Gitary klasyczne 1/2

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Gitary klasyczne 1/2

Wybrani producenci w grupie Gitary klasyczne 1/2

 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • Ortega

  Punktem wyjścia dla tej nowoczesnej firmy było tworzenie gitar według klasycznych hiszpańskich linii. Dzisiaj przenieśli tradycyjną produkcję gitar na nowe poziomy, opracowując instrumenty, które są dostosowane do potrzeb klientów. Robiąc to, (...)


 • VGS

  VGS to młoda szwajcarska firma, która mimo dość krótkiego stażu, cieszy się niezwykłą popularnością. Kierowana przez doświadczony duet konstruktorów i projektantów gitar - Szwajcara Bruno Bianchi i pochodzącego z Francji, Franka Hasevoetza, (...)


 • Yamaha

  Od roku 1887, firma Yamaha (później Nippon Gakki Ltd.) zaczęła produkować organy piszczałkowe, jej nieprzerwany wzrost doprowadził do tego, iż stała się największym na świecie producentem instrumentów muzycznych, ale również wiodącym i liczącym się (...)


  Gitary klasyczne 1/2 w naszym sklepie muzycznym

  Gitara klasyczna jest instrumentem, który wielu gitarzystów wybiera na początek swojej przygody z tym instrumentem. Co prawda naukę można rozpocząć na gitarze akustycznej i elektrycznej, jednak jeśli nie wiemy na jakiej gitarze chcemy grać w przyszłości, tradycyjny klasyk będzie najlepszym wyborem. Posiada on struny wykonane z nylonu, które są nieco grubsze i bardziej miękkie niż struny wykonane z metalu, dzięki czemu są one bardziej przyjazne dla nieprzyzwyczajonych do grania palców, a dodatkowo gitara klasyczna jest instrumentem który nie musi być drogi aby oferować wysoką jakość dźwięku i komfortu gry. Gitary klasyczne ½ są specjalnie zaprojektowanymi modelami, które sa o połowę mniejsze od pełnowymiarowej gitary klasycznej. Gitara klasyczna ½ dla dzieci sprawdza się znakomicie ze względu na to, że gra się na niej dokładnie tak samo jak na pełnowymiarowej gitarze, jednak jest ona na tyle mała, by dzieci mogły sobie z nią poradzić. Z czasem kiedy dziecko będzie się uczyć i wyrośnie z gitary, można kupić większy model, na przykład w rozmiarze ¾ lub pełnowymiarowy.

  Gitary klasyczne na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, jednak w rzeczywistości potrafią posiadać zupełnie różne brzmienia w zależności od tego z jakich gatunków drewna sa wykonane. Jeśli zależy nam na tym aby instrument wybrzmiewał jasnym i bardzo klarownym tonem, możemy zdecydować się na wybór gitary wykonanej ze świerku. Większość modeli jest jednak zbudowanych z więcej niż jednego gatunku drewna i tak na przykład najczęściej spotykanym połączeniem jest świerkowa płyta wierzchnia oraz boki i spód wykonane z mahoniu. Mahoń oferuje ciemne i głębokie brzmienie z wydatnym basem, co bardzo dobrze komponuje się ze świerkiem, który wnosi do brzmienia lekkość i czystość. Jeśli zależy nam na tym aby bas nadal był dobrze słyszalny, ale nie tak ciepły jak w przypadku mahoniu, bardzo dobrą alternatywą będą instrumenty które posiadają boki lub spód wykonane z palisandru. Pamiętajmy, że wpływ na brzmienie gitary ma nie tylko drewno, ale także struny. W przypadku kiedy decydujemy się na wybór gitary klasycznej dla dziecka, najlepiej kupić tak zwane miękkie struny, czyli z oznaczeniem light tension. Aby docisnąć je do podstrunnicy nie trzeba używać dużej siły, więc dziecko nie będzie miało problemów z grą. Takie struny charakteryzują się przyjemnym, ciepłym dźwiękiem.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl