Struny gitarowe

Struny gitarowe są niezbędną częścią każdego instrumentu szarpanego. Bez dobrych strun nawet najlepsza gitara nie zabrzmi tak, jak powinna, ponieważ nie wykorzysta swojego pełnego potencjału brzmieniowego. Sklep Muzyczny.pl oferuje najwyższej jakości struny do gitary, które odpowiadają różnym stylom gry i preferencjom brzmieniowym. Produkty, które znajdują się w sklepie, pochodzą od renomowanych producentów, co gwarantuje doskonałą jakość dźwięku, trwałość i wygodę gry. Zadbaj już dziś o odpowiednie brzmienie swojej gitary i postaw na niezawodne struny do gitar!

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Struny gitarowe

Poradniki dla muzyków w grupie Struny gitarowe

Jak wybrać struny do gitary klasycznej?

Jak wybrać struny do gitary klasycznej?

Wydawałoby się, że struny do gitary klasycznej są bardzo jednolite. Cóż można zrobić wyłącznie z nylonem? Nic bardziej mylnego. Wybór jest ogromny, dzięki czemu mamy możliwość wykreowania brzmienia swojego instrumentu już na poziomie strun.?MateriałTradycyjnie do produkcji strun wiolinowych używa (...)


Gitary, Struny gitarowe, Gitary klasyczne

Jak wybrać struny do gitary basowej?

Jak wybrać struny do gitary basowej?

Wybór strun do gitary basowej jest bardzo ważny. Ten sam instrument może brzmieć diametralnie różnie zależenie od tego, jakie struny są na nim założone. Poznanie ich specyfikacji umożliwi podjęcie świadomej decyzji i uzyskanie wymarzonego brzmienia.MateriałyStruny produkowane są głównie z 3 (...)


Gitary, Struny gitarowe, Gitary basowe

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pierwszej gitary?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pierwszej gitary?

W dzisiejszych czasach wybór pierwszej gitary z pozoru wydaje się być zadaniem dość prostym. Współczesny rynek oferuje sporo instrumentów w różnych przedziałach cenowych i dostosowanych do rożnych potrzeb. Ale czy faktycznie jest to takie bezproblemowe, czy wystarczy zamówić instrument przez (...)


Gitary, Struny gitarowe, Gitary klasyczne, Poradnik

Wybór strun gitarowych czyli czym się kierować przy wyborze strun?

Wybór strun gitarowych czyli czym się kierować przy wyborze strun?

Gitary możemy podzielić sobie na takie cztery podstawowe rodzaje: akustyczne, klasyczne, basowe i elektryczne. Odpowiedni dobór strun jest zatem kluczowym elementem mającym wpływ zarówno na jakość uzyskanego brzmienia jak i komfort samej gry. Przede wszystkim do każdego rodzaju gitary stosuje się (...)


Gitary, Struny gitarowe

Jak dobrać struny do gitary elektrycznej?

Jak dobrać struny do gitary elektrycznej?

Czasy, kiedy mieliśmy do dyspozycji tylko kilka rodzajów strun gitarowych bezpowrotnie minęły. Dziś producenci oferują całe mnóstwo różnych kompletów i każdy gitarzysta z całą pewnością znajdzie dla siebie. O ile dobór grubości jest mocno indywidualną sprawą każdego gitarzysty, to istnieją (...)


News, Gitary elektryczne, Struny gitarowe, Poradnik

Jak wybrać struny do gitary elektrycznej?

Jak wybrać struny do gitary elektrycznej?

Ważny wybórBędąc najczęściej wymienianymi częściami gitary, struny bezpośrednio wpływają na brzmienie instrumentu, ponieważ to właśnie one drgają i dzięki nim przetworniki przekazują sygnał do wzmacniacza. Ich rodzaj i rozmiar jest bardzo ważny. Co z tego, że gitara jest świetna, jeśli struny nie (...)


Gitary, Gitary elektryczne, Struny gitarowe


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Struny gitarowe

Wybrani producenci w grupie Struny gitarowe

 • Aquila

  Aquila Corde Armoniche urodziła się w latach 90. XX wieku w wyniku badań producenta strun (oraz amatorskiego producenta i lutni) Mimmo Peruffo. Na podstawie swoich badań w muzeach w całej Europie był w stanie sformułować i przekonująco ustalić (...)


 • Cleartone

  Firma Cleartone to producent wysokiej jakości, doskonale brzmiących strun gitarowych, które charakteryzują się ekstremalną wytrzymałością. Dzięki zastosowaniu procesu EMP (Enhanced Molecular Protection) znacznie wydłużona została żywotność strun (...)


 • D'Addario

  D′Addario jest producentem strun do instrumentów muzycznych, głównie do gitar. Siedziba firmy mieści się w Farmingdale, na wyspie Long Island koło Nowego Jorku. D′Addario to jeden z największych producentów strun na świecie, nie tylko (...)


 • Dean Markley

  Dean Markley powstało w latach 80-tych. Innowacyjne procesy technologiczne i oryginalny marketing pomogły wynieść ich produkty do czołówki światowych marek. Firma zyskała renomę dzięki szerokiej gamie strun do gitar i basów elektrycznych oraz gitar (...)


 • DR

  DR to amerykańska firma będąca obecnie jednym z najbardziej cenionych producentów strun na świecie. Manufaktura powstała w 1989 roku i od tego czasu, z roku na rok, pozyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Na strunach DR grają najwspanialsi (...)


 • Dunlop

  Dunlop to amerykańska firma wytwarzająca profesjonalne efekty gitarowe oraz akcesoria dla gitarzystów (kostki, paski, slide′y, kapodastry). Produkty Dunlop są bardzo popularne wśród muzyków. Najsłynniejszym efektem firmy Dunlop do gitar jest (...)


 • Elixir

  Struny Elixir są częścią koncernu W. L. Gore & Associates, który rozpoczął swoją działalność w roku 1958. W tym właśnie czasie firma zaczęła poszukiwania nowych możliwości zastosowania polimeru fluorokarbonowego, a w szczególności (...)


 • Ernie Ball

  Ernie Ball to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów strun i akcesoriów gitarowych na świecie. Firmę założył w latach 60-tych amerykański muzyk, lutnik i wynalazca - Sherwood Roland Ball i od początku przyjął strategię wprowadzania (...)


 • Fender

  Fender to wiodący na światowym rynku producent gitar i wzmacniaczy, a sama nazwa jest nierozłącznie związana z historią współczesnego przemysłu muzycznego. Instrumenty marki Fender takie jak: Telecaster, Stratocaster, Precision Bass czy Jazz (...)


 • Framus

  Framus to niemiecki producent ekskluzywnych gitar elektrycznych i akustycznych oraz wzmacniaczy gitarowych i strun. Firma powstała w 1946 roku i od początku swojej działalności zaskarbiła sobie rzeszę fanów w całej europie. Asortyment produktów z (...)


 • Galli

  Galli to włoska marka o wieloletniej tradycji w produkcji dobrej jakości strun gitarowych w przystępnej cenie. (...)


 • GHS

  GHS to firma produkująca doskonałe struny. Działa od 1964. roku. Ma szeroką ofertę modeli i zestawów,. po jej produkty sięgali Carlos Santana, David Gilmour czy Eric Johnson., (...)


 • GIBSON

  Orville Gibson założyciel firmy Gibson, zaczął swoją karierę lutniczą od budowy mandolin w Kalamazo w Michigan. W latach 20-tych XX wieku, Gibson stał się liderem w budowie gitar dzięki modelowi Gibson L-5. Wielkie powodzenie gitary Fender (...)


 • Grover

  Grover to amerykański producent hardware′u gitarowego, z którego usług korzystają największe marki na świecie. Grover słynie głównie z produkcji doskonałej jakości kluczy do gitar elektrycznych, basowych, akustycznych i klasycznych, jednak w (...)


  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl