwórni instrumentów muzycznych w Hiszpanii. Firma dopracowała się własnych rozwiązań. Przy produkcji gitar pracuje zaledwie stu ludzi i jak (...)


 • Alhambra

  Alhambra to niewielka manufaktura w Hiszpanii, która wytwarza najwyższej jakości gitary klasyczne i elektroklasyczne. Jakość drewna i wszystkich elementów jest dobierana z wielką starannością, co bezpośrednio przekłada się na brzmienie i (...)


 • Epiphone

  Epiphone firma produkująca sprzęt gitarowy na bazie Gibsona, będąca również częścią tej firmy. Najbardziej znana z modelu Epiphone Casino używanego przez gitarzystów zespołu The Beatles. Firma Epiphone, oprócz gitar produkowała przed II wojną (...)


 • Fender

  Fender to wiodący na światowym rynku producent gitar i wzmacniaczy, a sama nazwa jest nierozłącznie związana z historią współczesnego przemysłu muzycznego. Instrumenty marki Fender takie jak: Telecaster, Stratocaster, Precision Bass czy Jazz (...)


 • Gewa

  Gewa od momentu utworzenia w roku 1925 przez Georg Walther w Adorf zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“ stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis, jak i ciągłą orientację na (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


 • VGS

  VGS to młoda szwajcarska firma, która mimo dość krótkiego stażu, cieszy się niezwykłą popularnością. Kierowana przez doświadczony duet konstruktorów i projektantów gitar - Szwajcara Bruno Bianchi i pochodzącego z Francji, Franka Hasevoetza, (...)


 • Yamaha

  Od roku 1887, firma Yamaha (później Nippon Gakki Ltd.) zaczęła produkować organy piszczałkowe, jej nieprzerwany wzrost doprowadził do tego, iż stała się największym na świecie producentem instrumentów muzycznych, ale również wiodącym i liczącym się (...)


  Gitary klasyczne 3/4 w naszym sklepie muzycznym

  Gitara klasyczna jest bardzo często wybieranym instrumentem przez osoby, które chcą się nauczyć grać na gitarze. Posiada ona miękkie, nylonowe struny, które nie kaleczą tak nieprzyzwyczajonych do gry palców, a to tego jest ona instrumentem akustycznym, na którym możemy grać bez konieczności używania dodatkowego nagłośnienia. Cena takiego instrumentu nie musi być wysoka aby móc cieszyć się wysoką jakością brzmienia i wykonania. To wszystko sprawia, że gitara klasyczna cieszy się dużą popularnością. Oczywiście gitara gitarze nie równa, bowiem choć poszczególne modele mogą wyglądać podobnie, w rzeczywistości bardzo różnią się między sobą brzmieniem. Popularny klasyk posiada wiele rozmiarów, wśród których poza pełnowymiarową gitarą najpopularniejsza jest gitara klasyczna ¾, czyli o 25% mniejsza od pełnowymiarowego modelu. Jaka będzie najlepsza gitara klasyczna dla początkujących?

  Na początku warto określić maksymalny budżet jaki możemy przeznaczyć na zakup instrumentu, a następnie brzmienia jakie podobają nam się najbardziej. Wpływ na brzmienie gitary ma wiele czynników, a najważniejszym z nich jest gatunek drewna użyty do produkcji. Bardzo często używanym połączeniem jest mahoń ze świerkiem. Mahoń używa się do produkcji boków i spodu gitary, a drewno to znacznie ociepla i pogłębia brzmienie, dodając do niego wyraźny bas. Świerkowa płyta wierzchnia sprawia, że dźwięk jest czysty, śpiewny i z wyraźnymi tonami wysokimi. Takie połączenie sprawia, ze gitara posiada szeroki zakres tonalny. Nic nie stoi na przeszkodzie aby zdecydować się na zakup gitary w całości wykonanej z jednego gatunku drewna. Gitary klasyczne w rozmiarze ¾ są doskonałym wyborem dla dzieci, osób o mniejszych dłoniach, lub muzyków, którzy poszukują doskonałej gitary do grania w podróży i zabierania ze sobą gdziekolwiek jesteśmy.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl