Wzmacniacze i kolumny basowe

Sortowanie

Cena

od
do


Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Wzmacniacze i kolumny basowe

Wybrani producenci w grupie Wzmacniacze i kolumny basowe

 • Blackstar

  Historia Blackstar Amplification zaczęła się w 2004, kiedy to cześć inżynierów pracujących dla legendarnej firmy Marshall postanowiła pójść własną drogą. Motorem do tej decyzji była niemożność zrealizowania nowych, rewolucyjnych pomysłów pod (...)


 • Egnater

  Korzenie firmy Egnater sięgają lat siedemdziesiątych, kiedy muzyka rockowa stała się bardzo popularna w Ameryce. W tym czasie Bruce był studentem elektroniki i gitarzystą. Jak wielu innych gitarzystów, był sfrustrowany brakiem odpowiednich (...)


 • Fender

  Fender to wiodący na światowym rynku producent gitar i wzmacniaczy, a sama nazwa jest nierozłącznie związana z historią współczesnego przemysłu muzycznego. Instrumenty marki Fender takie jak: Telecaster, Stratocaster, Precision Bass czy Jazz (...)


 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


 • Joyo

  Joyo Technology Co. to grupa ludzi, których założeniem jest tworzenie nowoczesnego produktu z eleganckim designem i możliwościami rodem z następnego stulecia. Tunery, metronomy, efekty i wzmacniacze Joyo odzwierciedlają doskonałą wiedzę techniczną (...)


 • Krank

  Krank to amerykańska marka produkująca najwyższej klasy, ręcznie robione wzmacniacze gitarowe. Wyróżniający każdą serię kanał Kleen to sztandarowy patent Krank′a, pozwala osiągnąc brzmienie jakim mało kto na rynku może się pochwalić. Wygląd (...)


 • Kustom

  Kustom to amerykański producent znanych na całym świecie wzmacniaczy gitarowych i systemów nagłośnieniowych. Początki firmy datuje się na początek lat sześćdziesiątych XX wieku. Od tego czasu firma zdobyła silną pozycję na rynku, zyskując (...)


 • Markbass

  MARKBASS jest producentem najwyższej klasy wzmacniaczy, efektów i kolumn głośnikowych. Firma założona została przez Marco DeVirgilis′a we Włoszech, bardzo szybko ugruntowała swoją pozycję jednego z liderów oraz innowatorów wśród producentów (...)


 • Orange

  Historia firmy Orange sięga roku 1968, kiedy to Cliff Cooper założył w Londynie sklep muzyczny i studio nagraniowe o wdzięcznej nazwie Orange. Wkrótce potem Cliff rozpoczął ręczną produkcję wzmacniaczy gitarowych. Na sukces nie musiał czekać długo, (...)


 • Peavey

  Założony w 1965 r. Peavey jest jednym z największych na świecie producentów i dostawców instrumentów muzycznych i profesjonalnego sprzętu dźwiękowego. Peavey zdobył ponad 180 patentów i dystrybuuje do ponad 130 krajów. Marki Peavey i jego (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


 • Tech 21

  Tech 21 to amerykański producent efektów, procesorów, wzmacniaczy i wielu innych urządzeń przeznaczonych dla gitarzystów i basistów. Firma powstała w 1989 roku w Nowym Jorku. Od początku swojego istnienia firma stawiała na bardzo wysoka jakość (...)


 • Warwick

  Warwick to niemiecki producent sprzętu basowego. Firma powstała w 1982 roku i do dnia dzisiejszego produkuje najwyższej jakości gitary basowe, wzmacniacze oraz akcesoria. Dzięki stosowaniu najlepszych gatunków drewna, precyzji wykonania i (...)


  Wzmacniacze i kolumny basowe w naszym sklepie muzycznym

  Wzmacniacze instrumentów basowych różnią się nieco pod względem budowy od reszty wzmacniaczy z powodu wyzwań związanych z reprodukcją najniższego pasma częstotliwości. Ma to wpływ zarówno na budowę głośników, kolumn głośnikowych, przedwzmacniacza oraz końcówki mocy. Kolumny basowe są zazwyczaj wyposażone w większe głośniki lub większą ich ilość. Same głośniki muszą być bardziej trwałe z uwagi na większą moc wyjściową basowych końcówek mocy.

  Kolumny basowe są generalnie bardziej masywne w porównaniu do tych skierowanych do pozostałych instrumentów. Bardzo często znajdziemy w nich tak zwany bass-reflex dla zwiększenia efektywności przenoszenia najniższych dźwięków. Sekcja przedwzmacniacza posiada korektor z poszerzonym zakresem w najniższej części pasma, sięgający 40Hz lub mniej. Wzmacniacze basowe, a konkretnie końcówki mocy w nich zainstalowane, z uwagi na ich dużą moc, często wyposażone są w dodatkowe chłodzenie w postaci wentylatorów. Dodatkowo spotkamy w nich specjalny układ limitujący, który zapobiega przeciążeniu wzmacniacza oraz chroni głośniki przez uszkodzeniem.

  Możemy wyróżnić różne typy konfiguracji zestawów wzmacniaczy basowych, w zależności od miejsca gry, stylu muzycznego oraz pożądanego brzmienia.

  W przypadku grania prób, sesji nagraniowych lub koncertów w małych klubach, basiści używają zazwyczaj wzmacniaczy typu combo, które są połączeniem wzmacniacza oraz głośnika zamkniętych w jednej obudowie.

  Jeżeli w grę wchodzą koncerty w dużych klubach, występy sceniczne lub gatunki muzyczne w których muzyk używa instrumentu o poszerzonym dolnym zakresie (np. metal), basiści wybierają najczęściej wzmacniacze o większej mocy (od 300 do 1000W) oraz oddzielnych kolumn w kilku odmianach. Oddzielne wzmacniacze zwane potocznie “głowami”, to zazwyczaj połączenie przedwzmacniacza oraz końcówki mocy zamkniętych w jednej obudowie. Niektórzy basiści używają oddzielnych przedwzmacniaczy oraz wzmacniaczy mocy w różnych konfiguracjach.

  Lampy elektronowe były dominującym typem elektroniki stosowanej we wzmacniaczach basowych, które produkowano do wczesnych lat 70 XX wieku. Możemy je jednak nadal spotkać w konstrukcjach z najwyższej półki. Wielu basistów uważa, że wzmacniacze lampowe produkują cieplejsze oraz bardziej naturalne brzmienie od konstrukcji tranzystorowych, zwłaszcza gdy sygnał ulega przesterowaniu. Niestety lampy produkują o wiele więcej ciepła od tranzystorów, a mimo to niewielu producentów decyduje się na zastosowanie aktywnego układu chłodzenia (wentylatorów) w swoich wzmacniaczach lampowych. Co więcej, wysoka temperatura może mieć niekorzystny wpływ na żywotność lamp oraz powodować niespójności tonalne.

  Na przełomie lat 60 i 70 XX wieku, wzmacniacze tranzystorowe zaczynały zdobywać coraz to większą popularność. Wpływ na to miały właściwości tranzystorów, które pozwalały budować tańsze, lżejsze oraz bardziej niezawodne konstrukcje niż wzmacniacze lampowe. W niektórych przypadkach mamy do czynienia z konstrukcjami hybrydowymi, gdzie przedwzmacniacz jest zazwyczaj lampowy, a końcówka mocy tranzystorowa. Wzrasta również liczba produktów wyposażonych w cyfrowe procesory sygnałowy, które pozwalają na emulację różnych typów wzmacniaczy, efektów a także kolumn basowych.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl