Gitary klasyczne 7/8

Najczęściej kupowane produkty w grupie Gitary klasyczne 7/8

Wybrani producenci w grupie Gitary klasyczne 7/8

 • Alhambra

  Alhambra to niewielka manufaktura w Hiszpanii, która wytwarza najwyższej jakości gitary klasyczne i elektroklasyczne. Jakość drewna i wszystkich elementów jest dobierana z wielką starannością, co bezpośrednio przekłada się na brzmienie i (...)


 • Esteve

  Esteve to hiszpański producent najwyższej jakości gitar klasycznych, lutni, mandolin oraz tradycyjnych, hiszpańskich instrumentów ludowych. Firma powstała w 1957 roku i do dnia dzisiejszego pozostaje wierna tradycyjnym technikom wytwarzania (...)


 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • Ortega

  Punktem wyjścia dla tej nowoczesnej firmy było tworzenie gitar według klasycznych hiszpańskich linii. Dzisiaj przenieśli tradycyjną produkcję gitar na nowe poziomy, opracowując instrumenty, które są dostosowane do potrzeb klientów. Robiąc to, (...)


  Gitary klasyczne 7/8 w naszym sklepie muzycznym

  Gitara jest nazwą własną skupiającą wokół siebie cztery podstawowe instrumenty z tego rodzaju, takie jak gitara klasyczna, akustyczna, elektryczna i basowa. Każda z nich posiada inną konstrukcję oraz brzmień i wszystkie posiadają swoje charakterystyczne cechy. Najbardziej charakterystyczną cechą gitary klasycznej jest to, że jako jedyna wyposażona jest w struny wykonane z nylonu, co sprawia, ze posiada ona bardzo przyjemne, ciepłe brzmienie. Kolejną charakterystyczną cechą jest to, że ze wszystkich gitar to właśnie popularny klasyk posiada największą ilość rozmiarów, takich jak na przykład gitara klasyczna 7/8, która jest niewiele mniejsza od pełnowymiarowej gitary. Komu można polecić taki instrument i czym się kierować podczas jego wyboru?

  Ze względu na nieco mniejszy rozmiar takiego instrumentu, jest to doskonała gitara klasyczna dla dzieci w wieku powyżej dziesięciu lat, lub osób, które mają mniejsze dłonie i zależy in na wygodzie podczas gry. Taka gitara posiada nieco mniejsze odstępy pomiędzy progami niż pełnowymiarowy model, dzięki czemu chwytanie trudnych akordów jest nieco ułatwione. Kupując taką gitarę zwracajmy uwagę na to z jakiego drewna została ona wykonana, ponieważ ma to kluczowy wpływ na brzmienie. Dla przykładu, gitary w całości wykonane z mahoniu wybrzmiewają bardzo ciepłym, ciemnym brzmieniem z wyraźnymi tonami niskimi, podczas kiedy świerk jest w tej kwestii przeciwieństwem mahoniu i instrumenty wykonane właśnie z tego drewna cechują się jasnym, bardzo czystym brzmieniem pełnym wysokich tonów. Pomiędzy tymi dwoma gatunkami odnajduje się cedr, który łączy walory brzmieniowe mahoniu i świerku, a spotkać można także jasno brzmiący i basowy palisander oraz wiele innych gatunków drewna. Jeżeli szukamy doskonałej gitary klasycznej dla dzieci lub osób o mniejszych dłoniach, model w rozmiarze 7/8 będzie z pewnością dobrym wyborem.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl