Podnóżki, podgitarniki

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Podnóżki, podgitarniki

Wybrani producenci w grupie Podnóżki, podgitarniki

 • Adam Hall

  Adam Hall jest Niemiecką firmą produkcyjno–handlową działającą od 30 lat na rynku europejskim i posiadającą w swojej ofercie bardzo szeroką gamę produktów dla branży muzycznej. W ofercie między innymi:, - kolumny LD pasywne i aktywne, - (...)


 • Gewa

  Gewa od momentu utworzenia w roku 1925 przez Georg Walther w Adorf zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“ stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis, jak i ciągłą orientację na (...)


 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


  Podnóżki, podgitarniki w naszym sklepie muzycznym

  Gitara klasyczna kojarzona jest wielu muzykom jako gitara dla początkujących. Nic w tym dziwnego, ponieważ to właśnie ten rodzaj najczęściej poleca się osobom rozpoczynającym przygodę z grą na gitarze. Rodzaj ten posiada struny wykonane z nylonu, które są miękkie i oferują spora wygodę podczas ćwiczeń, jednak komfort gry nie zależy jedynie od strun. Na gitarze klasycznej można grać na wiele sposobów, jednak wielu nauczycieli radzi aby trzymać ją z gryfem uniesionym nico ku górze, nie poziomo jak w przypadku gitary akustycznej czy elektrycznej. Taki sposób pozwala na lepszy dostęp do niektórych pozycji na gryfie, jednak aby móc utrzymywać gitarę w takiej pozycji i grać jednocześnie, potrzebny będzie dodatkowy sprzęt, taki jak podgitarnik.

  Podgitarnik jest urządzeniem które zakładamy na spód naszego instrumentu i który unosi go do poziomu w którym gra się na niej najwygodniej. Nie musimy sobie pomagać unosząc nogę, ponieważ podgitarnik wykona tą pracę za nas. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup takiego urządzenia powinniśmy wiedzieć, że gitary klasyczne występują w różnych rozmiarach, a podgitarnik powinien być dostosowany właśnie do rozmiaru gitary. Jeśli nasza gitara jest w rozmiarze ¾, powinniśmy wybrać podgitarnik ¾. Dobrą alternatywą dla podgitarnika jest podnóżek, który nie musi mieć nic wspólnego z rozmiarem gitary. Podnóżek to nic innego jak niewielkie, niskie krzesełko na którym stawiamy nogę podczas gry, tak aby to właśnie noga uniosła gitarę. Jeśli chcemy sprawdzić czy podnóżek poprawi komfort gry, możemy wcześniej podłożyć pod nogę niewielkie pudełko. Niektóre podnóżki mają regulowaną wysokość, dzięki czemu można je łatwo dostosować do wysokości gitarzysty. Pamiętajmy, że jeśli chcemy grać w pozycji w której nasza gitara jest uniesiona, powinniśmy zdecydować się na wybór pogitarnika lub podnóżka, ponieważ używając obu, gitara może być zbyt wysoko, przez co gra stanie się niekomfortowa.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl