Gitary basowe leworęczne


W sklepie we Wrocławiu uruchomiliśmy strefę szybkich zakupów z możliwością płatności kartą.

Gotówki w dzisiejszych czasach unikamy.

Jeśli dodatkowo poinformujesz nas telefonicznie lub mailowo co powinniśmy przygotować, samo wydanie towaru zajmie kilka sekund. Pomieszczenie do wydań jest regularnie dezynfekowane.

W dalszym ciągu nie ma możliwości testowania instrumentów w sklepie.

Zapraszamy!
Zespół Muzyczny.plW związku z licznymi pytaniami informujemy, że istnieje możliwość odbioru osobistego zamówień opłaconych on-line, zarówno w sklepie we Wrocławiu jak i w magazynie w Błoniu. Forma ta nie wymaga bezpośredniego kontaktu, zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusa.

W tym trudnym czasie nasz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny pracuje tylko w trybie door-to-door. Szczegóły opisane są w naszym regulaminie..

Prosimy o wyrozumiałość.

W przypadku jakichkolwiek niejasności prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Zespół Muzyczny.pl

Najczęściej kupowane produkty w grupie Gitary basowe leworęczne

Wybrani producenci w grupie Gitary basowe leworęczne

 • Fender

  Fender to wiodący na światowym rynku producent gitar i wzmacniaczy, a sama nazwa jest nierozłącznie związana z historią współczesnego przemysłu muzycznego. Instrumenty marki Fender takie jak: Telecaster, Stratocaster, Precision Bass czy Jazz (...)


 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


 • Warwick

  Warwick to niemiecki producent sprzętu basowego. Firma powstała w 1982 roku i do dnia dzisiejszego produkuje najwyższej jakości gitary basowe, wzmacniacze oraz akcesoria. Dzięki stosowaniu najlepszych gatunków drewna, precyzji wykonania i (...)


  Gitary basowe leworęczne w naszym sklepie muzycznym

  Gitara basowa stanowi wraz z perkusją filar rytmiczny większości zespołów muzycznych. Instrument ten cieszy się w ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem, a muzycy decydujący się na grę na nim chcą aby ich gitara basowa brzmiała wyraźnie i była zauważana podczas koncertów. W tym celu trzeba zbudować brzmienie i charakterystyczny styl gry, a to wszystko zaczyna się od kupna samej gitary. Osoby leworęczne mają do wyboru konkretne modele stworzone przez producentów z myślą właśnie o nich, a zasady wyboru takiego instrumentu są dokładnie takie same jak w przypadku tradycyjnej gitary basowej dla osób praworęcznych. Od czego zacząć?

  Przede wszystkim powinniśmy ustalić jakie gatunki muzyczne podobają nam się najbardziej i jakie chcemy grać w przyszłości. Jeśli preferujemy lżejszą muzykę taką jak blues, country czy lżejszy rock, dobrym wyborem będzie bas wyposażony w przetworniki single coil. Oferują one stosunkowo jasne jak na gitarę basową brzmienie, a także dużą klarowność dźwięku. W przypadku kiedy preferujemy cięższe, bardziej agresywne gatunki muzyczne, jak ostrzejszy rock czy metal, lepszym wyborem będzie instrument wyposażony w przetworniki typu humbucker, które same z siebie brzmią cieplej, bardziej tłusto i mięsiście. Ponad to takie przetworniki lepiej współpracują z mocnym przesterem, który w połączeniu z przetwornikami single coil może skutkować szumami i nieprzyjemnymi przydźwiękami. Gitara basowa powinna być wygodna, dlatego jeśli mamy taką możliwość, warto odwiedzić sklep muzyczny i ograć wcześniej instrument. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości i zamawiamy przez internet, możemy kierować się producentami takimi jak Cort, Epiphone czy Ibanez, które cenione są miedzy innymi za to, że ich instrumenty cechuje znaczny komfort gry.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl