Struny do gitar klasycznych

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:
Strona        z 32

Strona        z 32

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Struny do gitar klasycznych

Wybrani producenci w grupie Struny do gitar klasycznych

 • D'Addario

  D′Addario jest producentem strun do instrumentów muzycznych, głównie do gitar. Siedziba firmy mieści się w Farmingdale, na wyspie Long Island koło Nowego Jorku. D′Addario to jeden z największych producentów strun na świecie, nie tylko (...)


 • Dunlop

  Dunlop to amerykańska firma wytwarzająca profesjonalne efekty gitarowe oraz akcesoria dla gitarzystów (kostki, paski, slide′y, kapodastry). Produkty Dunlop są bardzo popularne wśród muzyków. Najsłynniejszym efektem firmy Dunlop do gitar jest (...)


 • Ernie Ball

  Ernie Ball to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów strun i akcesoriów gitarowych na świecie. Firmę założył w latach 60-tych amerykański muzyk, lutnik i wynalazca - Sherwood Roland Ball i od początku przyjął strategię wprowadzania (...)


 • Framus

  Framus to niemiecki producent ekskluzywnych gitar elektrycznych i akustycznych oraz wzmacniaczy gitarowych i strun. Firma powstała w 1946 roku i od początku swojej działalności zaskarbiła sobie rzeszę fanów w całej europie. Asortyment produktów z (...)


 • Galli

  Galli to włoska marka o wieloletniej tradycji w produkcji dobrej jakości strun gitarowych w przystępnej cenie. (...)


 • Gewa

  Gewa od momentu utworzenia w roku 1925 przez Georg Walther w Adorf zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“ stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis, jak i ciągłą orientację na (...)


 • GHS

  GHS to firma produkująca doskonałe struny. Działa od 1964. roku. Ma szeroką ofertę modeli i zestawów,. po jej produkty sięgali Carlos Santana, David Gilmour czy Eric Johnson., (...)


 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


 • Thomastik

  Firma Thomastik-Infeld powstała w 1919 roku w Wiedniu. Jej założycielami byli inżynier Franz Thomastik oraz lutnik Otto Infeld. Głównym celem przedsiębiorstwa było wprowadzenie na rynek jak najlepszych jakościowo strun do instrumentów smyczkowych, (...)


  Struny do gitar klasycznych w naszym sklepie muzycznym

  Gitara klasyczna jest najczęściej polecanym rodzajem gitary dla osób, które dopiero chcą rozpocząć naukę gry na tym instrumencie. Ta jest stosunkowo niedroga, bowiem dobrej jakości model kupimy już w okolicach czterystu złotych, a należy pamiętać, że nie wymaga on dodatkowego nagłośnienia jak w przypadku gitary elektrycznej. Cena odgrywa więc bardzo ważną role dla osoby, która kupuje swój pierwszy instrument. Jednak to nie cena jest w tym przypadku kluczowa, a struny, ponieważ są wykonane z nylonu, który jest miękkim materiałem, dzięki czemu nie podrażnia tak bardzo nieprzyzwyczajonych do gry palców jak w przypadku strun metalowych, które spotkamy w gitarze elektrycznej i akustycznej. Jakie struny do gitary klasycznej najlepiej wybrać?

  Nylonowe struny spotkamy w trzech stopniach twardości, która określana jest poprzez siłę naciągu. Decydując się na twarde struny, czyli takie z oznaczeniem high tension, będziemy mogli cieszyć się jasnym, zdecydowanym i bardzo dynamicznym brzmieniem, jednak należy liczyć się z tym, że siła nacisku jaką będziemy musieli użyć podczas grania musi być znaczna. Jeżeli dopiero uczymy się grać, lepszym wyborem będą struny z oznaczeniem light tension, czyli miękkie. Ich brzmienie jest cieplejsze i nie jest tak bardzo dynamiczne jak w przypadku twardych strun, jednak charakteryzują się one bardzo dużym komfortem podczas gry. Z tego powodu są to najczęściej wybierane struny do gitary klasycznej dla początkujących. Równowagą dla tych dwóch rodzajów są struny ze średnim naciągiem, które brzmią bardziej zdecydowanie od miękkiego zestawu i są wygodniejsze od strun z dużą siłą naciągu. Nylon jest delikatnym materiałem o sporym stopniu rozciągania. Po założeniu nowych strun powinniśmy stroić je powoli i stopniowo, aby dać im czas na rozciągnięcie. Jeśli będziemy rozciągać je zbyt szybko, struna może pęknąć. Po nastrojeniu do wymaganego poziomu może się okazać, że gitara będzie gubić strój. Jest to zupełnie naturalne, ponieważ struny będą dalej się rozciągać. Wystarczy dostroić instrument kilka razy do momentu kiedy struny osiągną optymalny poziom rozciągnięcia i przestaną się rozstrajać.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl