Gitary - części

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:
Strona        z 126

Strona        z 126

Najczęściej kupowane produkty w grupie Gitary - części

Wybrani producenci w grupie Gitary - części

 • Akmuz

  Firma AKMUZ powstała w 1997 roku. Położenie geograficzne to centrum Polski oraz Europy. Przedmiotem działalności firmy jest : - Hurtowa sprzedaż instrumentów oraz akcesorii muzycznych w sieci sklepów detalicznych na terenie całego kraju, - (...)


 • Alpha

  ALPHA to uznany producent dobrej jakości potencjometrów, które stosują uznani producenci gitar jak Ibanez, Epiphone, Squier. Potencjometry 500K są stosowane z przetwornikami typu humbucker a 250K z przetwornikami single-coil. W układach aktywnych (...)


 • Blade

  Blade to gitary wykonane z dbałością o precyzję i najdrobniejsze szczegóły. Tradycyjne kształty stratocastera zostały uzupełnione nowoczesnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i elektronicznymi. Całość powstała w wyniku wieloletnich badań i zbierania (...)


 • Boston

  Boston to producent niezbędnych akcesoriów oraz sprzętu muzycznego. Dobra jakość wykonania i atrakcyjne ceny sprawiają, że produkty Boston stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. W ofercie firmy znajduję się wszystko co niezbędne (...)


 • Canto

  Firma Canto - Prusakowski rozpoczęła działalność w latach osiemdziesiątych. Założył ją ojciec Darka Prusakowskiego (obecnego szefa), pan Leszek Prusakowski. Początkowo była to mała rodzinna produkcja wyrobów kaletniczych. W tamtym okresie firma nie (...)


 • CTS

  Amerykańska firma CTS Corporation założona została w 1896 roku, jest wiodącym projektantem i producentem czujników, potencjometrów, siłowników i komponentów elektronicznych w Ameryce Północnej, Europie i Azji., CTS dostarcza rozwiązania dla rynku (...)


 • DiMarzio

  DiMarzio (DiMarzio Musical Instrument Pickup) to amerykańska firma, która została założona w połowie lat 70-tych w Nowym Yorku przez Larrego Dimarzio. Firma produkująca osprzęt do gitar elektrycznych, gitar basowych i gitar akustycznych. Znana jest (...)


 • Dunlop

  Dunlop to amerykańska firma wytwarzająca profesjonalne efekty gitarowe oraz akcesoria dla gitarzystów (kostki, paski, slide′y, kapodastry). Produkty Dunlop są bardzo popularne wśród muzyków. Najsłynniejszym efektem firmy Dunlop do gitar jest (...)


 • Fender

  Fender to wiodący na światowym rynku producent gitar i wzmacniaczy, a sama nazwa jest nierozłącznie związana z historią współczesnego przemysłu muzycznego. Instrumenty marki Fender takie jak: Telecaster, Stratocaster, Precision Bass czy Jazz (...)


 • Floyd Rose

  Floyd D. Rose, operator maszynowy pracujący nad inkrustacjami w jubilerstwie, przeniósł się z Durango w stanie Kolorado do Reno w stanie Nevada w roku 1964. Był także gitarzystą-amatorem. Grał w kilku lokalnych zespołach. Inspirację dla (...)


 • Framus

  Framus to niemiecki producent ekskluzywnych gitar elektrycznych i akustycznych oraz wzmacniaczy gitarowych i strun. Firma powstała w 1946 roku i od początku swojej działalności zaskarbiła sobie rzeszę fanów w całej europie. Asortyment produktów z (...)


 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • GIBSON

  Orville Gibson założyciel firmy Gibson, zaczął swoją karierę lutniczą od budowy mandolin w Kalamazo w Michigan. W latach 20-tych XX wieku, Gibson stał się liderem w budowie gitar dzięki modelowi Gibson L-5. Wielkie powodzenie gitary Fender (...)


 • Graphtech

  Na początku lat 80-tych Dave Dunwoodie, prezes Graph Tech, występował w połowie występu w swoim rodzinnym mieście Vancouver w Kanadzie. Uderzając w drążek tremolo na swojej pierwszej gitarze podczas solo na gitarze, natychmiast został wprowadzony (...)


  Gitary - części w naszym sklepie muzycznym

  W tej kategorii możemy znaleźć wszystkie elementy, z których wykonana jest gitara. Wiele z nich ulega po pewnym czasie zużyciu np. progi czy potencjometry.

  Progi to metalowe płytki umieszczone na gryfie gitary. Struna opiera się na progu i tym samym skraca swoją długość czyli zmienia się wysokość dźwięku. Gitary klasyczne mają najczęściej 19 progów, akustyczne 20-22, natomiast gitary elektryczne od 21 do 24. Najpopularniejsze rozmiary progów to jumbo oraz medium jumbo.

  Typowe gitary elektryczne są wyposażone najczęściej w dwa potencjometry: regulację głośności oraz ton. Z czasem, podczas kręcenia potencjometrem możemy usłyszeć niepokojące szumy. Jeżeli przeczyszczenie pokrętła nie pomaga, należy potencjometr wymienić, gdyż mają one swoją ograniczoną żywotność.

  Klucze są umieszczone na samym końcu gryfu i służą do napinania strun, czyli innymi słowy do ustawiania stroju instrumentu. Zużyte bądź źle zamontowane klucze mogą powodować rozstrajanie gitary. Wyróżniamy między innymi stroiki z otwartym oraz zamkniętym mechanizmem oraz klucze blokowane.

  Przetwornik gitarowy inaczej zwany przystawką czy pickup’em to element, który przetwarza wibracje strun do postaci sygnałów elektrycznych. To jak zabrzmi gitara, jest od niego silnie uzależnione. Dwa podstawowe rodzaje przystawek to: single-coil oraz humbucker. Przetworniki typu single-coil (jednocewkowe) są bardzo czułe na zakłócenia zewnętrzne. Dają one bardziej jasny i klarowny dźwięk. Humbuckery z kolei są zbudowane z dwóch cewek połączonych w tak zwanej przeciwfazie. To rozwiązanie uodparnia je na zakłócenia zewnętrzne. Produkują również mocniejszy sygnał niż single-coil, dlatego lepiej nadają się cięższych odmian muzyki. Najbardziej znani producenci przetworników gitarowych to między innymi DiMarzio, Seymour Duncan czy EMG, które specjalizuje się produkcji tak zwanych przystawek aktywnych, które to posiadają dodatkowy preamp.

  Mostek to element przenoszący drgania strun na pudło rezonansowe instrumentu. Gitary klasyczne oraz akustyczne posiadają mostek stały. W gitarach elektrycznych, może się spotkać z mostkiem ruchomym, tak zwanym floyd-rose. Poruszamy nim za pomocą specjalnej wajchy, obniżając lub podwyższając w ten sposób wysokość dźwięku. Niektóre mostki mają specjalne blokady, dzięki którym gitara rzadziej się rozstraja oraz pozwala na założenie strun w druga stronę.

  Pozostałe części jakie znajdziemy w sklepie to:
  - siodełko, czyli element znajdujący się na początku podstrunnicy, które odpowiedzialne jest za utrzymanie prawidłowej odległości między strunami.

  - przełączniki - pozwalają na wybranie odpowiedniej przystawki; inną odmianą są tak zwane kill switch, które służą do odcinania sygnału - używane np. przez Toma Morello.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl