Statywy gitarowe

Sortowanie

Cena

od
do


Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Statywy gitarowe

Wybrani producenci w grupie Statywy gitarowe

 • Adam Hall

  Adam Hall jest Niemiecką firmą produkcyjno–handlową działającą od 30 lat na rynku europejskim i posiadającą w swojej ofercie bardzo szeroką gamę produktów dla branży muzycznej. W ofercie między innymi:, - kolumny LD pasywne i aktywne, - (...)


 • Akmuz

  Firma AKMUZ powstała w 1997 roku. Położenie geograficzne to centrum Polski oraz Europy. Przedmiotem działalności firmy jest : - Hurtowa sprzedaż instrumentów oraz akcesorii muzycznych w sieci sklepów detalicznych na terenie całego kraju, - (...)


 • Fender

  Fender to wiodący na światowym rynku producent gitar i wzmacniaczy, a sama nazwa jest nierozłącznie związana z historią współczesnego przemysłu muzycznego. Instrumenty marki Fender takie jak: Telecaster, Stratocaster, Precision Bass czy Jazz (...)


 • Gewa

  Gewa od momentu utworzenia w roku 1925 przez Georg Walther w Adorf zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“ stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis, jak i ciągłą orientację na (...)


 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


  Statywy gitarowe w naszym sklepie muzycznym

  Jeżeli chcemy przechowywać gitarę w bezpieczny sposób, mając jednak do niej stały dostęp to powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni statyw gitarowy. Obojętnie czy wybierzemy statyw leżący na podłodze czy taki montowany na ścianie, który utrzyma instrument zdala od dzieci i domowych zwierząt, powinniśmy się dobrze zastanowić przed kupnem.

  Istnieje wiele typów statywów gitarowych. Produkt, który będzie idealnym wyborem dla jednej osoby, może okazać zupełnie nieodpowiedni dla kogoś innego, dlatego przed kupnem warto sprawdzić wszystkie dostępne na rynku modele.

  Statywy wolnostojące, nazywane również statywami podłogowymi charakteryzują się tym, że po prostu stawiamy je na podłodze oraz utrzymują gitarę w pozycji pionowej. Jest to bardzo dobry sposób na utrzymanie instrumentu w dobrej kondycji. Występują one w kilku różnych kształtach, dopasowanych do różnych modeli gitar. Statywy wolnostojące są również najlepszą opcja jak chodzi o zastosowanie na scenie. Istnieją również modele, które są w stanie przechowywać kilka gitar na raz. W zależności od modelu, może to być od trzech do nawet dziesięciu gitar. Może także spotkać statywy, które są w stanie utrzymać jeszcze większą ilość gitar. Niektóre modele zostały zaprojektowane do prezentacji gitar, a inne do zapewnienia im dodatkowej ochrony.

  Innym typem statywów są tak zwane uchwyty ścienne. Będą one odpowiednim wyborem dla osób, które nie czują się komfortowo trzymając swój instrument na podłodze, a także dla tych którzy chcą wyeksponować swoją gitarę oraz przyozdobić wnętrze pomieszczenia. Uchwyty ścienne to zazwyczaj wkręty połączone z prętem uformowanym w kształcie litery U, które montujemy bezpośrednio na ścianie. Gitarę mocujemy w taki sposób, że początek główki opiera się o dwa wystające ze ściany pręty uchwytu. Jest to również dobry sposób na ochronę instrumentu przez małymi dziećmi oraz energicznymi zwierzętami. Jeżeli mamy zamiar wieszać gitarę na uchwycie ściennym to warto umieścić fragment miękkiej tkaniny lub gąbki pomiędzy nią, a ścianą. W ten sposób zapobiegniemy zarysowaniu zarówno instrumentu jak i ściany w przypadku poruszenia.

  Materiał, z którego jest wykonany statyw, będzie wpływał na jego wygląd ale także na to czy będziemy mogli go bezpiecznie używać z każdym typem wykończenia gitary. Jeżeli kupimy statyw wykonany z drewna, to będziemy mogli zastosować go do przetrzymywania każdej gitary z dowolnym wykończeniem. Nie można tego powiedzieć o statywach plastikowych oraz metalowych. Gitary wykończone lakierem nitrocelulozowym mogą zostać uszkodzone podczas kontaktu z metalem czy plastikiem. Nie znaczy to jednak, że statywy wykonane z tego rodzaju materiałów nie mogą zostać wykorzystane do przechowywania takich gitar. Instrument nie powinien mieć po prostu bezpośredniego kontaktu ze stojakiem. Można tego dokonać za pomocą kawałka miękkiego materiału. Istnieją również specjalne statywy przystosowane do gitar z nitrocelulozowym wykończeniem, oznaczane jako “nitro safe”.

  Kupno statywu renomowanej firmy jest dobrym sposobem na upewnienie się, że otrzymujemy odpowiednią jakość. Na rynku istnieje wielu producentów znanych z budowy wytrzymałych i pewnym statywów. Mowa tutaj między innymi o firmie Stagg, Hercules, Proel czy Rockstand. W końcu nie chcemy przecież uszkodzić naszej gitary przez wadliwy statyw.

  Na rynku znajdziemy bardzo duży wybór statywów gitarowych, co może utrudnić wybór właściwego, szczególnie kiedy zaczynamy przygodę z gitarą. Na szczęście sprawa nie jest aż tak bardzo skomplikowana i wystarczy odpowiednio sprecyzować swoje potrzeby, żeby wybrać odpowiedni dla siebie model.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl