Gitary basowe leworęczne

Najczęściej kupowane produkty w grupie Gitary basowe leworęczne

Wybrani producenci w grupie Gitary basowe leworęczne

 • Warwick

  Warwick to niemiecki producent sprzętu basowego. Firma powstała w 1982 roku i do dnia dzisiejszego produkuje najwyższej jakości gitary basowe, wzmacniacze oraz akcesoria. Dzięki stosowaniu najlepszych gatunków drewna, precyzji wykonania i (...)


  Gitary basowe leworęczne w naszym sklepie muzycznym

  Gitara basowa stanowi wraz z perkusją filar rytmiczny większości zespołów muzycznych. Instrument ten cieszy się w ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem, a muzycy decydujący się na grę na nim chcą aby ich gitara basowa brzmiała wyraźnie i była zauważana podczas koncertów. W tym celu trzeba zbudować brzmienie i charakterystyczny styl gry, a to wszystko zaczyna się od kupna samej gitary. Osoby leworęczne mają do wyboru konkretne modele stworzone przez producentów z myślą właśnie o nich, a zasady wyboru takiego instrumentu są dokładnie takie same jak w przypadku tradycyjnej gitary basowej dla osób praworęcznych. Od czego zacząć?

  Przede wszystkim powinniśmy ustalić jakie gatunki muzyczne podobają nam się najbardziej i jakie chcemy grać w przyszłości. Jeśli preferujemy lżejszą muzykę taką jak blues, country czy lżejszy rock, dobrym wyborem będzie bas wyposażony w przetworniki single coil. Oferują one stosunkowo jasne jak na gitarę basową brzmienie, a także dużą klarowność dźwięku. W przypadku kiedy preferujemy cięższe, bardziej agresywne gatunki muzyczne, jak ostrzejszy rock czy metal, lepszym wyborem będzie instrument wyposażony w przetworniki typu humbucker, które same z siebie brzmią cieplej, bardziej tłusto i mięsiście. Ponad to takie przetworniki lepiej współpracują z mocnym przesterem, który w połączeniu z przetwornikami single coil może skutkować szumami i nieprzyjemnymi przydźwiękami. Gitara basowa powinna być wygodna, dlatego jeśli mamy taką możliwość, warto odwiedzić sklep muzyczny i ograć wcześniej instrument. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości i zamawiamy przez internet, możemy kierować się producentami takimi jak Cort, Epiphone czy Ibanez, które cenione są miedzy innymi za to, że ich instrumenty cechuje znaczny komfort gry.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl