Pojedyncze struny do gitary

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:
Strona        z 31

Strona        z 31

Najczęściej kupowane produkty w grupie Struny gitarowe pojedyncze

Wybrani producenci w grupie Struny gitarowe pojedyncze

 • Aquila

  Aquila Corde Armoniche urodziła się w latach 90. XX wieku w wyniku badań producenta strun (oraz amatorskiego producenta i lutni) Mimmo Peruffo. Na podstawie swoich badań w muzeach w całej Europie był w stanie sformułować i przekonująco ustalić (...)


 • Cleartone

  Firma Cleartone to producent wysokiej jakości, doskonale brzmiących strun gitarowych, które charakteryzują się ekstremalną wytrzymałością. Dzięki zastosowaniu procesu EMP (Enhanced Molecular Protection) znacznie wydłużona została żywotność strun (...)


 • D'Addario

  D′Addario jest producentem strun do instrumentów muzycznych, głównie do gitar. Siedziba firmy mieści się w Farmingdale, na wyspie Long Island koło Nowego Jorku. D′Addario to jeden z największych producentów strun na świecie, nie tylko (...)


 • Dunlop

  Dunlop to amerykańska firma wytwarzająca profesjonalne efekty gitarowe oraz akcesoria dla gitarzystów (kostki, paski, slide′y, kapodastry). Produkty Dunlop są bardzo popularne wśród muzyków. Najsłynniejszym efektem firmy Dunlop do gitar jest (...)


 • Elixir

  Struny Elixir są częścią koncernu W. L. Gore & Associates, który rozpoczął swoją działalność w roku 1958. W tym właśnie czasie firma zaczęła poszukiwania nowych możliwości zastosowania polimeru fluorokarbonowego, a w szczególności (...)


 • Ernie Ball

  Ernie Ball to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów strun i akcesoriów gitarowych na świecie. Firmę założył w latach 60-tych amerykański muzyk, lutnik i wynalazca - Sherwood Roland Ball i od początku przyjął strategię wprowadzania (...)


 • Framus

  Framus to niemiecki producent ekskluzywnych gitar elektrycznych i akustycznych oraz wzmacniaczy gitarowych i strun. Firma powstała w 1946 roku i od początku swojej działalności zaskarbiła sobie rzeszę fanów w całej europie. Asortyment produktów z (...)


 • Galli

  Galli to włoska marka o wieloletniej tradycji w produkcji dobrej jakości strun gitarowych w przystępnej cenie. (...)


 • Ortega

  Punktem wyjścia dla tej nowoczesnej firmy było tworzenie gitar według klasycznych hiszpańskich linii. Dzisiaj przenieśli tradycyjną produkcję gitar na nowe poziomy, opracowując instrumenty, które są dostosowane do potrzeb klientów. Robiąc to, (...)


 • Rotosound

  Rotosound tworzy, projektuje i wykonuje struny od ponad pięćdziesięciu lat. Pomagając ikonom muzyki, takim jak Jimi Hendrix, John Entwistle i Geddy Lee, stworzyć niesamowite dźwięki, struny Rotosound stały się synonimem brytyjskiego brzmienia. (...)


 • Savarez

  Po przyjeździe z Włoch rodzina Savaresse przeprowadziła się do Paryża. Produkuje ręcznie rektyfikowane struny jelitowe, otwarte liny i rozpoczyna produkcję powlekanych strun. Udany biznes i nowe serie wykorzystujące jedwab i stal, brąz i mosiądz (...)


 • Thomastik

  Firma Thomastik-Infeld powstała w 1919 roku w Wiedniu. Jej założycielami byli inżynier Franz Thomastik oraz lutnik Otto Infeld. Głównym celem przedsiębiorstwa było wprowadzenie na rynek jak najlepszych jakościowo strun do instrumentów smyczkowych, (...)


 • Warwick

  Warwick to niemiecki producent sprzętu basowego. Firma powstała w 1982 roku i do dnia dzisiejszego produkuje najwyższej jakości gitary basowe, wzmacniacze oraz akcesoria. Dzięki stosowaniu najlepszych gatunków drewna, precyzji wykonania i (...)


  Struny gitarowe pojedyncze w naszym sklepie muzycznym

  Struny w gitarze są niezwykle ważną częścią nie tylko dlatego, że bez nich instrument nie zabrzmi, lecz ze względu na to, że mają one bezpośredni wpływ zarówno na charakter brzmienia, jak i wygodę podczas gry. Wybierając nowy zestaw strun do gitary powinniśmy zwracać uwagę na różne jego cechy, które różnią się w zależności od tego jakiego rodzaju struny wybieramy. Zwykle przede wszystkim kierujemy się rozmiarem strun lub stopniem naciągu, jednak nie musimy wybierać gotowego zestawu, bowiem mamy możliwość złożenia własnego kompletu poprzez wybór pojedynczych strun do gitary.

  Należy jednak liczyć się z tym, że złożenie odpowiedniego zestawu wymaga wiedzy i doświadczenia, więc nie jest takie łatwe jak może się wydawać. Owszem, złożenie jakiegokolwiek kompletu nie jest trudne, lecz sztuką jest dobrać struny w taki sposób, aby uzyskać takie brzmienie i wygodę gry na jakich nam zależy. Możemy wybrać konkretną strunę według jej grubości, lecz rozrzut pomiędzy rozmiarami nie powinien być bardzo duży, ponieważ może to skutkować koniecznością ponownego ustawiania menzury. Pojedyncze struny wybierane są nie tylko po to aby złożyć własny zestaw, lecz także na wszelki wypadek. Kiedy niedługo po założeniu zestawu strun okaże się, że jedna z nich pęknie, nie musimy kupować nowego kompletu, ponieważ wystarczy wymienić tylko ta, która pękła. Najczęściej pęka najcieńsza, czyli struna e1, dlatego to właśnie one kupowane są najczęściej. Warto więc mieć kilka dodatkowych strun na wszelki wypadek, a jeśli zależy nam na tym by zmniejszyć ryzyko pękania strun, wystarczy stroić gitarę powoli i stopniowo, tak aby dać strunom czas na rozciągnięcie się. Tuż po nastrojeniu może się okazać, że instrument gubi swój strój, ale jest to zupełnie naturalne zjawisko, które oznacza, że struny cały czas się rozciągają. Wówczas wystarczy dostrajać je do momentu aż przestaną się rozstrajać.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl