Kostki, piórka, pazurki

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:
Strona        z 28

Strona        z 28

Najczęściej kupowane produkty w grupie Kostki, piórka, pazurki

Poradniki dla muzyków w grupie Kostki, piórka, pazurki


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Kostki, piórka, pazurki

Wybrani producenci w grupie Kostki, piórka, pazurki

 • Admira

  Firma Admira została założona w 1944 roku przez Enrique Keller Fritscha. Jest jedną z największych wytwórni instrumentów muzycznych w Hiszpanii. Firma dopracowała się własnych rozwiązań. Przy produkcji gitar pracuje zaledwie stu ludzi i jak (...)


 • Akmuz

  Firma AKMUZ powstała w 1997 roku. Położenie geograficzne to centrum Polski oraz Europy. Przedmiotem działalności firmy jest : - Hurtowa sprzedaż instrumentów oraz akcesorii muzycznych w sieci sklepów detalicznych na terenie całego kraju, - (...)


 • Alaska Pik

  aLaska Pik to marka innowacyjnych, opatentowanych i rewolucyjnych pazurków do instrumentów strunowych. Zasada działania aLaska Pik jest następująca: pazurek zakładamy tak jak klasyczny pazurek gitarowy, aczkolwiek część odpowiedzialną za szarpanie (...)


 • Alhambra

  Alhambra to niewielka manufaktura w Hiszpanii, która wytwarza najwyższej jakości gitary klasyczne i elektroklasyczne. Jakość drewna i wszystkich elementów jest dobierana z wielką starannością, co bezpośrednio przekłada się na brzmienie i (...)


 • Alice

  Alice to producent różnego typu akcesoriów gitarowych. Wszystkie produkty firmy cechuje bardzo dobra jakość i przystępne ceny. Produkty Alice zdobywają coraz większą popularność na całym świecie i cieszą się zainteresowaniem zarówno początkujących (...)


 • Alvaro

  Gitary Alvaro tworzone są przez znaną hiszpańską firmę Enrique Keller, każdy egzemplarz konstruowany jest ręcznie przez najlepszych lutników, którzy posiadają wysokie kwalifikacje i długoletnie doświadczenie., Enrique Keller S.A jest jednym z (...)


 • Boston

  Boston to producent niezbędnych akcesoriów oraz sprzętu muzycznego. Dobra jakość wykonania i atrakcyjne ceny sprawiają, że produkty Boston stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. W ofercie firmy znajduję się wszystko co niezbędne (...)


 • D Grip

  Seria premium Janicek PICKS D-GriP ™ to po prostu najlepsze z tego, co można znaleźć wśród nylonowych kostek na całym świecie. Te kostki są wciskane w specjalną ręcznie robioną formę, która gwarantuje unikalną antypoślizgową powierzchnię, (...)


 • Dunlop

  Dunlop to amerykańska firma wytwarzająca profesjonalne efekty gitarowe oraz akcesoria dla gitarzystów (kostki, paski, slide′y, kapodastry). Produkty Dunlop są bardzo popularne wśród muzyków. Najsłynniejszym efektem firmy Dunlop do gitar jest (...)


 • Ernie Ball

  Ernie Ball to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów strun i akcesoriów gitarowych na świecie. Firmę założył w latach 60-tych amerykański muzyk, lutnik i wynalazca - Sherwood Roland Ball i od początku przyjął strategię wprowadzania (...)


 • Esteve

  Esteve to hiszpański producent najwyższej jakości gitar klasycznych, lutni, mandolin oraz tradycyjnych, hiszpańskich instrumentów ludowych. Firma powstała w 1957 roku i do dnia dzisiejszego pozostaje wierna tradycyjnym technikom wytwarzania (...)


 • Fender

  Fender to wiodący na światowym rynku producent gitar i wzmacniaczy, a sama nazwa jest nierozłącznie związana z historią współczesnego przemysłu muzycznego. Instrumenty marki Fender takie jak: Telecaster, Stratocaster, Precision Bass czy Jazz (...)


 • Gewa

  Firma Gewa została założona w roku 1925 przez Georga Walthera w Adorf, zwanym „muzycznym zakątkiem Vogtlandu“. Od momentu utworzenia stawia sobie jako najwyższy priorytet ciągłe ulepszanie instrumentów, bezproblemowy serwis i orientację (...)


 • GIBSON

  Orville Gibson założyciel firmy Gibson, zaczął swoją karierę lutniczą od budowy mandolin w Kalamazo w Michigan. W latach 20-tych XX wieku, Gibson stał się liderem w budowie gitar dzięki modelowi Gibson L-5. Wielkie powodzenie gitary Fender (...)


  Kostki, piórka, pazurki w naszym sklepie muzycznym

  Kostki gitarowe należą bez wątpienia do najczęściej wybieranych akcesoriów gitarowych. Różnią się one między sobą różnymi czynnikami, takimi jak grubość, kształt czy materiał z jakiego zostały wykonane. Choć nie są one niezbędne do nauki gry, warto mieć w zanadrzu kilka z nich, ponieważ grając za ich pomocą będziemy w stanie uzyskać inne brzmienie i grać za pomocą różnorodnych technik. Cena pojedynczej kostki zależy od tego jaki model wybierzemy, jednak zdecydowana większość z nich kosztuje bardzo niewiele, dzięki czemu kostkę kupimy w okolicach złotówki. Tak niska cena pozwala na to, aby wejść w posiadanie większej ilości tych akcesoriów i warto to rozważyć, ponieważ kostka powinna być dla nas wygodna i oferować dobry komfort podczas gry. Każdy gitarzysta gra nieco inaczej i układa dłonie, dlatego podczas gdy jedna kostka będzie bardzo wygodna dla konkretnego gitarzysty, ten sam model może sprawiać problemy podczas gry innemu muzykowi. Czym powinniśmy kierować się podczas wyboru w sklepie?

  Kostka, zwana także piórkiem lub rzadziej wykorzystywaną nazwą – plektronem, zwykle wybierana jest przede wszystkim w oparciu o jej grubość. Choć nie jest to jedyny wyznacznik którym powinniśmy się kierować, to jednak grubość jest w tym przypadku kluczowa. Im cieńsza kostka, tym bardziej elastyczna, co odczujemy podczas uderzania w struny. Grubsze piórka stawiają strunom większy opór, co również ma duży wpływ na komfort gry. Z uwagi na bardzo niską cenę kostek, warto zdecydować się na wybór kilku zupełnie różnych, od bardzo cienkich, na przykład o grubości od 0,6mm do 1,8mm. W ten sposób najszybciej sprawdzimy jaki rozmiar odpowiada nam najbardziej. Kostka gitarowa dla początkujących nie powinna posiadać wymyślnych kształtów, choć to zależy od wymagań konkretnego gitarzysty, jednak skupiając się głównie na kształcie, łatwo zapomnieć o tym, że kostka przede wszystkim powinna być wygodna, a jej wygląd to sprawa drugorzędna. Jeżeli szukamy dobrego modeli na początek, warto postawić na kostki gitarowe Dunlop ze względu na ich bogaty wybór i wysoką jakość wykonania. Wśród nich znajdziemy różne kształty, od standardowych w postaci zaoblonego trójkąta, przez niewielkie łezki, po duże i masywne trójkąty z ostrymi rogami. Ciekawą alternatywą dla kostek są tak zwane pazurki, których nie trzymamy w palcach, lecz zakładamy bezpośrednio na kciuk, tak aby cztery pozostałe palce były wolne. Takie zastosowanie spotkamy najczęściej wśród gitarzystów grających w nurcie fingerstyle, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego typu kostki używać w muzyce rockowej i wszystkich innych gatunkach w jakich gustujemy. Nie musimy ograniczać się także do samego pazurka na kciuk, ponieważ dostępne są zestawy w skład których wchodzą także pojedyncze, specjalnie zaprojektowane kostki, które możemy założyć na pozostałe palce. W ten sposób uzyskamy chłodniejsze i bardziej dynamiczne brzmienie niż w przypadku gry palcami. Pozostaje jeszcze kwestia basistów, którzy bardzo często grają samymi palcami, jednak cześć z nich preferuje inne sposoby gry. Jeżeli chcemy, aby nasza gitara basowa wybrzmiała bardziej zdecydowanie i z mniejszą porcją ciepła w brzmieniu, wówczas kostka do gitary basowej z pewnością pozwoli uzyskać nam pożądany efekt. Takie piórka są zwykle grubsze od tych, które dedykowane są do pozostałych gitar, jednak i tu nie musimy trzymać się z góry narzuconych szablonów i grać na gitarze basowej kostką od gitary elektrycznej lub na odwrót.

  Piórko jest niewielką płytką, która może być wykonana z różnego rodzaju materiałów. Ten drobiazg, który zwykle kosztuje bardzo niewiele, może pomóc nam wpłynąć na brzmienie gitary, a także pozwolić na grę technikami, które są niemożliwe do wykonania używając tylko palców. Pamiętajmy, że gra na gitarze powinna sprawiać nam przyjemność, więc nie musimy uczyć się gry kostką jeśli nie chcemy, jednak jej niska cena i duże możliwości jakie uzyskamy po opanowaniu nią gry są warte tego, by przynajmniej spróbować.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl