Wzmacniacze i kolumny gitarowe

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Wzmacniacze i kolumny gitarowe

Poradniki dla muzyków w grupie Wzmacniacze i kolumny gitarowe

Jak wybrać wzmacniacze i kolumny do gitar basowych?

Jak wybrać wzmacniacze i kolumny do gitar basowych?

Czy gitara basowa jest ważniejsza od wzmacniacza, do której ją podłączymy? To pytanie jest nie na miejscu, ponieważ niskiej jakości bas zabrzmi na dobrym wzmacniaczu źle, ale świetny instrument w połączeniu z kiepskim piecem także nie będzie brzmieć dobrze. W tym poradniku zajmiemy się (...)


Gitary, Gitary basowe, Wzmacniacze i kolumny gitarowe

Czy na pewno potrzebujesz wzmacniacza gitarowego?

Czy na pewno potrzebujesz wzmacniacza gitarowego?

Często podróżujący muzycy nie zawsze mogą pozwolić sobie na transportowanie i dźwiganie ciężkiego back-line?u. Wzmacniacze i kolumny gitarowe, duża ilość efektów to wszystko waży, zajmuje dużo miejsca i czasami nie do końca przekłada się na funkcjonalność. Najnowsze technologie coraz częściej (...)


Gitary, Efekty gitarowe, Gitary elektryczne, Wzmacniacze i kolumny gitarowe, Zestawy głośnikowe, Sprzęt studyjny, Homerecording

Jak cicho nagrać gitarę? - reamping

Jak cicho nagrać gitarę? - reamping

Domowe studio nie ogranicza twoich możliwości, wręcz przeciwnie!Ogólnie pojęty homerecording w ostatnich latach stał się niezwykle popularny. Możliwości techniczne, dostęp do sprzętu pozwala na profesjonalne nagrania w zaciszu domowym. Wielu gitarzystów może więc zrezygnować ze stresującego i (...)


Gitary elektryczne, Gitary basowe, Mikrofony i akcesoria, Wzmacniacze i kolumny gitarowe, Karty dźwiękowe, interfejsy, Mikrofony, Oprogramowanie

Joyo Bantamp Zombie Head

Joyo Bantamp Zombie Head

Firma Joyo znana jest z tego, że ciągle nie przestaje zaskakiwać nowymi produktami, które wyznaczają wysoką jakość zarówno wykonania, jak i brzmienia przy zachowaniu ekstremalnie dobrej ceny. Niedawno światło dzienne ujrzały miniaturowe wzmacniacze gitarowe serii Bantamp. Każdy z nich jest swego (...)


Gitary, Wzmacniacze i kolumny gitarowe

Co ma największy wpływ na brzmienie gitary?

Co ma największy wpływ na brzmienie gitary?

Brzmienie jest bardzo indywidualną i istotną cechą każdego instrumentu muzycznego. Właściwie to jest ono głównym kryterium, którym kierujemy się przy zakupie instrumentu. Bez względu na to czy jest to gitara, skrzypce czy fortepian, to właśnie brzmienie jest na pierwszym miejscu. Dopiero w (...)


Gitary, Efekty gitarowe, Gitary elektryczne, Wzmacniacze i kolumny gitarowe, Gitary elektroakustyczne

Jak wybrać wzmacniacze i kolumny do gitar elektrycznych?

Jak wybrać wzmacniacze i kolumny do gitar elektrycznych?

Wszystkie gitary elektryczne przekazują sygnał wzmacniaczom. Właśnie od nich zależy końcowe brzmienie. Trzeba pamiętać, że nawet najlepsza gitara podłączona do słabego wzmacniacza nie zabrzmi dobrze. Na wybór odpowiedniego ?pieca? należy poświęcić tyle samo uwagi co na wybór instrumentu.Lampa, (...)


Gitary, Wzmacniacze i kolumny gitarowe


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Wzmacniacze i kolumny gitarowe

Wybrani producenci w grupie Wzmacniacze i kolumny gitarowe

 • Acus

  Acus Sound Engineering to włoska firma, która jest na rynku od ponad 40 lat. Specjalizuje się w produkcji wysokiej klasy sprzętu nagłośnieniowego dla instrumentów akustycznych. W swoim asortymencie posiada szeroki wybór, m.in. wzmacniaczy, (...)


 • Blackstar

  Historia Blackstar Amplification zaczęła się w 2004, kiedy to cześć inżynierów pracujących dla legendarnej firmy Marshall postanowiła pójść własną drogą. Motorem do tej decyzji była niemożność zrealizowania nowych, rewolucyjnych pomysłów pod (...)


 • Egnater

  Korzenie firmy Egnater sięgają lat siedemdziesiątych, kiedy muzyka rockowa stała się bardzo popularna w Ameryce. W tym czasie Bruce był studentem elektroniki i gitarzystą. Jak wielu innych gitarzystów, był sfrustrowany brakiem odpowiednich (...)


 • EVH

  Skrót EVH jest doskonale znany wszystkim miłośnikom gitary elektrycznej. Eddie Van Halen niekwestionowany król, który swoją grą zachwycił i zainspirował muzyków na całym świecie. Marka EVH powstała pod czujnym okiem mistrza a jej twórcami są (...)


 • Fender

  Fender to wiodący na światowym rynku producent gitar i wzmacniaczy, a sama nazwa jest nierozłącznie związana z historią współczesnego przemysłu muzycznego. Instrumenty marki Fender takie jak: Telecaster, Stratocaster, Precision Bass czy Jazz (...)


 • Hughes & Kettner

  Firma Hughes and Kettner powstała w 1984 w Niemczech. Od samego początku założenie było jedno – budować najlepsze wzmacniacze gitarowe na świecie. Czy H&K jest najlepszy? Na to pytanie odpowiedzi nie ma, bo każdy gitarzysta ma inne (...)


 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


 • Joyo

  Joyo Technology Co. to grupa ludzi, których założeniem jest tworzenie nowoczesnego produktu z eleganckim designem i możliwościami rodem z następnego stulecia. Tunery, metronomy, efekty i wzmacniacze Joyo odzwierciedlają doskonałą wiedzę techniczną (...)


 • Line 6

  Line6 to firma produkująca gitary elektryczne, gitary akustyczne, wzmacniacze gitarowe, efekty gitarowe, a także okazjonalnie struny do gitar. Spółka została założona w połowie lat 90-tych XX wieku w Calabasas w Kalifornii. Line6 wprowadził do (...)


 • Marshall

  Marshall Amplification to brytyjska firma założona w 1960 do dzisiaj jest zarządzana przez swojego założyciela Jima Marshall′a. Jim Marshall prowadził w latach 60-tych sklep muzyczny w którym sprzedawał gitary Fendera i Gibsona. Sklep był (...)


 • Mooer

  Shenzhen Mooer Audio Co., Ltd to energetyczna i mocno rozwijająca się firmą z chin, która produkuje instrumenty muzyczne, procesory efektów, syntezatory oraz wysokojakościowe urządzenia audio. Dzięki silnemu i skutecznemu zespołowi badawczemu oraz (...)


 • PRS

  PRS to znana amerykańska marka o wieloletniej tradycji w ręcznej produkcji gitar elektrycznych. Paul Reed Smith (nazwa gitar od jego inicjałów), artysta i pasjonat gitary, stworzył zespół wybitnych konstruktorów dzięki, którym po 20 latach (...)


 • Rivera

  Firma Rivera jest producentem ekskluzywnych, ręcznie robionych lampowych wzmacniaczy gitarowych o legendarnym ″amerykańskim″ brzmieniu. Projektowane i robione w Californi przez Paula Riverę jednego z najlepszych specjalistów w tej (...)


 • Yamaha

  Od roku 1887, firma Yamaha (później Nippon Gakki Ltd.) zaczęła produkować organy piszczałkowe, jej nieprzerwany wzrost doprowadził do tego, iż stała się największym na świecie producentem instrumentów muzycznych, ale również wiodącym i liczącym się (...)


  Wzmacniacze i kolumny gitarowe w naszym sklepie muzycznym

  Wzmacniacz gitarowy jest niezbędny, aby nasza gitara elektryczna wybrzmiała tak jak powinna, jednak nie zawsze łatwo jest wybrać taki, który będzie dla nas odpowiedni. Wzmacniacze różnią się marką, rodzajem, mocą, wielkością głośnika, efektami itd, ale nie taki diabeł straszny. Rozwińmy temat różnic i rodzajów wzmacniaczy.

  Wzmacniacz tranzystorowy i lampowy
  Bardzo często gitarzyści mają dylemat i zastanawiają się który wzmacniacz będzie dla nich odpowiedni. Na rynku najwięcej jest tranzystorów i ich próg cenowy zaczyna się wcześniej niż w przypadku wzmacniaczy lampowych, ale w czym tkwi różnica? Combo tranzystorowe ma przedwzmacniacz oparty na tranzystorze, z kolei wzmacniacz lampowy, jak łatwo się domyślić - na lampach elektronowych. To wystarczy aby wyczuć różnicę w brzmieniu. Należy pamiętać, że lampa może się zbić lub przepalić, wówczas należy kupić zapasową. Wartym uwagi wzmacniaczem lampowym jest Fender Excelsior. Jego brzmienie jest naturalne i pełne a wbudowany głośnik o przekątnej piętnastu cali sprawia, że żal odchodzić o tego modelu. Wbudowany efekt tremolo również jest wysokiej jakości. Ten piec to doskonały wybór dla wszystkich, którzy szukają
  bluesowego brzmienia z charakterem.

  Wzmacniacze tranzystorowe nie są gorsze, są po prostu inne i każdy znajdzie coś dla ciebie. Przykładem dobrego i taniego wzmacniacza tranzystorowego może być często wybierany przez początkujących, Marshall MG 15 CFR. Model ten brzmi zadowalająco zarówno na kanale czystym jak i przesterowanym. Posiada również standardową korekcję tonów niskich, średnic i wysokich oraz pogłos sprężynowy, który wypełnia brzmienie i sprawia, że wzmacniacz ten brzmi na o większy niż jest w rzeczywistości.

  Comba przenośne
  O tych wzmacniaczach mówi się głównie w kręgu wędrownych muzyków, którzy potrzebują nagłośnienia swojego instrumentu. Przenośne combo posiada dodatkowe zasilanie bateryjne, dzięki czemu można go użyć wszędzie tam, gdzie nie mamy dostępu do prądu. Ilość oraz rodzaj baterii jest zależny od modelu. Najbardziej znanym przedstawicielem rodziny przenośnych piecyków jest Marshall MS2, który mieści się już w kieszeni kurtki i zasilany jest jedną baterią dziewięciowoltową. Wartym uwagi przenośnym wzmacniaczem jest Fender Mustang Mini. Można go zasilać sześcioma bateriami typu "C". Przy pierwszym zapoznaniu się z tym maleństwem, uwagę zwraca duże i pełne brzmienie, które można modulować na wiele sposobów. Wzmacniacz ma 24 wbudowane presety, czyli zestawy różnych wzmacniaczy i efektów. Za pomocą programu Fender Fuse możemy każdy z tych presetów dowolnie modulować i zapisywać je w pamięci wzmacniacza, co daje ogromne pole do popisu. Program Fender Fuse nie działa jednak na systemie Linux, jednak jest na to sposób. Można znaleźć program o nazwie PLUG, który pozwala nam na ustawienie Mustangów na systemie Linux. Warto wspomnieć, że jego autorem jest nasz rodak, więc prawdą jest, że Polak potrafi.

  Head i kolumna
  Combo gitarowe posiada głośnik i wzmacniacz, ale gdyby je rozdzielić, dostaniemy Head, czyli głowę gitarową i kolumnę. Kupując oddzielnie głowę i kolumnę, mamy większy wpływ na to jak zabrzmi nasz zestaw, ponieważ każdy head i każda kolumna zabrzmią ze sobą inaczej, więc można mieszać różne marki i uzyskać dzięki temu własne brzmienie. Można także kupować zestawy. Przykładem może być głowa gitarowa ENGL E315 Gigmaster 15 w połączeniu z kolumną ENGL E110 Gigmaster. Posiadając taki zestaw, możemy osiągnąć bogate brzmienie, zależnie od tego w jakim gatunku chcemy grać. Na szczególną uwagę zasługuje kanał przesterowany, który brzmi bardzo dynamicznie i drapieżnie, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w każdym rodzaju cięższej muzyki.

  Czy wiesz, że...
  Wspomniany wyżej wzmacniacz Marshall MS2 można także usłyszeć w filmie "Szkoła rocka" w którym Jack Black uczył dzieci muzyki, za pomocą gitary i przypiętego do pasa miniaturowego wzmacniacza.

  Podsumowanie
  Nie sposób zliczyć wszystkich modeli wzmacniaczy, ale jedno jest pewne, nie warto ich szufladkować i uogólniać, najważniejsze by znaleźć własne brzmienie. Czasem można spotkać się z pojęciami takimi jak wzmacniacz do kanału czystego i zaliczane są do takiej grupy głównie wzmacniacze firmy Fender. Faktem jest, że Fender słynie z pięknego kanału czystego, ale uogólnianie bardzo ogranicza. W rzeczywistości nie ma czegoś takiego jak wzmacniacz do kanału czystego lub przesterowanego, ponieważ to jak zabrzmi wzmacniacz zależy og tego jak zostanie ustawiony przez gitarzystę.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl