Gitary klasyczne 1/2

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Gitary klasyczne 1/2

Wybrani producenci w grupie Gitary klasyczne 1/2

 • Admira

  Firma Admira została założona w 1944 roku przez Enrique Keller Fritscha. Jest jedną z największych wytwórni instrumentów muzycznych w Hiszpanii. Firma dopracowała się własnych rozwiązań. Przy produkcji gitar pracuje zaledwie stu ludzi i jak (...)


 • Gewa

  Gewa od momentu utworzenia w roku 1925 przez Georg Walther w Adorf zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“ stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis, jak i ciągłą orientację na (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


 • VGS

  VGS to młoda szwajcarska firma, która mimo dość krótkiego stażu, cieszy się niezwykłą popularnością. Kierowana przez doświadczony duet konstruktorów i projektantów gitar - Szwajcara Bruno Bianchi i pochodzącego z Francji, Franka Hasevoetza, (...)


  Gitary klasyczne 1/2 w naszym sklepie muzycznym

  Gitara klasyczna jest instrumentem, który wielu gitarzystów wybiera na początek swojej przygody z tym instrumentem. Co prawda naukę można rozpocząć na gitarze akustycznej i elektrycznej, jednak jeśli nie wiemy na jakiej gitarze chcemy grać w przyszłości, tradycyjny klasyk będzie najlepszym wyborem. Posiada on struny wykonane z nylonu, które są nieco grubsze i bardziej miękkie niż struny wykonane z metalu, dzięki czemu są one bardziej przyjazne dla nieprzyzwyczajonych do grania palców, a dodatkowo gitara klasyczna jest instrumentem który nie musi być drogi aby oferować wysoką jakość dźwięku i komfortu gry. Gitary klasyczne ½ są specjalnie zaprojektowanymi modelami, które sa o połowę mniejsze od pełnowymiarowej gitary klasycznej. Gitara klasyczna ½ dla dzieci sprawdza się znakomicie ze względu na to, że gra się na niej dokładnie tak samo jak na pełnowymiarowej gitarze, jednak jest ona na tyle mała, by dzieci mogły sobie z nią poradzić. Z czasem kiedy dziecko będzie się uczyć i wyrośnie z gitary, można kupić większy model, na przykład w rozmiarze ¾ lub pełnowymiarowy.

  Gitary klasyczne na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, jednak w rzeczywistości potrafią posiadać zupełnie różne brzmienia w zależności od tego z jakich gatunków drewna sa wykonane. Jeśli zależy nam na tym aby instrument wybrzmiewał jasnym i bardzo klarownym tonem, możemy zdecydować się na wybór gitary wykonanej ze świerku. Większość modeli jest jednak zbudowanych z więcej niż jednego gatunku drewna i tak na przykład najczęściej spotykanym połączeniem jest świerkowa płyta wierzchnia oraz boki i spód wykonane z mahoniu. Mahoń oferuje ciemne i głębokie brzmienie z wydatnym basem, co bardzo dobrze komponuje się ze świerkiem, który wnosi do brzmienia lekkość i czystość. Jeśli zależy nam na tym aby bas nadal był dobrze słyszalny, ale nie tak ciepły jak w przypadku mahoniu, bardzo dobrą alternatywą będą instrumenty które posiadają boki lub spód wykonane z palisandru. Pamiętajmy, że wpływ na brzmienie gitary ma nie tylko drewno, ale także struny. W przypadku kiedy decydujemy się na wybór gitary klasycznej dla dziecka, najlepiej kupić tak zwane miękkie struny, czyli z oznaczeniem light tension. Aby docisnąć je do podstrunnicy nie trzeba używać dużej siły, więc dziecko nie będzie miało problemów z grą. Takie struny charakteryzują się przyjemnym, ciepłym dźwiękiem.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl