Gitary elektroakustyczne leworęczne

Najczęściej kupowane produkty w grupie Gitary elektroakustyczne leworęczne

Wybrani producenci w grupie Gitary elektroakustyczne leworęczne

 • Dowina

  Dowina jest niewielką manufakturą, która od 1979 roku tworzy doskonałej jakości gitary akustyczne. Siedziba firmy znajduje się na Słowacji i tam tez wykonywane są wszystkie instrumenty. Cała produkcja odbywa się ręcznie, a stosowane drewno i (...)


 • Framus

  Framus to niemiecki producent ekskluzywnych gitar elektrycznych i akustycznych oraz wzmacniaczy gitarowych i strun. Firma powstała w 1946 roku i od początku swojej działalności zaskarbiła sobie rzeszę fanów w całej europie. Asortyment produktów z (...)


 • Furch

  Frantisek Furch zbudował swój pierwszy instrument w 1981 roku. Było to banjo, które stworzył na własne potrzeby. Nie marzył wtedy nawet, że osiągnie sukces a jego nazwisko na stałe wpisze się na światową listę najlepszych lutników. Ponieważ w (...)


 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


 • Samick

  Samick to jeden z największych producentów instrumentów na świecie (Niemal połowa światowej produkcji gitar, większość na zlecenie wielu znanych marek), bezkonkurencyjne w swojej klasie pod względem ceny, wykończenia i zastosowanych materiałów. (...)


  Gitary elektroakustyczne leworęczne w naszym sklepie muzycznym

  Gitara akustyczna jest instrumentem o pięknym, głębokim i bardzo doniosłym dźwięku, dlatego bardzo dobrze sprawdza się w połączeniu z wokalem, ponieważ jej głośność jest wystarczająca aby móc grać na niej niewielkie koncerty. Czasami jednak gitara akustyczna jest zbyt cicha, na przykład kiedy chcemy zagrać większy koncert. Wówczas najlepiej sprawdzi się gitara elektroakustyczna, a należy wiedzieć, że gitara akustyczna a elektroakustyczna to nie to samo i podczas wyboru tej drugiej należy zwracać uwagę nie tylko na konstrukcję instrumentu, ale także na to jaką posiada on elektronikę. Zasady którymi powinniśmy się kierować wybierając leworęczny model sa takie same jak w przypadku zakupu tradycyjnego modelu dla osób praworęcznych.

  Kupując gitarę elektroakustyczną powinniśmy liczyć się z tym, że zwykle jest ona droższa od akustycznego odpowiednika, ponieważ poza samą gitarą należy wliczyć także elektronikę. Skupiając się na walorach akustycznych powinniśmy zwracać dużą uwagę na rodzaj drewna użyty do produkcji oraz kształt pudła. Bardzo często możemy spotkać połączenie mahoniu, który używany jest zwykle do produkcji boków oraz spodu gitary, a także świerku, który najczęściej stosuje się do produkcji płyty wierzchniej. Świerk zapewnia jasne i bardzo klarowne brzmienie, które zostaje przyciemnione i pogłębione za sprawą mahoniu. To czyni gitarę bardzo uniwersalną, ponieważ posiada ona szerokie spektrum tonalne. Jeśli zależy nam na tym aby instrument posiadał bardziej wydatny bas, możemy zdecydować się na zakup modelu z pudłem typu dreadnought lub jumbo, jednak jeśli zależy nam na tym aby brzmienie było bardziej zbalansowane, lepiej sprawdzi się gitara z pudłem typu concert. W kwestii elektroniki, gitara może posiadać elektronikę w postaci niewielkiego mikrofonu wewnątrz pudła lub przystawki wbudowanej w mostek. W przypadku tego pierwszego rodzaju wpływ na brzmienie ma w bardzo dużym stopniu gatunek drewna użytego do produkcji oraz kształt pudła. Gitary elektroakustyczne posiadają wbudowany tuner oraz podstawową korekcję tonów za pomocą której dostosujemy brzmienie według naszych wymagań. Oczywiście należy także pamiętać, ze w celu nagłośnienia gitary elektroakustycznej potrzebny nam będzie wzmacniacz akustyczny.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl