Struny do ukulele

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:

Najczęściej kupowane produkty w grupie Struny do ukulele

Wybrani producenci w grupie Struny do ukulele

 • D'Addario

  D′Addario jest producentem strun do instrumentów muzycznych, głównie do gitar. Siedziba firmy mieści się w Farmingdale, na wyspie Long Island koło Nowego Jorku. D′Addario to jeden z największych producentów strun na świecie, nie tylko (...)


 • DR

  DR to amerykańska firma będąca obecnie jednym z najbardziej cenionych producentów strun na świecie. Manufaktura powstała w 1989 roku i od tego czasu, z roku na rok, pozyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Na strunach DR grają najwspanialsi (...)


 • Ernie Ball

  Ernie Ball to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów strun i akcesoriów gitarowych na świecie. Firmę założył w latach 60-tych amerykański muzyk, lutnik i wynalazca - Sherwood Roland Ball i od początku przyjął strategię wprowadzania (...)


 • Galli

  Galli to włoska marka o wieloletniej tradycji w produkcji dobrej jakości strun gitarowych w przystępnej cenie. (...)


 • GHS

  GHS to firma produkująca doskonałe struny. Działa od 1964. roku. Ma szeroką ofertę modeli i zestawów,. po jej produkty sięgali Carlos Santana, David Gilmour czy Eric Johnson., (...)


 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


  Struny do ukulele w naszym sklepie muzycznym

  Ukulele często uważane jest za mało poważny instrument, który powstał z myślą o najmłodszych. Nic bardziej mylnego, ponieważ w tym niewielkim, czterostrunowym instrumencie skrywa się bogactwo brzmień, o czym może się przekonać każdy kto posłucha profesjonalnego muzyka grającego na tym instrumencie. Ukulele jest instrumentem hawajskim, który z powodzeniem może być używany w wielu akustycznych gatunkach muzycznych. Możemy grać na nim akordami w połączeniu ze śpiewem, lecz równie dobrze możemy używać go jako instrumentu solowego. Brzmienie ukulele zależy przede wszystkim od jego rodzaju, tego z jakich gatunków drewna zostało wykonane oraz strun jakie są w nim założone. Czym powinniśmy się kierować wybierając nowy komplet strun?

  Ukulele jest instrumentem podzielonym na różne rodzaje w zależności od rozmiaru. Zanim kupimy struny, upewnijmy się jakie ukulele posiadamy, aby móc dobrać do niego odpowiedni komplet. Jeżeli gramy na ukulele sopranowym, czyli najmniejszym z podstawowych, powinniśmy dobrać do niego struny do ukulele sopranowego. Zasada ta jest analogiczna dla każdego rodzaju, na przykład dla ukulele tenorowego czy koncertowego. Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem jest twardość strun i w tym przypadku zasada doboru jest dokładnie taka sama jak w przypadku gitary klasycznej. Jeśli wybierzemy zestaw o lekkim naciągu, czyli tak zwane miękkie struny, instrument wybrzmi przyjemnym, delikatnym i ciepłym tonem. Dodatkowo takie struny bardzo łatwo dociska się do podstrunnicy. W przypadku strun o dużym naciągu, brzmienie będzie bardziej zdecydowane i jaśniejsze, lecz jednocześnie będzie trzeba użyć większej siły by docisnąć je do podstrunnicy. Dobrą alternatywą dla obu tych rodzajów są struny o średnim naciągu, które są wygodne i posiadają zbalansowane brzmienie. Ukulele jest jednak instrumentem charakteryzującym się dużą wygodą podczas gry, więc nawet jeśli wybierzemy struny o dużym naciągu, komfort gry nie powinien zniknąć.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl