Straplocki i zaczepy do pasków

Sortowanie

Cena

od
do


Najczęściej kupowane produkty w grupie Straploki i zaczepy do pasków

Wybrani producenci w grupie Straploki i zaczepy do pasków

 • Dunlop

  Dunlop to amerykańska firma wytwarzająca profesjonalne efekty gitarowe oraz akcesoria dla gitarzystów (kostki, paski, slide′y, kapodastry). Produkty Dunlop są bardzo popularne wśród muzyków. Najsłynniejszym efektem firmy Dunlop do gitar jest (...)


 • Ernie Ball

  Ernie Ball to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów strun i akcesoriów gitarowych na świecie. Firmę założył w latach 60-tych amerykański muzyk, lutnik i wynalazca - Sherwood Roland Ball i od początku przyjął strategię wprowadzania (...)


 • Fender

  Fender to wiodący na światowym rynku producent gitar i wzmacniaczy, a sama nazwa jest nierozłącznie związana z historią współczesnego przemysłu muzycznego. Instrumenty marki Fender takie jak: Telecaster, Stratocaster, Precision Bass czy Jazz (...)


 • Grover

  Grover to amerykański producent hardware′u gitarowego, z którego usług korzystają największe marki na świecie. Grover słynie głównie z produkcji doskonałej jakości kluczy do gitar elektrycznych, basowych, akustycznych i klasycznych, jednak w (...)


 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


 • Ortega

  Punktem wyjścia dla tej nowoczesnej firmy było tworzenie gitar według klasycznych hiszpańskich linii. Dzisiaj przenieśli tradycyjną produkcję gitar na nowe poziomy, opracowując instrumenty, które są dostosowane do potrzeb klientów. Robiąc to, (...)


 • Planet Waves

  Historia marki Planet Waves sięga 1994 roku, kiedy to Howard i Robert Silagy założyli małą firmę produkującą akcesoria do gitar. Ich podejście do biznesu było proste: zrobić atrakcyjne i trwałe akcesoria a ludzie będą je kupować. W ciągu kilku lat (...)


 • Warwick

  Warwick to niemiecki producent sprzętu basowego. Firma powstała w 1982 roku i do dnia dzisiejszego produkuje najwyższej jakości gitary basowe, wzmacniacze oraz akcesoria. Dzięki stosowaniu najlepszych gatunków drewna, precyzji wykonania i (...)


  Straploki i zaczepy do pasków w naszym sklepie muzycznym

  W dbaniu o gitarę ważne jest nie tylko używanie środków do czyszczenia i konserwacji oraz przechowywanie w pokrowcu lub futerale, lecz także zapobieganie ryzyku uszkodzenia gitary podczas użytkowania. Grać możemy na siedząco lub stojąco, lecz podczas gry w pozycji siedzącej możliwość upuszczenia instrumentu jest znikoma, tak grając na stojąco może się okazać, że w pewnym momencie gitara odepnie się od paska i spadnie na ziemie. Jeżeli chcemy mieć pewność, że taka sytuacja nie będzie miała miejsca, warto zabezpieczyć pasek o straplock, czyli specjalny zaczep, który minimalizuje ryzyko odpięcia paska od gitary. Jakie straplocki będą dla nas najlepsze?

  Jeżeli nie posiadamy żadnego, dobry będzie absolutnie każdy, ponieważ grając z gitarą założoną na pasku każdy model będzie na tyle solidny be mieć pewność, że instrument nie odepnie się w trakcie gry. Straplock do gitary akustycznej wygląda tak samo jak do gitary elektrycznej, jednak należy pamiętać, że gitara elektryczna jest zwykle cięższa, szczególnie jeśli mówimy o solidnych modelach typu Les Pau,l lub gitarach dwugryfowych. Wybierając straplock do gitary elektrycznej warto kierować się sprawdzonymi, solidnymi markami, takimi jak Schaller, Dunlop czy Warwick. Straplocki mogą być używane nie tylko po to aby zapewnić gitarze bezpieczeństwo, lecz także w celu wzbogacenia jej walorów estetycznych. To dlatego wiele modeli posiada piękny, złoty kolor lub różnego rodzaju zdobienia. Możemy wybrać model o kolorze kontrastującym z kolorem naszej gitary i w ten sposób stawiając na tak drobny detal będziemy mogli skutecznie odmienić wygląd naszego instrumentu. Straplocki nie są niezbędne jeśli gramy w domowym zaciszu, lecz jeśli chcemy mieć pełen komfort na próbie lub w trakcie koncertu, taki sprzęt jest wskazany.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl