Grip Mastery

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Grip Mastery

Wybrani producenci w grupie Grip Mastery

 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


 • Ortega

  Punktem wyjścia dla tej nowoczesnej firmy było tworzenie gitar według klasycznych hiszpańskich linii. Dzisiaj przenieśli tradycyjną produkcję gitar na nowe poziomy, opracowując instrumenty, które są dostosowane do potrzeb klientów. Robiąc to, (...)


 • Planet Waves

  Historia marki Planet Waves sięga 1994 roku, kiedy to Howard i Robert Silagy założyli małą firmę produkującą akcesoria do gitar. Ich podejście do biznesu było proste: zrobić atrakcyjne i trwałe akcesoria a ludzie będą je kupować. W ciągu kilku lat (...)


  Grip Mastery w naszym sklepie muzycznym

  W ofercie naszego sklepu muzycznego znajdują się grip mastery – urządzenia do wzmacniania siły palców i dłoni. W sprzedaży modele o różnej twardości sprężynek, z oddzielną regulacją siły nacisku dla każdego palca. Grip mastery są również doskonałą propozycją dla osób cierpiących na choroby stawów, problemy z krążeniem (z objawami zimnych dłoni) oraz rehabilitantów po urazach rąk.

  Popularność gitary nie słabnie I nic nie wskazuje na to, by miało się tak stać w najbliższym czasie. Fakt, że tak wiele osób sięga po gitarę wcale nie oznacza, ze jest to instrument łatwy w opanowaniu. Aby móc płynnie grać na gitarze potrzeba sporo czasu i systematycznego treningu. Lepiej grać na gitarze raz dziennie po czterdzieści minut, niż raz w tygodniu przez kilka godzin. Na początku przygody z gitarą należy zaopatrzyć się w cierpliwość i uwierzyć w to, że z czasem postępy będą lepsze. To ważne, ponieważ w pierwszych dniach prawdopodobnie nic nie będzie nam wychodziło, a na domiar złego będą bolały nas palce. Siła dociskania strun do podstrunnicy niewiele ma wspólnego z siłą uścisku, więc jeśli myślimy, że będziemy sobie radzić doskonale już od pierwszego dnia, ponieważ posiadamy sporą siłę uścisku, to niestety będziemy w błędzie, ponieważ podczas dociskania strun do podstrunnicy będziemy musieli ułożyć nadgarstek w inny sposób, a następnie wyrobić sobie pamięć mięśniową. Jak to zrobić? Wystarczy systematycznie grać na gitarze, a dłonie same nam się przyzwyczają. Możemy jednak pójść o krok dalej i ćwiczyć za pomocą grip mastera.

  KIESZONKOWY TRENER
  Kiedy jesteśmy poza domem nie mamy możliwości trenowania odpowiedniego nacisku palców. Niektórzy gitarzyści trenują trzymając w kieszeni piłeczkę do ściskania, jednak niewiele to da, ponieważ co prawda w ten sposób można wzmocnić sobie siłę uścisku, lecz piłeczkę ściska się w zupełnie inny sposób niż w przypadku dociskania strun do podstrunnicy, przez co taki trening nie będzie miał odwzorowania w grze na gitarze. Tu z pomocą przychodzi grip master, czyli przyrząd zaprojektowany po to aby móc ćwiczyć siłę nacisku palców w taki sposób, aby jednocześnie ćwiczyć pamięć mięśniową. Największą zaletą grip mastera jest to, że trzymając go w dłoni układamy palce w podobny sposób jak w przypadku gry na gitarze. Urządzenie posiada cztery przyciski, po jednym na palec, więc dociskając jeden z nich angażujemy jeden palec, więc nie pomagamy sobie całą dłonią. W ten sposób ćwiczenia dają znacznie lepszy rezultat. Grip master posiada cztery przyciski, po jednym na palec, więc możemy ćwiczyć wszystkie palce jednocześnie. Możemy dociskać palce w tym samym czasie, lub zmieniać je, tak jakbyśmy grali pasaże na gitarze. Dobrym sposobem jest słuchanie muzyki przy jednoczesnym treningu. W ten sposób ćwiczenia będą nie tylko bardziej przyjemne, ale także bardziej skuteczne i będą motywowały nas do sięgnięcia po gitarę. Kolejną wielką zaletą grip mastera jest fakt, że każdy z przycisków posiada regulowaną sprężynę, więc możemy w każdej chwili zwiększyć lub zmniejszyć siłę nacisku. Jeśli dopiero zaczynamy grę na gitarze, możemy ustawić urządzenie w taki sposób, aby stawiało niewielki opór. W ten sposób nadal będziemy ćwiczyć siłę palców, ale przede wszystkim postawimy na trening pamięci mięśniowej. Z czasem możemy zwiększać siłę nacisku i wymyślać własne sposoby ćwiczeń, na przykład możemy ustawić konkretny opór, a następnie przez minutę dokładnie i rytmicznie wciskać kolejno przyciski trzymając się rytmu wybijanego przez metronom. Następnie możemy wydłużyć czas, zwiększyć opór urządzenia lub przyspieszyć tempo jakie dyktuje nam metronom.

  PEWNY CHWYT
  Dokładny i pewny chwyt na gitarze gwarantuje nam brzmienie bez brzęczących strun. Taki chwyt wyrobimy sobie po prostu grając na gitarze lub używając grip mastera. Możemy jednak założyć w gitarze struny o silniejszym naciągu i grać na nich. Dzięki temu kiedy zmienimy struny na bardziej miękkie, od razu odczujemy różnicę w komforcie gry, ponieważ będzie nam się grało znacznie lżej i bardziej swobodnie.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl