Gitary klasyczne 7/8

Najczęściej kupowane produkty w grupie Gitary klasyczne 7/8

Wybrani producenci w grupie Gitary klasyczne 7/8

 • Alhambra

  Alhambra to niewielka manufaktura w Hiszpanii, która wytwarza najwyższej jakości gitary klasyczne i elektroklasyczne. Jakość drewna i wszystkich elementów jest dobierana z wielką starannością, co bezpośrednio przekłada się na brzmienie i (...)


 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • Kantare

  Kantare to fińska firma zajmującą się produkcja gitar. Historia firmy sięga roku 1986, kiedy to Fiński lutnik Kauko Liikanen idąc za głosem swojej pasji i rozpoczął tworzenie własnych instrumentów – gitar klasycznych. Przez ponad 3 dekady (...)


  Gitary klasyczne 7/8 w naszym sklepie muzycznym

  Gitara jest nazwą własną skupiającą wokół siebie cztery podstawowe instrumenty z tego rodzaju, takie jak gitara klasyczna, akustyczna, elektryczna i basowa. Każda z nich posiada inną konstrukcję oraz brzmień i wszystkie posiadają swoje charakterystyczne cechy. Najbardziej charakterystyczną cechą gitary klasycznej jest to, że jako jedyna wyposażona jest w struny wykonane z nylonu, co sprawia, ze posiada ona bardzo przyjemne, ciepłe brzmienie. Kolejną charakterystyczną cechą jest to, że ze wszystkich gitar to właśnie popularny klasyk posiada największą ilość rozmiarów, takich jak na przykład gitara klasyczna 7/8, która jest niewiele mniejsza od pełnowymiarowej gitary. Komu można polecić taki instrument i czym się kierować podczas jego wyboru?

  Ze względu na nieco mniejszy rozmiar takiego instrumentu, jest to doskonała gitara klasyczna dla dzieci w wieku powyżej dziesięciu lat, lub osób, które mają mniejsze dłonie i zależy in na wygodzie podczas gry. Taka gitara posiada nieco mniejsze odstępy pomiędzy progami niż pełnowymiarowy model, dzięki czemu chwytanie trudnych akordów jest nieco ułatwione. Kupując taką gitarę zwracajmy uwagę na to z jakiego drewna została ona wykonana, ponieważ ma to kluczowy wpływ na brzmienie. Dla przykładu, gitary w całości wykonane z mahoniu wybrzmiewają bardzo ciepłym, ciemnym brzmieniem z wyraźnymi tonami niskimi, podczas kiedy świerk jest w tej kwestii przeciwieństwem mahoniu i instrumenty wykonane właśnie z tego drewna cechują się jasnym, bardzo czystym brzmieniem pełnym wysokich tonów. Pomiędzy tymi dwoma gatunkami odnajduje się cedr, który łączy walory brzmieniowe mahoniu i świerku, a spotkać można także jasno brzmiący i basowy palisander oraz wiele innych gatunków drewna. Jeżeli szukamy doskonałej gitary klasycznej dla dzieci lub osób o mniejszych dłoniach, model w rozmiarze 7/8 będzie z pewnością dobrym wyborem.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl