Struny do ukulele

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:

Najczęściej kupowane produkty w grupie Struny do ukulele

Wybrani producenci w grupie Struny do ukulele

 • Aquila

  Aquila Corde Armoniche urodziła się w latach 90. XX wieku w wyniku badań producenta strun (oraz amatorskiego producenta i lutni) Mimmo Peruffo. Na podstawie swoich badań w muzeach w całej Europie był w stanie sformułować i przekonująco ustalić (...)


 • D'Addario

  D′Addario jest producentem strun do instrumentów muzycznych, głównie do gitar. Siedziba firmy mieści się w Farmingdale, na wyspie Long Island koło Nowego Jorku. D′Addario to jeden z największych producentów strun na świecie, nie tylko (...)


 • DR

  DR to amerykańska firma będąca obecnie jednym z najbardziej cenionych producentów strun na świecie. Manufaktura powstała w 1989 roku i od tego czasu, z roku na rok, pozyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Na strunach DR grają najwspanialsi (...)


 • Ernie Ball

  Ernie Ball to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów strun i akcesoriów gitarowych na świecie. Firmę założył w latach 60-tych amerykański muzyk, lutnik i wynalazca - Sherwood Roland Ball i od początku przyjął strategię wprowadzania (...)


 • Fender

  Fender to wiodący na światowym rynku producent gitar i wzmacniaczy, a sama nazwa jest nierozłącznie związana z historią współczesnego przemysłu muzycznego. Instrumenty marki Fender takie jak: Telecaster, Stratocaster, Precision Bass czy Jazz (...)


 • Galli

  Galli to włoska marka o wieloletniej tradycji w produkcji dobrej jakości strun gitarowych w przystępnej cenie. (...)


 • GHS

  GHS to firma produkująca doskonałe struny. Działa od 1964. roku. Ma szeroką ofertę modeli i zestawów,. po jej produkty sięgali Carlos Santana, David Gilmour czy Eric Johnson., (...)


 • Hannabach

  U podnóża Rudaw (Rudawy) leży malownicze miasteczko Luby, dawniej Schönbach, które można określić jako kolebkę czeskiego i niemieckiego instrumentu, którego tradycja sięga ponad 400 lat. Względnie łagodny klimat i ochrona gór, lasów sosnowych i (...)


 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


 • Jeremi

  Firma produkująca wszelakiego rodzaju pokrowce oraz struny do instrumentów. (...)


 • Kala

  Jesteśmy Kala Brand Music Co. i jesteśmy z Petaluma, Kalifornia. Nasze miasto rodzinne znajduje się w kraju winiarskim Sonoma i jest portem dla eklektycznej mieszanki artystów, rolników, browarów i firm technologicznych. Jesteśmy społecznością (...)


 • LaBella

  E. & O. Mari, Inc. pozostaje najstarszym zarejestrowanym, wciąż rodzinnym i operowanym producentem strun muzycznych na świecie. Dziś E. & O. Mari / La Bella jest nadal firmą rodzinną i zarządzaną przez Olinto Mari, jego córkę Elisabetta Mari, a (...)


 • Martin

  C. F. Martin & Co. inspiruje Musicians Worldwide od prawie dwóch wieków swoimi doskonałymi produktami gitarowymi i smyczkowymi. Gitary i smyczki Martina pozostają wyborem muzyków na całym świecie ze względu na ich niezrównaną jakość, kunszt i (...)


 • Ortega

  Punktem wyjścia dla tej nowoczesnej firmy było tworzenie gitar według klasycznych hiszpańskich linii. Dzisiaj przenieśli tradycyjną produkcję gitar na nowe poziomy, opracowując instrumenty, które są dostosowane do potrzeb klientów. Robiąc to, (...)


  Struny do ukulele w naszym sklepie muzycznym

  Ukulele często uważane jest za mało poważny instrument, który powstał z myślą o najmłodszych. Nic bardziej mylnego, ponieważ w tym niewielkim, czterostrunowym instrumencie skrywa się bogactwo brzmień, o czym może się przekonać każdy kto posłucha profesjonalnego muzyka grającego na tym instrumencie. Ukulele jest instrumentem hawajskim, który z powodzeniem może być używany w wielu akustycznych gatunkach muzycznych. Możemy grać na nim akordami w połączeniu ze śpiewem, lecz równie dobrze możemy używać go jako instrumentu solowego. Brzmienie ukulele zależy przede wszystkim od jego rodzaju, tego z jakich gatunków drewna zostało wykonane oraz strun jakie są w nim założone. Czym powinniśmy się kierować wybierając nowy komplet strun?

  Ukulele jest instrumentem podzielonym na różne rodzaje w zależności od rozmiaru. Zanim kupimy struny, upewnijmy się jakie ukulele posiadamy, aby móc dobrać do niego odpowiedni komplet. Jeżeli gramy na ukulele sopranowym, czyli najmniejszym z podstawowych, powinniśmy dobrać do niego struny do ukulele sopranowego. Zasada ta jest analogiczna dla każdego rodzaju, na przykład dla ukulele tenorowego czy koncertowego. Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem jest twardość strun i w tym przypadku zasada doboru jest dokładnie taka sama jak w przypadku gitary klasycznej. Jeśli wybierzemy zestaw o lekkim naciągu, czyli tak zwane miękkie struny, instrument wybrzmi przyjemnym, delikatnym i ciepłym tonem. Dodatkowo takie struny bardzo łatwo dociska się do podstrunnicy. W przypadku strun o dużym naciągu, brzmienie będzie bardziej zdecydowane i jaśniejsze, lecz jednocześnie będzie trzeba użyć większej siły by docisnąć je do podstrunnicy. Dobrą alternatywą dla obu tych rodzajów są struny o średnim naciągu, które są wygodne i posiadają zbalansowane brzmienie. Ukulele jest jednak instrumentem charakteryzującym się dużą wygodą podczas gry, więc nawet jeśli wybierzemy struny o dużym naciągu, komfort gry nie powinien zniknąć.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl