Struny do gitar klasycznych

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:
Strona        z 32

Strona        z 32

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Struny do gitar klasycznych

Wybrani producenci w grupie Struny do gitar klasycznych

 • Aquila

  Aquila Corde Armoniche urodziła się w latach 90. XX wieku w wyniku badań producenta strun (oraz amatorskiego producenta i lutni) Mimmo Peruffo. Na podstawie swoich badań w muzeach w całej Europie był w stanie sformułować i przekonująco ustalić (...)


 • D'Addario

  D′Addario jest producentem strun do instrumentów muzycznych, głównie do gitar. Siedziba firmy mieści się w Farmingdale, na wyspie Long Island koło Nowego Jorku. D′Addario to jeden z największych producentów strun na świecie, nie tylko (...)


 • Dunlop

  Dunlop to amerykańska firma wytwarzająca profesjonalne efekty gitarowe oraz akcesoria dla gitarzystów (kostki, paski, slide′y, kapodastry). Produkty Dunlop są bardzo popularne wśród muzyków. Najsłynniejszym efektem firmy Dunlop do gitar jest (...)


 • Ernie Ball

  Ernie Ball to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów strun i akcesoriów gitarowych na świecie. Firmę założył w latach 60-tych amerykański muzyk, lutnik i wynalazca - Sherwood Roland Ball i od początku przyjął strategię wprowadzania (...)


 • Framus

  Framus to niemiecki producent ekskluzywnych gitar elektrycznych i akustycznych oraz wzmacniaczy gitarowych i strun. Firma powstała w 1946 roku i od początku swojej działalności zaskarbiła sobie rzeszę fanów w całej europie. Asortyment produktów z (...)


 • Galli

  Galli to włoska marka o wieloletniej tradycji w produkcji dobrej jakości strun gitarowych w przystępnej cenie. (...)


 • GHS

  GHS to firma produkująca doskonałe struny. Działa od 1964. roku. Ma szeroką ofertę modeli i zestawów,. po jej produkty sięgali Carlos Santana, David Gilmour czy Eric Johnson., (...)


 • Hannabach

  U podnóża Rudaw (Rudawy) leży malownicze miasteczko Luby, dawniej Schönbach, które można określić jako kolebkę czeskiego i niemieckiego instrumentu, którego tradycja sięga ponad 400 lat. Względnie łagodny klimat i ochrona gór, lasów sosnowych i (...)


 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


 • LaBella

  E. & O. Mari, Inc. pozostaje najstarszym zarejestrowanym, wciąż rodzinnym i operowanym producentem strun muzycznych na świecie. Dziś E. & O. Mari / La Bella jest nadal firmą rodzinną i zarządzaną przez Olinto Mari, jego córkę Elisabetta Mari, a (...)


 • Marris

  Marris to popularna marka firmy Dawina. Historia firmy rozpoczęła się w 1979 roku w wiosce Devin, kiedy inspirowany wiedza i doświadczeniem lutnik postanowił stworzyć unikalne i niepowtarzalne gitary. Gitary marki Marris by Dowina to najlepszy (...)


 • Martin

  C. F. Martin & Co. inspiruje Musicians Worldwide od prawie dwóch wieków swoimi doskonałymi produktami gitarowymi i smyczkowymi. Gitary i smyczki Martina pozostają wyborem muzyków na całym świecie ze względu na ich niezrównaną jakość, kunszt i (...)


 • Medina Artigas

  MEDINA ARTIGAS to argentyński producent, który od 1972 roku specjalizuje się w produkcji strun do instrumentów muzycznych. Przez wiele lat prowadząca firmę rodzina muzyków zyskała uznanie i prestiż za najwyższą jakość produkowanych strun oraz (...)


 • Ortega

  Punktem wyjścia dla tej nowoczesnej firmy było tworzenie gitar według klasycznych hiszpańskich linii. Dzisiaj przenieśli tradycyjną produkcję gitar na nowe poziomy, opracowując instrumenty, które są dostosowane do potrzeb klientów. Robiąc to, (...)


  Struny do gitar klasycznych w naszym sklepie muzycznym

  Gitara klasyczna jest najczęściej polecanym rodzajem gitary dla osób, które dopiero chcą rozpocząć naukę gry na tym instrumencie. Ta jest stosunkowo niedroga, bowiem dobrej jakości model kupimy już w okolicach czterystu złotych, a należy pamiętać, że nie wymaga on dodatkowego nagłośnienia jak w przypadku gitary elektrycznej. Cena odgrywa więc bardzo ważną role dla osoby, która kupuje swój pierwszy instrument. Jednak to nie cena jest w tym przypadku kluczowa, a struny, ponieważ są wykonane z nylonu, który jest miękkim materiałem, dzięki czemu nie podrażnia tak bardzo nieprzyzwyczajonych do gry palców jak w przypadku strun metalowych, które spotkamy w gitarze elektrycznej i akustycznej. Jakie struny do gitary klasycznej najlepiej wybrać?

  Nylonowe struny spotkamy w trzech stopniach twardości, która określana jest poprzez siłę naciągu. Decydując się na twarde struny, czyli takie z oznaczeniem high tension, będziemy mogli cieszyć się jasnym, zdecydowanym i bardzo dynamicznym brzmieniem, jednak należy liczyć się z tym, że siła nacisku jaką będziemy musieli użyć podczas grania musi być znaczna. Jeżeli dopiero uczymy się grać, lepszym wyborem będą struny z oznaczeniem light tension, czyli miękkie. Ich brzmienie jest cieplejsze i nie jest tak bardzo dynamiczne jak w przypadku twardych strun, jednak charakteryzują się one bardzo dużym komfortem podczas gry. Z tego powodu są to najczęściej wybierane struny do gitary klasycznej dla początkujących. Równowagą dla tych dwóch rodzajów są struny ze średnim naciągiem, które brzmią bardziej zdecydowanie od miękkiego zestawu i są wygodniejsze od strun z dużą siłą naciągu. Nylon jest delikatnym materiałem o sporym stopniu rozciągania. Po założeniu nowych strun powinniśmy stroić je powoli i stopniowo, aby dać im czas na rozciągnięcie. Jeśli będziemy rozciągać je zbyt szybko, struna może pęknąć. Po nastrojeniu do wymaganego poziomu może się okazać, że gitara będzie gubić strój. Jest to zupełnie naturalne, ponieważ struny będą dalej się rozciągać. Wystarczy dostroić instrument kilka razy do momentu kiedy struny osiągną optymalny poziom rozciągnięcia i przestaną się rozstrajać.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl