Grip Mastery

Sortowanie

Cena

od
do


Najczęściej kupowane produkty w grupie Grip Mastery

Wybrani producenci w grupie Grip Mastery

 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


  Grip Mastery w naszym sklepie muzycznym

  W ofercie naszego sklepu muzycznego znajdują się grip mastery – urządzenia do wzmacniania siły palców i dłoni. W sprzedaży modele o różnej twardości sprężynek, z oddzielną regulacją siły nacisku dla każdego palca. Grip mastery są również doskonałą propozycją dla osób cierpiących na choroby stawów, problemy z krążeniem (z objawami zimnych dłoni) oraz rehabilitantów po urazach rąk.

  Popularność gitary nie słabnie I nic nie wskazuje na to, by miało się tak stać w najbliższym czasie. Fakt, że tak wiele osób sięga po gitarę wcale nie oznacza, ze jest to instrument łatwy w opanowaniu. Aby móc płynnie grać na gitarze potrzeba sporo czasu i systematycznego treningu. Lepiej grać na gitarze raz dziennie po czterdzieści minut, niż raz w tygodniu przez kilka godzin. Na początku przygody z gitarą należy zaopatrzyć się w cierpliwość i uwierzyć w to, że z czasem postępy będą lepsze. To ważne, ponieważ w pierwszych dniach prawdopodobnie nic nie będzie nam wychodziło, a na domiar złego będą bolały nas palce. Siła dociskania strun do podstrunnicy niewiele ma wspólnego z siłą uścisku, więc jeśli myślimy, że będziemy sobie radzić doskonale już od pierwszego dnia, ponieważ posiadamy sporą siłę uścisku, to niestety będziemy w błędzie, ponieważ podczas dociskania strun do podstrunnicy będziemy musieli ułożyć nadgarstek w inny sposób, a następnie wyrobić sobie pamięć mięśniową. Jak to zrobić? Wystarczy systematycznie grać na gitarze, a dłonie same nam się przyzwyczają. Możemy jednak pójść o krok dalej i ćwiczyć za pomocą grip mastera.

  KIESZONKOWY TRENER
  Kiedy jesteśmy poza domem nie mamy możliwości trenowania odpowiedniego nacisku palców. Niektórzy gitarzyści trenują trzymając w kieszeni piłeczkę do ściskania, jednak niewiele to da, ponieważ co prawda w ten sposób można wzmocnić sobie siłę uścisku, lecz piłeczkę ściska się w zupełnie inny sposób niż w przypadku dociskania strun do podstrunnicy, przez co taki trening nie będzie miał odwzorowania w grze na gitarze. Tu z pomocą przychodzi grip master, czyli przyrząd zaprojektowany po to aby móc ćwiczyć siłę nacisku palców w taki sposób, aby jednocześnie ćwiczyć pamięć mięśniową. Największą zaletą grip mastera jest to, że trzymając go w dłoni układamy palce w podobny sposób jak w przypadku gry na gitarze. Urządzenie posiada cztery przyciski, po jednym na palec, więc dociskając jeden z nich angażujemy jeden palec, więc nie pomagamy sobie całą dłonią. W ten sposób ćwiczenia dają znacznie lepszy rezultat. Grip master posiada cztery przyciski, po jednym na palec, więc możemy ćwiczyć wszystkie palce jednocześnie. Możemy dociskać palce w tym samym czasie, lub zmieniać je, tak jakbyśmy grali pasaże na gitarze. Dobrym sposobem jest słuchanie muzyki przy jednoczesnym treningu. W ten sposób ćwiczenia będą nie tylko bardziej przyjemne, ale także bardziej skuteczne i będą motywowały nas do sięgnięcia po gitarę. Kolejną wielką zaletą grip mastera jest fakt, że każdy z przycisków posiada regulowaną sprężynę, więc możemy w każdej chwili zwiększyć lub zmniejszyć siłę nacisku. Jeśli dopiero zaczynamy grę na gitarze, możemy ustawić urządzenie w taki sposób, aby stawiało niewielki opór. W ten sposób nadal będziemy ćwiczyć siłę palców, ale przede wszystkim postawimy na trening pamięci mięśniowej. Z czasem możemy zwiększać siłę nacisku i wymyślać własne sposoby ćwiczeń, na przykład możemy ustawić konkretny opór, a następnie przez minutę dokładnie i rytmicznie wciskać kolejno przyciski trzymając się rytmu wybijanego przez metronom. Następnie możemy wydłużyć czas, zwiększyć opór urządzenia lub przyspieszyć tempo jakie dyktuje nam metronom.

  PEWNY CHWYT
  Dokładny i pewny chwyt na gitarze gwarantuje nam brzmienie bez brzęczących strun. Taki chwyt wyrobimy sobie po prostu grając na gitarze lub używając grip mastera. Możemy jednak założyć w gitarze struny o silniejszym naciągu i grać na nich. Dzięki temu kiedy zmienimy struny na bardziej miękkie, od razu odczujemy różnicę w komforcie gry, ponieważ będzie nam się grało znacznie lżej i bardziej swobodnie.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl