Fender

Fender

Fender to wiodący na światowym rynku producent gitar i wzmacniaczy, a sama nazwa jest nierozłącznie związana z historią współczesnego przemysłu muzycznego. Instrumenty marki Fender takie jak: Telecaster, Stratocaster, Precision Bass czy Jazz Bass® stały się znane na całym świecie tworząc tym samym podwaliny rock'n'roll'a. Po dziś dzień gitary te należą do najbardziej cenionych przez współczesnych muzyków oraz poszukiwanych przez kolekcjonerów.

Z historią powstania sięgającą roku 1946 marka Fender, dzięki swoim wybitnym produktom, zrewolucjonizowała rynek muzyczny i odcisnęła piętno na prawie każdym gatunku muzycznym od rock'n'roll'a, country & western, aż po jazz i blues, stając się nie tylko instytucją na rynku muzycznym, ale wręcz ikoną dla całych pokoleń zawodowców i amatorów.

Dzisiaj Fender Musical Instruments Corporation (FMIC) zrzesza takie marki jak: Fender, Squier, Jackson, Guild, Gretsch, Charvel, EVH, SWR. Fender jest również producentem mobilnego sprzętu nagłośnieniowego wysokiej jakości w tym rewolucyjnego zestawu Fender Passport®. Ważną część oferty stanowią oryginalne struny, paski, kable, firmowe części zamienne, futerały i wiele innych.

Pokaż wszystkie produkty producenta Fender

Wybrane produkty firmy Fender