Struny do cytry

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:
Strona        z 28

Strona        z 28

Najczęściej kupowane produkty w grupie Struny do cytry

Struny do cytry w naszym sklepie muzycznym

W sklepie muzycznym możemy znaleźć prawdziwy ogrom różnorodnych instrumentów. Bez problemu trafimy na najpopularniejsze instrumenty takie jak miedzy innymi gitara, instrumenty klawiszowe czy zestawy perkusyjne, jednak w ostatnim czasie można zauważyć coraz większe zainteresowanie egzotycznymi i rzadko spotykanymi instrumentami. Przykładem jest pięknie brzmiąca cytra, której brzmienie wspaniale odnajduje się w wielu gatunkach muzyki akustycznej. Cytra jest instrumentem strunowym szarpanym, który charakteryzuje się niewielkimi gabarytami. Posiada on płaski format z niewielkim otworem rezonansowym, co ma wpływ na charakterystyczne, dzwonkowe brzmienie. Wpływ na brzmienie cytry ma także wiele innych czynników, a jeśli my sami chcemy w pewien sposób zmienić charakter brzmienia tego instrumentu, powinniśmy zacząć od zmiany strun. Czym powinniśmy się kierować wybierając struny do cytry?

RÓŻNORODNOŚĆ STROJÓW
Jeśli kiedykolwiek kupowaliśmy struny do gitary, wiemy zapewne jak ważną rolę odgrywa siła naciągu konkretnego kompletu, od której zależy komfort gry oraz brzmienie. W przypadku strun do cytry nie kierujemy się już siłą naciągu, ponieważ w tym instrumencie nie ma podstrunnicy, więc nie dociskamy strun w celu wydobycia z nich dźwięku. Zamiast tego szarpiemy już nastrojone puste struny, w podobny sposób jak w przypadku harfy. Jeśli szukamy nowego zestawu strun, powinniśmy rozpocząć od ustalenia maksymalnego budżetu jaki możemy poświęcić na zakup. Struny do cytry często mogą sporo kosztować, ale bez problemu znajdziemy także tańsze zestawy charakteryzujące się głębokim, naturalnym brzmieniem oraz znaczną wytrzymałością. Wybierając struny do cytry powinniśmy kierować się przede wszystkim rodzajem posiadanego przez nas instrumentu. Cytry występują w różnych odmianach z podziałem na inna ilość strun. Znajdziemy więc komplety w skład których wchodzi na przykład czterdzieści strun. Bez problemu trafimy także na komplety z mniejszą ilością strun. Dostępne są także zestawy strun do cytry z rezonansem harfowym, jak i komplety basowe. Jeśli kupujemy pierwszy zestaw, warto po prostu zdecydować się na zakup niedrogich strun, które będą przystosowane do naszego rodzaju cytry. Z czasem wraz z rosnącym doświadczeniem będziemy wiedzieć czy inny zestaw może sprawdzić się lepiej. Warto także zaopatrzyć się w pojedyncze struny, zwłaszcza najcieńsze, ponieważ to właśnie one są najbardziej narażone na pękanie, a kiedy to się stanie, wystarczy wymienić jedną strunę zamiast decydować się na droższe i znacznie bardziej czasochłonne przedsięwzięcie polegające na wymianie wszystkich strun. Jeśli zależy nam na tym aby zminimalizować ryzyko pęknięcia strun, należy po założeniu naciągać je powoli i stopniowo. Wówczas strojenie potrwa dłużej, ale w ten sposób damy strunom więcej czasu na odpowiednie rozciągnięcie się, dzięki czemu nie będą one tak narażone na pękanie.

CZYSTE STRUNY – CZYSTE BRZMIENIE
Tak jak w przypadku innych instrumentów strunowych szarpanych, tak i w przypadku cytry warto dbać o to, aby struny były czyste i zadbane. Czyste struny charakteryzują się bardziej klarownym brzmieniem i są mniej narażone na uszkodzenia. Warto więc od czasu do czasu przetrzeć je szmatką z niewielką ilością specjalnego środka do czyszczenia i konserwacji strun. Poza tym należy pamiętać aby przed każdą grą umyć dłonie, aby na strunach nie tworzyła się warstwa potu.

Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl