Struny do gitar elektrycznych

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:
Strona        z 19

Strona        z 19

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Struny do gitar elektrycznych

Wybrani producenci w grupie Struny do gitar elektrycznych

 • Bender

  Amerykańska firma La Bella to producent strun do gitar klasycznych marki Bender., La Bella Bender to reedycja jednych z najbardziej popularnych i najlepiej sprzedających się strun wszechczasów!, Współczesna seria strun Bender nawiązuje do tradycji (...)


 • Cleartone

  Firma Cleartone to producent wysokiej jakości, doskonale brzmiących strun gitarowych, które charakteryzują się ekstremalną wytrzymałością. Dzięki zastosowaniu procesu EMP (Enhanced Molecular Protection) znacznie wydłużona została żywotność strun (...)


 • D'Addario

  D′Addario jest producentem strun do instrumentów muzycznych, głównie do gitar. Siedziba firmy mieści się w Farmingdale, na wyspie Long Island koło Nowego Jorku. D′Addario to jeden z największych producentów strun na świecie, nie tylko (...)


 • Dean Markley

  Dean Markley powstało w latach 80-tych. Innowacyjne procesy technologiczne i oryginalny marketing pomogły wynieść ich produkty do czołówki światowych marek. Firma zyskała renomę dzięki szerokiej gamie strun do gitar i basów elektrycznych oraz gitar (...)


 • DR

  DR to amerykańska firma będąca obecnie jednym z najbardziej cenionych producentów strun na świecie. Manufaktura powstała w 1989 roku i od tego czasu, z roku na rok, pozyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Na strunach DR grają najwspanialsi (...)


 • Dunlop

  Dunlop to amerykańska firma wytwarzająca profesjonalne efekty gitarowe oraz akcesoria dla gitarzystów (kostki, paski, slide′y, kapodastry). Produkty Dunlop są bardzo popularne wśród muzyków. Najsłynniejszym efektem firmy Dunlop do gitar jest (...)


 • Elixir

  Struny Elixir są częścią koncernu W. L. Gore & Associates, który rozpoczął swoją działalność w roku 1958. W tym właśnie czasie firma zaczęła poszukiwania nowych możliwości zastosowania polimeru fluorokarbonowego, a w szczególności (...)


 • Ernie Ball

  Ernie Ball to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów strun i akcesoriów gitarowych na świecie. Firmę założył w latach 60-tych amerykański muzyk, lutnik i wynalazca - Sherwood Roland Ball i od początku przyjął strategię wprowadzania (...)


 • Fender

  Fender to wiodący na światowym rynku producent gitar i wzmacniaczy, a sama nazwa jest nierozłącznie związana z historią współczesnego przemysłu muzycznego. Instrumenty marki Fender takie jak: Telecaster, Stratocaster, Precision Bass czy Jazz (...)


 • Framus

  Framus to niemiecki producent ekskluzywnych gitar elektrycznych i akustycznych oraz wzmacniaczy gitarowych i strun. Firma powstała w 1946 roku i od początku swojej działalności zaskarbiła sobie rzeszę fanów w całej europie. Asortyment produktów z (...)


 • Galli

  Galli to włoska marka o wieloletniej tradycji w produkcji dobrej jakości strun gitarowych w przystępnej cenie. (...)


 • GHS

  GHS to firma produkująca doskonałe struny. Działa od 1964. roku. Ma szeroką ofertę modeli i zestawów,. po jej produkty sięgali Carlos Santana, David Gilmour czy Eric Johnson., (...)


 • GIBSON

  Orville Gibson założyciel firmy Gibson, zaczął swoją karierę lutniczą od budowy mandolin w Kalamazo w Michigan. W latach 20-tych XX wieku, Gibson stał się liderem w budowie gitar dzięki modelowi Gibson L-5. Wielkie powodzenie gitary Fender (...)


 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


  Struny do gitar elektrycznych w naszym sklepie muzycznym

  Gitara elektryczna jest bez wątpieniem najbardziej uniwersalną spośród gitar. Doskonale sprawdza się ona w każdym gatunku muzycznym, a swoją uniwersalność zawdzięcza temu, że jej brzmienie można kreować na wiele różnych sposobów. To jak zabrzmi, zależy bowiem od wielu czynników, takich jak sama konstrukcja instrumentu, jakich używamy efektów gitarowych, nagłośnienia, czy strun. Struny do gitary elektryczne różnią się od siebie rozmiarem, powłokami czy technikami wytwarzania, w wszystko to ma bezpośredni wpływ na to jak zabrzmi nasz instrument. Na co powinniśmy zwracać uwagę kupując nowy komplet strun?

  Najważniejszym czynnikiem na który powinniśmy zwracać uwagę jest rozmiar strun. Najczęściej polecane na początek są tak zwane dziesiątki, czyli struny do gitary elektrycznej 10-46. Rozmiar ten uznawany jest za standardowy, czyli średni, co oznacza, że pozwala on uzyskać zbalansowane tonalnie brzmienie oraz twardość strun która jest wyważona. To dobry wybór na początek, ponieważ dzięki temu można łatwo zdecydować czy kolejny zestaw strun powinien mieć większy czy mniejszy rozmiar. Cieńsze struny wybrzmiewają znacznie jaśniej i charakteryzują się dużym komfortem gry, ponieważ bardzo łatwo dociska się je do podstrunnicy. Grubsze struny wymagają większej siły aby docisnąć je do podstrunnicy i oferują bardziej mięsiste, ciemne brzmienie. Ponad to grubsze struny są wybierane przez gitarzystów którzy chcą grać w obniżonych strojach. Jeżeli planujemy grać w niskim stroju takim jak na przykład drop C a w naszej gitarze są założone bardzo cienkie struny, będą one luźne i zaczną obijać się o progi, przez co zarówno brzmienie jak i komfort gry będzie na niskim poziomie. Jeżeli lubimy eksperymentować z brzmieniem, możemy sami złożyć własny zestaw, wybierając struny na sztuki, dzięki czemu będziemy mogli zdecydować o tym jaką grubość będzie miała konkretna struna.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl