Footswitch, przełączniki nożne

Sortowanie

Cena

od
do


Najczęściej kupowane produkty w grupie Footswitch, przełączniki nożne

Wybrani producenci w grupie Footswitch, przełączniki nożne

 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


 • Joyo

  Joyo Technology Co. to grupa ludzi, których założeniem jest tworzenie nowoczesnego produktu z eleganckim designem i możliwościami rodem z następnego stulecia. Tunery, metronomy, efekty i wzmacniacze Joyo odzwierciedlają doskonałą wiedzę techniczną (...)


 • Source Audio

  Source Audio to firma z 80 letnim doświadczeniem. Założona w 2005 roku przez dwóch inżynierów Roger Smith i Jesse Remignanti z siedziba w Stanach, co rocznie importuje dziesiątki tysięcy urządzeń na stary kontynent. Głównie zajmuje się produkcją (...)


 • XVive

  Firma XVive powstała 2012 roku i mimo młodego wieku przebojem wbija się na muzyczny rynek zdobywając co raz więcej zwolenników wśród gitarzystów (także profesjonalnych) oraz realizatorów dźwięku na całym świecie. Taki sukces udało się osiągnąć (...)


  Footswitch, przełączniki nożne w naszym sklepie muzycznym

  Footswitche, inaczej nazywane przełącznikami nożnymi są szeroko stosowane przez muzyków w celu zwiększenia kontroli nad sprzętem. Pozwalają one na sterowanie różnymi urządzeniami za pomocą stóp. Wciśnięty przycisk znajdujący się na przełączniku wysyła odpowiedni sygnał elektryczny do urządzenia i powoduje konkretną akcję, jak na przykład zmiana kanału wzmacniacza czy zmianę presetu. W ten sposób ręce muzyka pozostają wolne, pozwalając na przykład na jednoczesną grę na gitarze. Gitarzyści to zdecydowanie główni użytkownicy footswitchy, jednak inny muzycy również je stosują.

  Kiedy mamy zamiar kupić przełącznik nożny, powinniśmy poznać jakie typy są dostępne na rynku, żeby odpowiednio dobrać model do urządzenia, które chcemy sterować. Innym footswichem będziemy sterowali wzmacniacz, a jeszcze innym urządzenie wyposażone w port MIDI. Tak więc przełączniki nożne występują w wielu odmianach. Dodatkowo producenci dodają do nich specjalne funkcje, dlatego zawsze warto przeczytać opis produktu i zdecydować czy będą nam potrzebne. Może się bowiem okazać, że płacimy za coś, co będzie dla nas kompletnie bezużyteczne. Przyjrzyjmy się teraz podstawowym typom przełączników:

  • Footswitch pojedynczy (single pedal) - jest to najprostsza konstrukcja, posiadająca jeden przycisk, mogący przesłać pojedynczą komendę jak na przykład zmiana kanału wzmacniacza

  • Footswitch podwójny (double pedal) - można powiedzieć, że jest to połączenie dwóch przełączników pojedynczych w jednej obudowie. Pozwala więc na wysyłanie dwóch niezależnych komend np. włączanie dodatkowych efektów we wzmacniaczu

  • Footswitch wielokanałowy - jest to rozwinięcie dwóch poprzednich typów o właściwie dowolną ilość przełączników. Pozwala więc na sterowanie większą ilością urządzeń lub kilkoma funkcjami jednego.

  Niektórzy producenci posiadają modele wodoszczelne, odporne na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Możemy również spotkać przełączniki o wzmocnionej konstrukcji (heavy-duty), zbudowane ze stali, które doskonale poradzą sobie w trudnych warunkach koncertowych.

  Kolejną rzeczą, którą powinniśmy wziąć pod uwagę podczas zakupu footswitcha jest reakcja przycisków. Wyróżniamy dwa podstawowe typy. Pierwszy z nich działa w taki sposób, że po wciśnięciu przycisk pozostaje w danej pozycji, aż do ponownego wciśnięcia. Drugi typ wysyła tylko krótki impuls i powraca do początkowego położenia.

  Najczęściej footswitche gitarowe posiadają kable zakończone tak zwanym dużym jackiem. W przypadku przełącznika podwójnego, mogą to być dwa osobne kable z końcówkami mono, lub jeden z końcówką stereo. Mimo, że jest to jedno z najbardziej popularnych złącz stosowanych w sprzęcie gitarowym, niektórzy producenci stosują własne rozwiazania. W takim wypadku, pozostaje nam najczęściej wybór dedykowanego przełącznika. Zanim więc wybierzemy odpowiedni model, powinniśmy sprawdzić jakie wejścia posiada urządzenie, które mamy zamiar kontrolować.

  Istnieją również przełączniki, które pozwalają na sterowanie bezprzewodowe. Zazwyczaj są to modele wielokanałowe. Warto rozważyć taką opcję, szczególnie kiedy gramy na dużych scenach, a odległość od sterowanego przez nas sprzętu może być spora.

  W ofercie naszego sklepu znajdziecie Państwo sprawdzony sprzęt, uznanych w branży producentów. Mamy nadzieję, że wybiorą Państwo model, który będzie dobrze służył przez długi czas i nigdy nie zawiedzie.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl