Oprogramowanie muzyczne

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Oprogramowanie

Poradniki dla muzyków w grupie Oprogramowanie

Głębia w miksie

Głębia w miksie

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czym jest głębia, jak wytworzyć głębię w miksie i o co w tym wszystkim chodzi?Najprościej ujmując głębia polega na umiejętnym rozmieszczeniu poszczególnych instrumentów w wirtualnej przestrzeni tak, by słuchacz miał ważenie, że jedne (...)


Oprogramowanie

Domowe studio nagrań

Domowe studio nagrań

Czym właściwie jest studio?Wikipedia definicję studia nagraniowego rozumuję w sposób następujący ? ?obiekt z przeznaczeniem do rejestracji nagrań dźwiękowych, obejmujący zazwyczaj reżyserkę, pomieszczenia z przeznaczeniem do miksowania i masteringu, a także część socjalną. Z założenia studio (...)


Klawiatury sterujące, MIDI, Sprzęt studyjny, Homerecording, Oprogramowanie

Czym jest oprogramowanie DAW i do czego służy?

Czym jest oprogramowanie DAW i do czego służy?

Digital Audio Workstation w skrócie ?DAW?, czyli nic innego jak cyfrowa stacja robocza będąca programem komputerowym służącym do pracy z audio. Używa się jej do nagrywania, montażu, edycji, miksu, czy masteringu.Do czego służy?Profesjonalne programy typu DAW mają za zadanie współpracować, a nawet (...)


Oprogramowanie

Jakie oprogramowanie DJ jest dla mnie najlepsze?

Jakie oprogramowanie DJ jest dla mnie najlepsze?

Rosnąca popularność kontrolerów spowodowała iż obecnie urządzenia tego typu są stosunkowo tanie, łatwe w obsłudze i transporcie a swoimi funkcjami biją na głowę nie jedną klasyczną konsole. Producenci zasypują nas coraz większa ilością sprzętu przez co łatwo się pogubić. Owocuje to tym że (...)


Dee Jay, Oprogramowanie

Najlepsze darmowe wtyczki

Najlepsze darmowe wtyczki

Wtyczki VST (ang. Virtual Studio Technology) są oprogramowaniem komputerowym symulującym prawdziwe urządzenia i instrumenty. W momencie kiedy zaczynamy interesować się produkcją muzyki, obróbką dźwięku, miksowaniem i końcowym masteringiem jedną z pierwszych rzeczy, jaką zaczynamy poszukiwać w (...)


Oprogramowanie

Najlepszy darmowy sampler VST

Najlepszy darmowy sampler VST

Na rynku mamy setki różnego rodzaju narzędzi pomocnych przy tworzeniu muzyki, obróbki dźwięku i końcowym masteringu. Niestety nie wszystkie spełnią nasze oczekiwania, zwłaszcza jeżeli chodzi o te darmowe, a i wśród tych płatnych również znajdują się te mało przydatne. Tak więc znalezienie naprawdę (...)


Oprogramowanie


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Oprogramowanie

Wybrani producenci w grupie Oprogramowanie

 • Ableton

  Ableton Live jest obecnie jedną z najprężniej rozwijająca się aplikacją muzyczną na świecie. Historia marki sięga 2001 roku, kiedy to na rynku pojawił się Ableton Live 1. Od tej pory program ewoluował i trudno wyobrazić sobie profesjonalne studio (...)


 • Native Instruments

  Native Instruments jest wiodącym producentem oprogramowania i sprzętu do komputerowej produkcji audio i DJ-a. Misją firmy jest opracowywanie innowacyjnych, w pełni zintegrowanych rozwiązań dla wszystkich stylów muzycznych i zawodów. Powstałe (...)


 • Steinberg

  Steinberg Media Technologies GmbH niemiecka firma zajmująca się oprogramowaniem i sprzętem muzycznym, mieszcząca się w Hamburgu. Produkuje głównie oprogramowanie do cyfrowej obróbki dźwięku, jego miksu i masteringu, a także instrumenty wirtualne. (...)


 • Toontrack

  Czasami zdarzają się rzeczy, które przekraczają twoje najśmielsze oczekiwania. Tak jak w przypadku Toontrack. To, co zaczęło się jako eksperyment, zakończyło się jako Drumkit From Hell - zbiór dźwięków perkusyjnych, które miały zmienić oblicze (...)


 • Zildjian

  Avedis Zildjian Company jedna z największych na świecie firm zajmujących się produkcją talerzy perkusyjnych. Firma powstała w 1623 roku w Stambule w Turcji, obecnie jej siedziba znajduje się w USA. Od 385 lat rodzina Zildjian dostarcza perkusistom (...)


  Oprogramowanie w naszym sklepie muzycznym

  W dzisiejszych czasach komputery odgrywają olbrzymią rolę w tworzeniu muzyki. Umożliwiają one nagrywanie instrumentów i wokali, syntezowanie brzmień instrumentów wirtualnych, produkcję muzyczną i mastering. Do uzyskania z komputera narzędzia do tworzenia i edycji muzyki niezbędne jest jednak odpowiednie oprogramowanie. Są to programy typu DAW (digital audio workstation – cyfrowa stacja robocza audio). Istnieje wiele programów tego typu. Każdy z nich oferuje inne funkcje, dlatego warto dobrze zastanowić się przed dokonaniem wyboru. Oprogramowanie odgrywa również olbrzymią rolę w świecie dj'skim. Coraz częściej centrum stołu dj'skiego staje się komputer, na którym odbywa się miks ścieżek obsługiwany przez kontrolery podłączane do komputera. Do ich używania potrzebne jest dedykowane oprogramowanie dj'skie. Należy też nadmienić o programach dla kompozytorów, w których można uwieczniać muzykę w formie zapisu nutowego lub tabulatur gitarowych. Pomocne dla każdego muzyka są też programy kształcące słuch, które dzięki wykorzystaniu skutecznych metod repetycji odsłuchiwanych interwałów pozwalają na wyćwiczenie słuchu muzycznego.

  Oferujemy szeroki wybór najbardziej cenionych programów typu DAW: Ableton Live 9 w odmianach Intro, Standard i Suite, również w wersjach edukacyjnych dla uczniów, studentów i nauczycieli oraz upgrade'y z Ableton Live 8 do 9; Avid Pro Tools 11, także w wariancie edukacyjnym oraz upgrade'y dla starszych wersji; Cakewalk Sonar X3, również zarówno w wersji standardowej i akademickiej; Cockos Reaper; Image Line Fruity Loops Studio w trzech wariantach: Fruity, Producer i Signature Bundle; Magix Samplitude Pro X, także w wariancie Suite oraz upgrade'y ze starszych wersji; Propellerhead Reason 7; bardzo bogaty wybór programów firmy Steinberg na czele z Steinberg Cubase 7 dostępny w wersji standardowej i edukacyjnej oraz upgrade'ami do najnowszej wersji, dostępne również w wariantach Artist i Elements.

  Na czym polegają różnice pomiędzy tymi programami? Dla przykładu oferta Ableton z ich czołowym produktem Live skupia się na tworzeniu muzyki za pomocą kontrolera MIDI Ableton Push. Ableton Live kojarzy ma poza tym mnóstwo innych narzędzi, pozwala na nagrywanie, nakładanie efektów i mastering, choć właściwie skupia się na technologii MIDI właśnie ze względu na istnienie dedykowanego kontrolera Ableton Push. Programami bardziej nastawionymi na mastering mogą wydawać się np. Cubase firmy Steinberg czy Pro Tools producenta Avid mogą wydawać się nieco bardziej nastawione na mastering, choć one wciąż posiadają rozubodowany system sekwencji MIDI. Należy pamiętać, że programy typu DAW mają wiele wspólnych, które czynią je stacjami roboczymi audio. Gdyby nie były do siebie podobne, nie mogły by być zakwalifikowane do tej kategorii. Na szczęście wielu producentów oferuje wersje testowe swoich programów, a więc można je sprawdzić w ograniczonym czasie. Jeszcze ciekawszym rozwiązaniem jest zakup interfejsu audio do którego jest dołączony program DAW gratis. Najczęściej jest to jego wersja z limitowaną ilością funkcji, lecz nieograniczona czasowo.

  Dla osób chcących zapisywać swoją muzykę w formie nut mamy w ofercie Finale PrintMusic oraz Sibelius 7. Współcześnie coraz częściej kompozytorzy posługują się oprogramowanie pozwalającym im na wszelkiego typu edycje w obrębie pięciolinii przy jednoczesnej możliwości odsłuchiwania muzyki, którą tworzą.

  Nie mogło zabraknąć niezwykle popularnego programu do edycji profesjonalnych tabulatur gitarowych – Arobas Music Guitar Pro 6. Tego programu nie trzeba specjalnie przedstawiać, wśród gitarzystó jest klasą samą w sobie. Pozwala nie tylko na dostęp do tabulatur tworzonych przez społeczność gitarową całego świata, lecz również tworzenie własnych. Dzięki niemu można komponować, wpisując dźwięki w formie tabulatury. Następnie dzięki bankom dźwięków można je odsłuchiwać. Program ten nie ogranicza się jedynie do gitar. Do dyspozycji mamy instrumentów wszystkich rodzajów m. in. dęte, smyczkowe, klawiszowe i elektroniczne. Wszystkie te instrumenty możemy programować dokładnie w ten sposób jak gitarę, czyli dzięki tabulaturom.

  Oferujemy również zestawy instrumentów wirtualnych producentów Garritan, Native Instruments, Spectatronics i Toontrack, którego EzDrummer 2 jest najpopularniejszą pozycją wśród wirtualnych instrumentów perkusyjnych. Dla poszukiwaczy sampli perkusyjnych przeznaczony jest Zildjian GEN 16 Z-Pack. Wszystkim zainteresowanym treningiem słuchu muzycznego polecamy EarMaster 6. Dla programów dj'skich dedykowana jest kategoria „Programy DJ, interfejsy” w dziale Dee Jay.

  Ciekawostka
  Wysokiej klasy programy typu DAW posiadają ciekawą funkcję, łącząca dwa światy – analogowy i cyfrowy. Jest to vocoder. Metoda jego działania polega na edycji ścieżki mowy ludzkiej w ten sposób, by stała się ona muzyczna. Służy do tego kontroler MIDI, który nadaje mowie ludzkiej odpowiednie dźwięki, przybliżając ją do „wokalu robota”. W ten właśnie sposób cyfrowa technologia MIDI wkroczyła na teren tak bardzo pierwotnej rzeczy jak umiejętność wykorzystywania ludzkiego głosu w muzyce.

  Podsumowanie
  Jak widać oprogramowanie muzyczne jest kluczowe we wszystkich gatunkach muzycznych, ponieważ zdecydowanie najmniej zawodnym sposobem realizacji muzyki współcześnie jest oparcie studia profesjonalnego/domowego na komputerze. Odnosi się to zarówno do surowego rocka, który nie używa żadnych instrumentów elektronicznych, choć i tak gitary, perkusję, bas i wokal należy poddać procesowi masteringu właśnie w programie typu DAW. Tym bardziej nie trzeba mówić jak bardzo ważne są komputerowe programy muzyczne dla muzyki elektronicznej.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl