Zestawy gitarowe

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Zestawy gitarowe

Wybrani producenci w grupie Zestawy gitarowe

 • Epiphone

  Firma Epiphone jest doskonale znana absolutnie każdemu gitarzyście, który podchodzi poważnie do gry na instrumencie. Czasami nazywana jest tańszym Gibsonem, co ma w sobie odrobinę prawdy, jednak co to oznacza? Marka Epiphone należy do giganta jakim (...)


 • Fender

  Fender to wiodący na światowym rynku producent gitar i wzmacniaczy, a sama nazwa jest nierozłącznie związana z historią współczesnego przemysłu muzycznego. Instrumenty marki Fender takie jak: Telecaster, Stratocaster, Precision Bass czy Jazz (...)


 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


 • VGS

  VGS to młoda szwajcarska firma, która mimo dość krótkiego stażu, cieszy się niezwykłą popularnością. Kierowana przez doświadczony duet konstruktorów i projektantów gitar - Szwajcara Bruno Bianchi i pochodzącego z Francji, Franka Hasevoetza, (...)


  Pokaż wszystkie produkty w podgrupach

  Zestawy gitarowe w naszym sklepie muzycznym

  Zakup pierwszej gitary może być problematyczny dla osoby, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia z tym instrumentem. W takiej sytuacji warto poradzić się kogoś kto zna się na gitarach, jednak nie każdy ma taką możliwość. Wówczas bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup gotowego zestawu gitarowego, który różni się w zależności od tego na jakim rodzaju gitary się opiera, jednak każdy zawiera w sobie wszystko to czego może potrzebować początkujący gitarzysta. Dodatkową zaletą zakupu dodatkowego zestawu jest to, że w pakiecie kosztuje on mniej niż w przypadku gdybyśmy chcieli złożyć taki zestaw samodzielnie. Cena odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ budżet początkującego gitarzysty jest zwykle ograniczony. Co możemy znaleźć w poszczególnych zestawach?

  W przypadku zestawów opierających się na gitarze klasycznej czy akustycznej, poza samym instrumentem możemy znaleźć liczne akcesoria, takie jak metronom, kapodaster, czy stroik. Stroik jest najczęściej dodawany ze względu na to, że gitarę należy stroić przed każdą grą, a umiejętność strojenia za pomocą słuchu jest bardzo trudna i wymaga długoletniego doświadczenia. W zestawie możemy znaleźć struny, ponieważ z czasem należy je zmienić, na przykład kiedy jedna z nich pęknie lub jeśli będziemy chcieli by brzmienie naszego instrumentu było świeże i klarowne. Nie można zapominać także o pokrowcach w które zapakowane są instrumenty, i które zapewniają im ochronę oraz pozwalają na bardziej komfortowy transport gitary. W przypadku gitary elektrycznej i basowej zestaw jest zwykle nieco droższy, ponieważ zawiera dodatkowo nagłośnienie w postaci wzmacniacza gitarowego lub basowego, w zależności od wybranego przez nas zestawu. Wzmacniacze są zwykle niewielkie i ograniczają się do podstawowych funkcji, co oznacza, że nie będą dekoncentrowały muzyka podczas nauki. Dobry zestaw gitarowy dla początkujących nie musi być drogi, dlatego jeśli nie mamy żadnej wiedzy na temat gitary i zależy nam na tym, by nie zrazić się podczas nauki podstaw, wybór gotowego zestawu gitarowego będzie z pewnością dobrym krokiem.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl