Przetworniki gitarowe

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:
Strona        z 56

Strona        z 56

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Przetworniki gitarowe

Wybrani producenci w grupie Przetworniki gitarowe

 • Akmuz

  Firma AKMUZ powstała w 1997 roku. Położenie geograficzne to centrum Polski oraz Europy. Przedmiotem działalności firmy jest : - Hurtowa sprzedaż instrumentów oraz akcesorii muzycznych w sieci sklepów detalicznych na terenie całego kraju, - (...)


 • DiMarzio

  DiMarzio (DiMarzio Musical Instrument Pickup) to amerykańska firma, która została założona w połowie lat 70-tych w Nowym Yorku przez Larrego Dimarzio. Firma produkująca osprzęt do gitar elektrycznych, gitar basowych i gitar akustycznych. Znana jest (...)


 • EVH

  Skrót EVH jest doskonale znany wszystkim miłośnikom gitary elektrycznej. Eddie Van Halen niekwestionowany król, który swoją grą zachwycił i zainspirował muzyków na całym świecie. Marka EVH powstała pod czujnym okiem mistrza a jej twórcami są (...)


 • Fender

  Fender to wiodący na światowym rynku producent gitar i wzmacniaczy, a sama nazwa jest nierozłącznie związana z historią współczesnego przemysłu muzycznego. Instrumenty marki Fender takie jak: Telecaster, Stratocaster, Precision Bass czy Jazz (...)


 • Framus

  Framus to niemiecki producent ekskluzywnych gitar elektrycznych i akustycznych oraz wzmacniaczy gitarowych i strun. Firma powstała w 1946 roku i od początku swojej działalności zaskarbiła sobie rzeszę fanów w całej europie. Asortyment produktów z (...)


 • Gewa

  Gewa od momentu utworzenia w roku 1925 przez Georg Walther w Adorf zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“ stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis, jak i ciągłą orientację na (...)


 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


 • PRS

  PRS to znana amerykańska marka o wieloletniej tradycji w ręcznej produkcji gitar elektrycznych. Paul Reed Smith (nazwa gitar od jego inicjałów), artysta i pasjonat gitary, stworzył zespół wybitnych konstruktorów dzięki, którym po 20 latach (...)


 • Seymour Duncan

  Firma Seymour Duncan powstała w 1976 roku w Kalifornii, a największą popularność przyniosło jej wytwarzanie wysokiej jakości przetworników do gitar elektrycznych i basowych. Produkty Seymour Duncan bardzo szybko zyskały uznanie największych (...)


 • Takamine

  Takamine to japoński producent gitar akustycznych i elektroakustycznych. Początki marki datuje się na 1959 rok, obecnie jej pełna nazwa brzmi Takamine Gakki Seisakusho. Dzięki świetnej jakości wykonania, doskonałemu brzmieniu i nieprzeciętnemu (...)


  Przetworniki gitarowe w naszym sklepie muzycznym

  Bez przetwornika gitarowego nie można nagłośnić gitary, więc znajomość tematu jest bardzo ważna, tym bardziej, że są różne rodzaje przetworników, każdy nadaje gitarze inne brzmienie, a trzeba zaznaczyć, że każda marka produkuje sprzęt według własnych preferencji, co przekłada się na dźwięk.

  Single Coil
  Ten typ przetworników przypomina wyglądem wąskie sztabki i spotkać go można najczęściej w Stratocaterach i Telecasterach. Brzmienie "single" jest jasne, klarowne i nadaje się do muzyki rockowej, bluesa, czy country, ale nie tylko, ponieważ niektóre pickupy typu single coil posiadają wystarczający pazur do grania mocniejszej muzyki. Przykładem może być przetwornik DiMarzio DP186 Cruiser. Jest to model dedykowany do montowania przy mostku gitary a jego brzmienie jest bardzo uniwersalne. Świetnie nada się do grania delikatnych ballad, wyrazistych sekcji rytmicznych jak i ostrych, rockowych solówek. Przetwornik ten jest także podatny na szumienie, zwłaszcza przy zwiększonym przesterze.

  Humbucker
  Ten pickup to w zasadzie dwa połączone ze sobą przetworniki single coil. Jego brzmienie jest znacznie mocniejsze i znacznie cięższe od wspomnianego singla. Przetwornik tego typu najczęściej można spotkać w takich gitarach jak Les Paul, Explorer i wszelkich innych które nadadzą się do mocnego rocka i metalu. Pomimo rockowych predyspozycji humbuckera ma on także szerokie zastosowanie w muzyce jazzowej. Humbuckerem godnym polecenia jest między innymi Seymour Duncan SH 1B BLK '59. Nada się on zarówno do rocka, hard rocka i metalu. Charakteryzuje się mocnym, ostrym i klarownym brzmieniem, idealnym do cięższej muzyki. Warto także wyróżnić inny przetwornik, również ze stajni Seymour Duncan. Jest to model SH 2B CLK 4C Jazz Model. Jak sama nazwa wskazuje, jest to przetwornik jazzowy, więc jego brzmienie będzie się charakteryzowało sporym ciepłem i uwydatnionymi niskimi i średnimi tonami.

  P90
  Ten rodzaj przystawki można określić jako hybryda humbuckera i singla. Oznacza to, że brzmienie będzie znacznie mocniejsze niż w przypadku przystawki cingle coil, ale nie aż tak jak przy użyciu humbuckera, jednak przetwornik P90 nie jest tak podatny na szumy i przydźwięki jak single coil.
  Przetworniki aktywne
  Taki przetwornik ma najsilniejszy sygnał, więc doskonale sprawdzi się w każdej odmianie metalu. Dobrym modelem jest Seymour Duncan AHB-2B. Jego dynamiczne i klarowne brzmienie sprawia, że solówki zabrzmią jeszcze bardziej przejmująco a riffy są znacznie mocniejsze. Należy jednak pamiętać, że przetworniki aktywne potrzebują dodatkowego źródła zasilania w postaci baterii.

  Przetworniki piezoelektryczne
  Ta grupa przetworników jest spotykana w gitarach elektroakustycznych. Montowane są wewnątrz gitary i zbierają każdy dźwięk, od szarpnięcia struny do uderzenia w płytę. Dzięki przedwzmacniaczowi połączonymi z przetwornikiem, mamy możliwość zmieniania barwy swojej gitary poprzez kręcenie pokrętłami odpowiedzialnymi za tony niskie, średnie i wysokie. Przykładem może być model LR Baggs Service only stage pro. Marka LR Baggs jest jedną z przodujących producentów sprzętu dla gitar elektroakustycznych i ten model jest tego dowodem. Posiada on korekcję tonów, suwak odpowiedzialny za głośność i wbudowany stroik, który jest sporą zaletą. Wysoka jakość wykonania przekłada się na miłe, naturalne akustyczne brzmienie.

  Konfiguracje
  Przetworniki Single coil i humbucker występują w różnych konfiguracjach. Litera H oznacza humbucker, a litera S oznacza single coil, więc konfiguracje przetworników zapisuje się następująco:

  S – Oznacza to, że w gitarze jest jeden przetwornik single coil
  S-S – Dwa przetworniki single coil. Przykładem może być Fender Telecaster.
  H – Jeden przetwornik typu humbucker. Gitara Ibanez AFJ 81 SRD ARTCORE posiada właśnie jeden pickup tego typu.
  H-S – Taka konfiguracja oznacza humbucker przy mostku i single coil przy gryfie.
  S-H – Przeciwieństwo powyższego ustawienia, czy single coil przy mostku i humbucker przy gryfie.
  H-H – Dwa przetworniki typu humbucker, typowa rockowa gitara. Najczęściej taką konfigurację spotyka się w gitarach typu les Paul, na przykład w modelu Epiphone Les Paul Special II.
  H-H-H – Trzy przetworniki Humbucker. Rzadko stosuje się taką konfigurację, ale spotkać ją można na przykład w modelu Gibson Black Beauty.
  S-S-S – Trzy przetworniki single coil. Najczęściej spotykane w Stratocasterach, na przykład w gitarze Fender Squier Bullet SSS
  H-S-S - Jeden humbucker przy mostku i dwa przetworniki typu single coil. Jako przykład może posłużyć gitara Fender Squier Bullet HSS.
  H-H-S – Humbucker przy mostku, humbucker na środku i single coil przy gryfie.
  H-S-H – Humbucker przy mostku, single coil na środku i humbucker przy gryfie. Takie ustawienie często stosuje firma Ibanez, na przykład w modelu Ibanez GRX70QA.

  Czy wiesz, że...
  Sprzężenie zwrotne, czyli długi pisk często słyszany w rockowych utworach to efekt który łatwo wywołać. Wystarczy ustawić większą głośność we wzmacniaczu i obrócić gitarę tak, by przetwornik był tuż przy głośniku.

  Podsumowanie
  Wybór przetworników jest bardzo ważny i dla niektórych może wydać się trudny. Zamontować można je samemu, ale można też poprosić o montaż w sklepie.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl