Struny do banjo

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:

Najczęściej kupowane produkty w grupie Struny do banjo

Wybrani producenci w grupie Struny do banjo

 • Aquila

  Aquila Corde Armoniche urodziła się w latach 90. XX wieku w wyniku badań producenta strun (oraz amatorskiego producenta i lutni) Mimmo Peruffo. Na podstawie swoich badań w muzeach w całej Europie był w stanie sformułować i przekonująco ustalić (...)


 • Dunlop

  Dunlop to amerykańska firma wytwarzająca profesjonalne efekty gitarowe oraz akcesoria dla gitarzystów (kostki, paski, slide′y, kapodastry). Produkty Dunlop są bardzo popularne wśród muzyków. Najsłynniejszym efektem firmy Dunlop do gitar jest (...)


 • Ernie Ball

  Ernie Ball to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów strun i akcesoriów gitarowych na świecie. Firmę założył w latach 60-tych amerykański muzyk, lutnik i wynalazca - Sherwood Roland Ball i od początku przyjął strategię wprowadzania (...)


 • Fender

  Fender to wiodący na światowym rynku producent gitar i wzmacniaczy, a sama nazwa jest nierozłącznie związana z historią współczesnego przemysłu muzycznego. Instrumenty marki Fender takie jak: Telecaster, Stratocaster, Precision Bass czy Jazz (...)


 • Galli

  Galli to włoska marka o wieloletniej tradycji w produkcji dobrej jakości strun gitarowych w przystępnej cenie. (...)


 • GHS

  GHS to firma produkująca doskonałe struny. Działa od 1964. roku. Ma szeroką ofertę modeli i zestawów,. po jej produkty sięgali Carlos Santana, David Gilmour czy Eric Johnson., (...)


 • Hannabach

  U podnóża Rudaw (Rudawy) leży malownicze miasteczko Luby, dawniej Schönbach, które można określić jako kolebkę czeskiego i niemieckiego instrumentu, którego tradycja sięga ponad 400 lat. Względnie łagodny klimat i ochrona gór, lasów sosnowych i (...)


 • Martin

  C. F. Martin & Co. inspiruje Musicians Worldwide od prawie dwóch wieków swoimi doskonałymi produktami gitarowymi i smyczkowymi. Gitary i smyczki Martina pozostają wyborem muzyków na całym świecie ze względu na ich niezrównaną jakość, kunszt i (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


 • Thomastik

  Firma Thomastik-Infeld powstała w 1919 roku w Wiedniu. Jej założycielami byli inżynier Franz Thomastik oraz lutnik Otto Infeld. Głównym celem przedsiębiorstwa było wprowadzenie na rynek jak najlepszych jakościowo strun do instrumentów smyczkowych, (...)


  Struny do banjo w naszym sklepie muzycznym

  Banjo jest instrumentem o bardzo charakterystycznym brzmieniu, które najczęściej możemy usłyszeć w gatunkach muzycznych takich jak country czy bluegrass. Banjo może być z powodzeniem wykorzystywane w różnych gatunkach muzycznych, na przykład w muzyce rockowej, choć coraz częściej używane jest w połączeniu z wokalem, jako ciekawa alternatywa dla gitary akustycznej. Wpływ na brzmienie banjo ma wiele czynników, jednak niezależnie od tego jaki posiadamy model, my również możemy wpłynąć na brzmienie tego instrumentu, na przykład poprzez zmianę strun na inne. Jakie struny do banjo będą najlepszym wyborem?

  Wybór strun do banjo jest podobny do wyboru strun do gitary klasycznej. Najważniejszym czynnikiem na który powinniśmy zwracać uwagę jest twardość. Jeśli zależy nam na możliwie największej wygodzie podczas gry, najlepszym wyborem będzie miękki zestaw, czyli taki z oznaczeniem light tension lub light gauge. Aby docisnąć takie struny do podstrunnicy nie trzeba używać dużej siły, dzięki czemu gra staje się bardziej komfortowa, jednocześnie ma to wpływ na brzmienie, które jest stosunkowo ciepłe i delikatne. Jeśli jednak poszukujemy tego charakterystycznego, jasnego brzmienia, zdecydowanie lepszym wyborem będzie zestaw z oznaczeniem high tension. Należy pamiętać, że siła którą będziemy musieli użyć w celu dociśnięcia strun do podstrunnicy musi być większa niż w przypadku gry na miękkich strunach. Oczywiście nie oznacza to, że jesteśmy skazani na jeden z dwóch stopni twardości, bowiem możemy połączyć komfort gry ze stosunkowo jasnym brzmieniem poprzez wybór strun oznaczonych jako medium. Niektóre modele banjo występują ze zmienioną ilością strun, czego przykładem może być banjo z ośmioma strunami. W przypadku takiego instrumentu powinniśmy wybrać komplet do banjo 8-strunowego.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl